۰ نفر
۱۸ دی ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۵

ایرنا نوشت:

ˈمولوی حمید اللهˈ مشهور به ˈملا مومنˈ از فرماندهان ارشد طالبان در استان ارزگان خود را تسلیم نیروهای امنیتی و پلیس افغانستان کرد.
 اسدالله یک مقام پلیس استان ارزگان افغانستان روز چهارشنبه به رسانه ها گفت: مولوی حمیدالله معروف به ملا مومن روز گذشته در شهرستان دهراود تسلیم شد و مقادیری سلاح و مواد منفجره همراه خود را به نیروهای امنیتی و پلیس افغانستان تحویل داد.

این پلیس افغان گفت: ملامومن یکی از فرماندهان ارشد طالبان در استان ارزگان بود که علیه نیروهای خارجی و افغان حملات تروریستی انجام می داد.

بر اساس گزارشها ملامومن نیز به رسانه ها گفت که نظامیان خارجی از استان ارزگان خارج شده اند و وی دیگر دلیلی برای مبارزه علیه نیروهای افغان و حملات تروریستی علیه آنان نمی بیند و علاقه مند نیست خون افغان ها به زمین ریخته شود.

گروه طالبان تاکنون در خصوص این گزارش واکنشی از خود نشان نداده است.

پیش از این گروه طالبان ادعا کرد شماری از اعضا و فرماندهان این گروه برای نفوذ در نیروهای افغان خود را تسلیم نیروهای امنیتی و پلیس افغان می کنند.

گروه طالبان افزود که در سال جاری نزدیک به 6 هزار نفر از نیروهای ارتش و پلیس به این گروه پیوسته اند.

وزارت کشور افغانستان با رد این ادعا اعلام کرد گروه طالبان که ضعیف شده و قادر به مقابله با نیروهای امنیتی و پلیس افغانستان نیست و به جنگ تبلیغاتی و روانی روی آورده است.

52261

کد خبر 331583

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =