العالم نوشت:

سفیر عربستان در بیروت، در مصاحبه با روزنامه سعودی الحیات گفت: اگر مرگ ماجد الماجد بازنده ای داشته باشد، آن بازنده ایران است.

علی عواض عسیری سفیر عربستان در لبنان در مصاحبه با روزنامه الحیات در واکنشی عجیب به اتهامات شماری از مسئولان ایرانی درباره دست داشتن ریاض در مرگ ماجد الماجد، مدعی شد: عربستان به خوبی می داند الماجد کجا بوده و چه کسانی به او آموزش داده و از او حمایت کرده اند و اگر مرگ او بازنده ای داشته باشد، آن ایران است.

وی ادعا کرد: ماجد الماجد قبل از اینکه در هر مکان دیگری مبارزه کند، با خانواده و میهنش جنگیده و نام او در فهرست افراد تحت تعقیب دستگاههای امنیتی قرار گرفته است. 

عسیری اظهار داشت: خانواده الماجد تمایل دارد جسد او به ریاض منتقل شود و منتظر پاسخ رسمی است بدین ترتیب تدابیر مربوط به این موضوع با مقامات لبنانی تکمیل خواهد شد.

وی درباره محفوظ بودن حق تهران در شکایت از عربستان سعودی به شورای امنیت به اتهام دست داشتن یکی از شهروندان آن در انفجار سفارت ایران در بیروت، تصریح کرد: اگر ایران احساس می کند که حقی دارد پس باید به سازمان ملل متحد مراجعه کند و پاسخ عربستان در آن موقع مطرح خواهد شد.

سفیر عربستان در لبنان ادامه داد: جسد الماجد چهار روز پس از گزارش پزشکی برای تعیین علل مرگ او، به عربستان منتقل خواهد شد.

ماجد الماجد، تروریست سعودی، رهبر گروه عبدالله عزام -از شاخه‌های وابسته به القاعده در لبنان- و عامل اصلی حمله تروریستی به سفارت ایران در بیروت بود که پس از دستگیری، به طرز مشکوکی کشته شد.

52261

کد خبر 331158

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محسن ص IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۶
  116 8
  تا وقتی مسئولین ما ساکت باشن و جواب درخوری به عربستان ندن وضع همینه. واقعا متاسفم برای مسئولین که باعث شدن این عربهای شکمپرست اینجوری مارو به تمسخر بگیرن!!!!!
  • بی نام EU ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۶
   2 3
   از هر دستی بدی از همون دست میگیری! شاید مننژیت گرفته بوده!!
 • بی نام MY ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۶
  3 3
  با آمریکا روابط رو درست کنید. ظرف سه روز عربستان رو پودر می کنیم.
 • iهادی A1 ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۶
  2 0
  همبشه مسئولین ما در برابر این سعودی ها کوتاه اومدن...دیگه داریم از جسارت و بی شرمی این سعودیها و سکوت مقامات خودمون کلافه میشیم.این چه سکوت حکیمانه ای که مسئولین مادرپیش گرفتن آخه.
 • بی نام IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۶
  45 10
  عربستان کشور دوست و برادر ما هس مگه چیکار کرده چرا همه دولت رو مسئول میدونین مگه برای کشته شدن هزاران هموطن ما توسط پول عربستان کاری تا حالا کردن؟ نمونه سربازای شهیدمون مرز پاکستان دولت جز حرف چه کاری کرد فقط فکر فرستادن ایرانیا ب حج و جمع کردن پولن مافیای حج.مافیای خودرو و........ حذف نکن خبرانلاین طرفدار دولت
 • بی نام A1 ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۶
  2 0
  دو سال پیش عربستان به بهانه احتمال حمله به سفارتش در امریکا توسط یک ایرانی چه جنگ رسانه ای گسترده ای به راه انداخت ولی متاسفانه وزارت خارجه ما هیچ کاری نمیکند و حتی دیپلمات مست این کشور که یک شهروند را باماشینش کشت توانست از ایران به راحتی خارج شود متاسفم متاسفم متاسفم
 • بی نام A1 ۱۷:۱۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۶
  2 0
  تا امریکا هست تروریسم هم هست. ریشه ی تروریسم در حکومت امریکاست و الیته عربستان نماد ان
 • فرزندایلام A1 ۲۱:۲۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۶
  2 0
  مرگش دلیل نمیخواد شک نکنید به وسیله نیروهای امنیتی لبنان که طرفدتر عربستان هستند به قتل رسبده است
 • حسین US ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۷
  1 0
  حالا ببینید روزی یه کشوری به عربستان حمله کنه ایران چطوری کاسه داغتر از آش میشه؟