روزنامه آرمان گفت وگویی با مسعود سلطانی‌فر نخستین وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان انجام داد که در ادامه گزیده ای از آن می آید:

*در مدت 10 و 12 روزی که در مجلس بودم و در راهروهای فراکسیون‌ها، کمیسیون‌ها و مجامع استانی تردد داشتم، بحث خاصی درباره ورزش مطرح نبود. من در کنار کارهای سیاسی که انجام می‌دادم، علاقه خاصی به مقوله ورزش داشتم و بارها نیز به همه علی‌الخصوص مسئولان گفتم اطلاعات ورزشی من را کمتر کسی دارد.
*مسئولان اعم از نمایندگان مجلس بعد از شنیدن صحبت‌هایم درباره ساختار ورزش، بر این باور بودند که مطالعه وافری در این زمینه دارم؛ مطالعه‌ای که با یک شب و یک روز خواندن به دست نیامده است. اگر در حوزه ورزش به‌عنوان وزیر از فیلتر مجلس رد می‌شدم این قابلیت، مطالعه و دید را داشتم که ساختار ورزش را تغییر بدهم.

*فراکسیون اصولگرایان تصمیم داشتند به 6 نفر از وزرای پیشنهادی کابینه روحانی رای مثبت ندهند و دلیلشان هم این بود که این وزرای پیشنهادی نزدیک به طیف اصلاح‌طلب هستند. افراد اصولگرا در مجلس که از روز اول رای‌گیری را از لفظ فتنه و فتنه‌گر استفاده می‌کردند و ابهاماتی درخصوص آقایان نجفی، میلی‌منفرد، آخوندی، ربیعی، زنگنه و من در این طیف از نمایندگان وجود داشت.

*من و 5 نفر دیگر به معنایی که آنها تعریف می‌کردند در وقایع 88 نبودیم. بعد از سخنرانی مقام معظم رهبری در نماز جمعه 29 خرداد ماه و موضع‌گیرهای که کردند هیچ کدام از این افراد در میدان نیامده و از جریانات خیابانی حمایت نکردند، من یکی از افراد نزدیک به آقای کروبی بودم و در ستاد ایشان فعالیت داشتم ولی مخالف درگیری و ریختن در خیابان و ایجاد تنش بودم. نه تنها من تقریبا تمامی افرادی که در ستاد و همراه کروبی بودند نظرشان همین بود .
* انگار بر فراکسیون رهروان ولایت وحی شده سه نفر از اعضای پیشنهادی کابینه روحانی را بیندازند و چون آن تصمیم را گرفته بودند، دفاع تمام قد رئیس‌جمهور از زنگنه و همچنین صحبت‌های یکی از بزرگان ورزش بر آن شد که جای ورزش و نفت عوض شود. با توجه به اتفاقاتی که افتاد دکتر روحانی به شدت ناراحت شد و طی مشورت‌هایی که همان شب برای اینکه چه کسی سرپرستی وزارت ورزش را بر عهده بگیرد، داشتیم و بعد دو روز برای جلسه‌ای که رفتم خدمت آقای روحانی، ایشان تمایل داشتند و عنوان کردند در یکی از قسمت‌ها با دولت همکاری کنم و در مجموعه حضور داشته باشم ولی چون من منتخب شورای شهر بودم، ترجیح دادم فعالیت و تمرکزم را در شورای شهر بگذارم.
* اگر دکتر روحانی مسیر دولت قبل را پیش می‌گرفت و با روش تقابل با دیگران وارد میدان دیپلماسی می‌شد از هیچ حمایتی برخوردار نبود. من احساس می‌کنم منتقدین بیشتر حسادت می‌کنند تا انتقاد.

/27212

 

کد خبر 329020

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۳
    6 1
    عیبی یوخ .زمستان 94 در راه است .