احمدی مقدم:بعد از انتخابات 92 سرخوردگی نداشتیم/ سرقت زیاد شده است

فارس نوشت:

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در دیدار با وزیر کشور به بیان عملکرد نیروی انتظامی پرداخت.

او با بیان اینکه بعد از انتخابات 92 در جامعه ما کسی احساس سرخوردگی و بازنده بودن نکرد، گفت: امروز وحدت خوبی میان سران قوا و مسئولان کشور حاکم است و آرامش اقتصادی که از قبل از انتخابات آغاز شده بود در کشور حاکم شده است.


عملکرد نیروی انتظامی

او در مورد عملکرد نیروی انتظامی گفت: متأسفانه در 2 سال اخیر ما رشد سرقت در کشور را شاهد بودیم که از ابتدای خرداد ما این رقم متوقف شد و خوشبختانه از ابتدای ماه محرم شاهد کاهش سرقت‌ها در کشور بودیم.
او مشکلات اقتصادی را بزرگترین عامل رشد سرقت در کشور عنوان کرد و گفت: نوسانات اقتصادی در بازار سبب می‌شود که انواع جرم و سرقت بوجود آید.


آمار جرایم
فرمانده نیروی انتظامی با اعلام اینکه شفافیت آماری نیروی انتظامی 15 درصد اصلاح شده است، گفت: در حوزه سرقت آمار ما صحیح نیست چراکه خیلی‌ها سرقت خود را گزارش نمی‌کنند و یا بعد از گزارش آن را پیگیری نمی‌کنند.
به گفته احمدی‌مقدم، برخی فرماندهان برای پایین آوردن آمار خود در حوزه‌های مختلف مانند تجاوز به عنف، این مشکلات را با نام سرقت گزارش می‌کنند.
فرمانده نیروی انتظامی در ادامه آمار جرایم کشور را اینگونه اعلام کرد که سرقت از طلافروشی‌ها 18 درصد، سرقت از بانک 56 درصد، تجاوز به عنف 7 درصد، آدم‌ربایی 3 درصد، قتل 2 درصد و مفاسد اخلاقی و اجتماعی 11 درصد کاهش داشته است.
او با بیان اینکه مجموع دستگیری‌ها در کشور 3 درصد کاهش نشان می‌دهد، گفت: امسال 390 تن انواع مواد مخدر توسط نیروی انتظامی در کشور کشف شده که این نشان از افزایش 10 درصدی کشفیات مواد مخدر دارد. همینطور کشف سلاح غیر مجاز نیز 10 درصد افزایش داشته است.
احمدی مقدم با اشاره به اینکه به دلیل نظارت‌های نیروی انتظامی بر مرزها ورود مشروبات الکلی به کشور 44 درصد کاهش داشته است از کاهش 5 درصدی تجمعات غیر مجاز در کشور نیز خبر داد و گفت: طی 9 ماه گذشته 44 میلیون برگ جریمه برای رانندگان صادر شده است.
او به انهدام 256 کارگاه تولید شیشه اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه سرقت‌ها در کشور 26 درصد افزایش یافته اما کشف سرقت نیز 28 درصد افزایش را نشان می‌دهد که بنابراین گزارش 62 درصد سرقت‌ها کشف می‌شوند.


47232

کد خبر 329317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =