ایسنا نوشت:

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: فرار مالیاتی در بخش مالیات بر ارزش افزوده وجود ندارد و اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال انجام و به دولت ارسال می‌شود و از ابتدای برنامه ششم و از سال 95 اجرا خواهد شد.

 علیرضا طاری‌بخش درباره میزان فرار مالیاتی در بخش مالیات بر ارزش افزوده گفت: از آنجا که مالیات بر ارزش افزوده تابعی از تولید ناخالص داخلی است و آنچه که در قانون آمده را همه ساله وصول کرده ایم می توان گفت که فرار مالیاتی در این بخش وجود ندارد.

 وی با اشاره به این که 99 درصد درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده طی هشت ماهه امسال محقق شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 80 درصد افزایش یافته است، گفت: در سال جاری 10 گروه از مشاغل را برای نصب صندوق فروش از ابتدای سال 93 فراخوان کرده ایم.

 طاری‌بخش با اشاره به این که نرخ مالیات بر ارزش افزوده طبق قانون هر سال یک درصد افزایش می یابد، خاطرنشان کرد: منتظریم این نرخ به حداکثری که قانون تعیین کرده برسد تا اصلاحیه قانون را ارائه دهیم تا از سال 95 اجرایی شود.

 معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی با اشاره به این که این نرخ باید به هشت درصد تا پایان برنامه پنجم برسد، اضافه کرد: اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده از ابتدای برنامه ششم و از سال 95 اجرا می‌شود.

 وی درباره اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده اظهار کرد: اصلاحیه قانون در دست بررسی است و به نظر می رسد سازمان مالیاتی تا پایان سال این اصلاحیه را جمع بندی کرده و به دولت ارائه دهد.

 طاری‌بخش درباره میزان فرار مالیاتی در بخش مالیات بر ارزش افزوده اظهار کرد: در این حوزه فرار مالیاتی زیاد مشاهده نمی شود، اگر چه نمی گوییم همه درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده را وصول می کنیم اما از آنجا که مالیات بر ارزش افزوده تابعی از تولید ناخالص داخلی است و آنچه که در قانون آمده را همه ساله وصول کرده ایم می توان گفت که فرار مالیاتی در این بخش وجود ندارد.

 وی خاطرنشان کرد: بر اساس ماده 11 قانون مالیات بر ارزش افزوده خدمات بانکی از پرداخت مالیات معاف است، بر همین اساس بانک ها و موسسات اعتباری مجاز از پراخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند.

3131

کد خبر 330434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهدی IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۲
  11 0
  آدم یاد فیلم رابین هود میوفتهپ
 • حسن A1 ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۲
  6 0
  برابر اعلام آقايان مسئول 57درصداقتصاد در وضعيت چرخشي ماليات ميدهنند و 43در صد فرار مالياتي دارند !! يعني آنهائي كه شفاف هستند بار دزدي فراريان را بر دوش ميگيرند آيا اين عدالتي هست كه شما از آن سخن ميگوئيد چرا يكنفر بدبخت با هزار بدبختي براي فرزندش مثلا يك جهازيه ميخرد ميبايست 6درصد ماليات ارزش افزوده بدهد چون كه عده اي فرار مالياتي دارند و بودجه دچار كمبود است و هر سال هم اضافه اش ميكنند واقعا اين آقايان نمي دانم چكار ميكنند ؟؟!!
 • بی نام A1 ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۲
  3 0
  ارزش افزوده فرار مالیاتی نداره چون کارخونه دار میکشه رو جنس و از جیب مصرف کننده بیچاره پرداخت میشه! ما بالاخره نفهمیدیم مصرف کننده چرا باید این پول زور رو بده؟ ضمنا" کدوم قسمت مملکت طبق برنامه جلو رفته که نگران 8% ارزش افزوده اید؟
 • مکسوره US ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۴
  1 0
  مانده ام ... روزی در بنگاه املاکی حضور داشتم . خانواده تهیدستی که زیر زمینی را اجاره کرده بودند برای پرداخت کمیسیون بنگاه مراجعه کرده بودند . بنگاه دار محترم هم ماشین حساب را برداشت و طبق تعرفه اتحادیه شروع به حساب کرد اما زمانی که رسید به شش در صد ارزش افزوده مستاجر نگون بخت پوزخندی زد و گفت آقا زیر زمین هم ارزش افزوده دارد . اگر بفرمایید ارزش مکسوره بهتر است . من هم در حیرت ماندم که وافعا زیر زمین اجاره ای چه ارزش افزوده ای دارد...