اسامی فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه ویدیوسینمای بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر اعلام شد.

به گزارش خبرآنلاین،​ 23 فیلم بلند ویدیویی در این بخش از جشنواره رقابت می‌کنند. فیلم‌های بلند ویدیویی «آرام باش و تا هفت بشمار» به کارگردانی رامتین لوافی‌پور و تهیه‌کنندگی موسسه آفتاب هنر آفرین و مسعود فرخنده طینت‌فرد، «12روز» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مصطفی قربان‌پور، «اسرار پدری» به کارگردانی سیدمسعود اطیابی و تهیه‌کنندگی یداله شهیدی و سیمافیلم، «افسانه 98» به کارگردانی احسان عبدی‌پور و تهیه‌کنندگی صدا و سیما،​ از جمله این 23 فیلم هستند.

«بازگشت» به کارگردانی شاهرخ دولکو و تهیه‌کنندگی عباس رافعی، «چیزی شبیه معجزه» به کارگردانی حسن برزیده و تهیه‌کنندگی سیما فیلم، «خواب بد» به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه‌کنندگی محمد نشاط، «در آغاز یک روز» به کارگردانی بهرام توکلی و تهیه‌کنندگی پژمان لشکری‌پور و سیما فیلم، «دویدن در میان ابرها» به کارگردانی امین فرج‌پور و تهیه‌کنندگی علی قوی‌تن، «روزنه‌ای به بهشت» به کارگردانی کاوه سجادی‌حسینی و تهیه‌کنندگی علیرضا رئیسیان در این بخش از جشنواره به نمایش در‌می‌آیند.

سایر فیلم‌های بخش مسابقه سینما ویدیو عبارتند از: «ساعت گیج زمان» به کارگردانی فرزاد موتمن و تهیه‌کنندگی سیما فیلم، «سایه بر خورشید» به کارگردانی محمدتقی انصاری و تهیه‌کنندگی حسین مرشدشیرازی، «سرگیجه» به کارگردانی مسعود آب‌پرور و تهیه‌کنندگی سیما فیلم، «صدای پای تردید» به کارگردانی صادق پروین‌آشتیانی و تهیه‌کنندگی هادی اکبرخواه و حوزه هنری، «فریدون مهربان است» به کارگردانی حمید نعمت‌الله و به تهیه‌کنندگی سیما فیلم و محمدرضا شفیعی.

در ادامه این فهرست اسامی فیلم هایی چون،​ «قصه‌ها و واقعیت‌ها» به کارگردانی حجت قاسم‌زاده اصل و تهیه‌کنندگی محمدرضا تخت‌کشیان- سیما فیلم، «کلا بس» به کارگردانی بهزاد رسول‌زاده و تهیه‌کنندگی جواد مزدآبادی، «مادرانه» به کارگردانی محمدعلی سعیدی و تهیه‌کنندگی امیر زم- کامران اعظمی، «محدوده ی ابری» به کارگردانی رو‌ح‌الله سهرابی و تهیه‌کنندگی ذبیح الله رحمانی، «مژدگانی برای ایلیا» به کارگردانی علی عطشانی و تهیه‌کنندگی محمدعلی زم دیده می​شود.

«نقطه صفر» به کارگردانی امیرقاسم راضی و تهیه‌کنندگی موسسه هنرهای تصویری، «و کسی در راه است» به کارگردانی رهبر قنبری و تهیه‌کنندگی محمد داوودی و «یک خیانت منصفانه» به کارگردانی امیراطهر سهیلی و تهیه‌کنندگی سعید سهیلی دیگر فیلم​های این فهرست هستند.

تهیه‌کنندگان فیلم‌های این بخش، باید هر چه سریع‌تر نسخه دی‌وی‌کم اثر خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. این آثار از میان 86 فیلم بلند ویدیویی رسیده به دبیرخانه جشنواره انتخاب شده‌اند و در این بخش یک سیمرغ بلورین به بهترین کارگردانی اثر بلند ویدیویی اهدا خواهد شد. سال گذشته فیلم ویدیویی بلند زینب ساخته علیرضا توانا سیمرغ بلورین این بخش از جشنواره را به خود اختصاص داد.

بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر از تاریخ 5 تا 15 بهمن ماه برگزار می​شود.

کد خبر 33056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =