دقیق‌ترین آزمایش برای تشخیص سندروم داون در مادران باردار

محققان ایتالیایی آزمایش ژنتیکی جدید و غیرتهاجمی برای تشخیص سندروم داون (مونگولیسم) و سایر اختلالات کروموزومی جنین ارایه کرده‌اند که گفته می شود که دقت آن 100 درصد است.

ایرنا نوشت:

محققان ایتالیایی آزمایش جدیدی را برای تشخیص سندروم داون (مونگولیسم) ارایه کردند که گفته می شود که دقت آن 100 درصد است.

این آزمایش موسوم به ˈPrenatalSafeˈ نخستین آزمایش ژنتیکی غیر تهاجمی است که دقت بسیار بالایی داشته و می تواند سندروم داون و سایر اختلالات کروموزومی جنین را در زنان باردار با انجام یک آزمایش ساده خون از هفته دهم بارداری به بعد شناسایی کند.

با انجام یک آزمایش ساده خون از زنان باردار بدون هیچ خطری برای جنین، علاوه بر سندورم داون که یکی از اختلالات شایع ژنتیکی است که بطور متوسط از هر 700 نوزاد یک نفر مبتلا به آن می شود، همچنین می توان سایر اختلالات کروموزومی مانند ˈEdwards ˈ، سندروم ˈPatauˈ، ˈسندروم Turnerˈ و ˈسندروم ˈ Klinefelter ˈ و ˈJacobsˈ را نیز شناسایی کرد.

در ایتالیا 38 هزار نفر مبتلا به سندروم داون هستند و در حال حاضر در این کشور از هر یکهزار و 200 نوزاد یک نفر به این بیماری مبتلا می شود.

5353

کد خبر 329755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • میترا A1 ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
  12 2
  با تشکر از اطلاع رسانی، این روش تشخیص کی به ایران میرسه؟ باتوجه به اینکه در کشور ما به علل مختلف سن ازدواج بالاتر رفته و اختلالات ژنتیکی در فرزندان زوجهای مسنتر بیشتر بروز پیدا میکنه
 • دخترگیلانی IR ۱۹:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
  48 2
  همین که شناسایی شود بسیار عالی است ای کاش در مورد نوزادانی که چنین عارضه ای دارند سقط جنین صورت میگرفت تا آمار بیماران مبتلا به مونگولیسم در ایران هم کم شود
 • بی نام A1 ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
  36 4
  چقدر دردناکه۰ خدا به والدین صبر عطا نماید
 • عباس A1 ۰۵:۵۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۸
  6 0
  در حال حاضر در ایران آزمایشی تحت عنوان تشخیص سندروم دان انجام میشه که شامل یک آزمایش خون ساده و یک سونوگرافی از مادر هست که البته باید در زمان خاصی انجام بشه. خیلی از آزمایشگاهها این کار رو انجام میدن ولی بهترین و مطمئن ترین محل بیمارستان پارس تهران هست.
 • رضا A1 ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۸
  5 0
  تو اصفهان این آزمایشی که آقای عباس گفتند به نوعی اجباریه و هزینه اش هم بین 100 تا 300 هزار تومان هست