تسنیم نوشت : وزیرکاربا اشاره به طرح بیمه اجتماعی کشاورزان، روستایان و عشایر گفت: در راستای این طرح تمام روستاییان بالای ۱۸ سال از تسهیلات بیمه اجتماعی بهره‌مند خواهند شد و بر اساس این قانون بیمه‌شدگان تنها ۵درصد حق بیمه پرداخت می‌کنند.

علی ربیعی درباره طرح بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اظهار داشت: تمامی روستاییان بالای 18 سال از تسهیلات بیمه اجتماعی بهره‌مند خواهند شد و در سه بخش فوت، کارافتادگی و بازنشستگی از این تسهلات بهره‌‌مند می‌شوند.

 وی ادامه داد: تمامی روستاییان و عشایر و همچنین کشاورزانی که در غیر از روستاها ساکن هستند می‌توانند با پرداخت حق بیمه تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان,روستاییان و عشایر قرار بگیرند.

 ربیعی تاکید کرد: بر اساس قانون، بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر 5 درصد از حق بیمه خود را پرداخت می‌کنند و ما بقی آن توسط دولت پرداخت می‌شود.

 وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: بیمه شدگانی که 15سال حق پرداخت بیمه داشته باشند و به سن 65 سالگی رسیده‌باشند از تمامی مزایای بازنشستگی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر استفاده خواهند کرد ضمن اینکه هم اکنون سقف سنی برای ورود به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایربرداشته شده است.

 وی افزود: بر اساس آمار بالغ بر 14 میلیون نفر از جمعیت روستایی باید تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان, روستاییان و عشایر قرار گیرند که هم اکنون حدود یک میلیون و 80هزار نفر تحت پوشش بیمه قرار دارند که بنا داریم در 3 سال آینده تعداد قابل توجهی از روستاییان و عشایر و کشاورزان را تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایرقرار دهیم.

 ربیعی تاکید کرد: با تهمیدات در نظر گرفته شده متقاضیان در روستاها می‌توانند با مراجعه به دفاتر کارگزاری اقدام به پوشش بیمه اجتماعی نموده به طوری که در مراحل بعدی نیازی به حضور بیمه شده به دفاتر کارگزاری نیست و بیمه شدگان می‌توانند از طریق شبکه مجازی و به صورت آنلاین از وضعیت بیمه‌ای خود مطلع شوند.

وی گفت: بیمه شدگان روستایی، عشایر و کشاورزان می‌توانند با شماره پیامک 300037 و با ارسال کد ملی از آخرین وضعیت پرداختی حق بیمه خود مطلع شوند.

3939

کد خبر 332148

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =