سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با محکومیت شدید حرمت‌شکنی عاشورای حسینی، اهانت و جسارت بزرگ فتنه‌گران و آشوب‌طلبان در روز عاشورا را نشان بن‌بست آشکار استکبار جهانی دانست.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب، در بخشی از این بیانیه آمده است: «حرمت‌شکنی‌ و شعارهای ضدانقلابی و ساختارشکنانه عده‌ای آشوب‌طلب در روز عاشورا، دلیلی محکم و مصداقی روشن از سرسپردگی آنان به بیگانگان و دشمنان خارجی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود».

این بیانیه می‌افزاید: «وقایع تلخ و ناگوار عاشورا و واکنش قاطعانه عزاداران حسینی، از یک سو فریادگر فرجام خفت‌بار خط فتنه و توطئه علیه نظام ولایی و مردمی جمهوری اسلامی و از سوی دیگر بیانگر هوشمندی و بیداری ملت انقلابی و ولایتمدار ایران اسلامی برای حضور به موقع و عاشورایی در صحنه‌های فداکاری و پایبندی به ارزش‌ها و‌ آرمان‌های بلند دینی و ملی است».

این بیانیه با اشاره به ابعاد و زوایای گوناگون فتنه‌گری و آشوب‌طلبی ایادی استکبار جهانی و گروهک‌ها و عناصر فعال صحنه- به ویژه منافقین- در توهین به مقدسات و تخریب اموال عمومی و طراحی این اقدام موهن و ضد دینی آورده است: «تلاش رسانه‌های بیگانه و صهیونیستی در استقبال از حرمت‌شکنی ظهر عاشورا و تبلیغات " برخورد جدی، قاطع و عبرت‌انگیز با فتنه‌گران و حرمت‌شکنان روز عاشورا به عنوان یک خواست ملی مورد توجه قرار گیرد. "

و عملیات روانی گسترده آنان در راستای براندازی و سقوط نظام نه تنها خللی در عزم و اراده ملت ایران در دفاع از ارزش‌های مقدس دینی و انقلابی و پاسداری از فرهنگ تاریخ‌ساز عاشورا و تداوم راه حسین(ع) و اصحاب فداکارش وارد نساخته بلکه آنان را در این مسیر نورانی و الهی، مصمم‌تر از گذشته ساخته است و حضور به موقع و شجاعانه آنان در خنثی‌سازی توطئه روز عاشورا نیز به مثابه منشوری هدایت‌بخش و عبرت‌انگیز از تکلیف‌مداری و مسئولیت‌شناسی می‌تواند فراروی نسل‌های آینده این سرزمین قرار گیرد».

این بیانیه تاکید کرده است: «خط جدید فتنه و آشوب به پایان خود نزدیک شده است و طراحان و برنامه‌ریزان آن دیر یا زود بایستی هزینه جسارت و گستاخی خود به مقدسات ملت ایران را بپردازند».

این بیانیه افزوده است: «در شرایط حساس کنونی که این فتنه هدف‌مند و برنامه‌ریزی شده، هماهنگی و هم راستایی دشمنان انقلاب و بنگاه‌های جاسوسی و رسانه‌ای بیگانگان در خارج و برخی عوامل داخلی آنان را برملا کرده است، ضرورت دارد ملت ایران به اقتضای بصیرت و هوشمندی بی‌نظیر خود همچنان با حضور عالمانه و مستمر در صحنه و رصد و کنترل دائم حرکت معاندان نظام، آنان را برای همیشه مأیوس و ناامید سازند».

این بیانیه در پایان با تاکید بر باور راستین ملت عاشورایی ایران در تمسک به قرآن و عترت و اطاعت محض از ولایت فقیه و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و اعلام آمادگی همه‌جانبه پاسداران انقلاب و بسیجیان سلحشور برای حضور فداکارانه در صحنه‌های نیاز انقلاب و برچیدن بساط فتنه، از دستگاه‌های قانونی و قضایی کشور مصرانه خواسته است با درنظر گرفتن آستانه تحمل و کاسه صبر ملت انقلابی و حماسه‌ساز ایران اسلامی بدون هیچ گونه ملاحظه‌ای برخورد جدی، قاطع و عبرت‌انگیز با فتنه‌گران و حرمت‌شکنان روز عاشورا را به عنوان یک خواست ملی و اجتناب‌ناپذیر مورد توجه و اقدام قرار دهند.

 

کد خبر 33058

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =