در پی اظهارات صبح امروز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره احتمال به تعویق افتادن نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات، معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی این وزارتخانه توضیحاتی در این باره ارائه کرد.

 حسین انتظامی معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر ارشاد با اشاره به چالش‌های پیش رو در برگزاری نمایشگاه مطبوعات گفت: اولاً برخی از چهره‌های صاحب نظر رسانه‌ای به برگزاری نمایشگاه به شکل موجود انتقاد اساسی دارند و آن را مصداق اسراف می‌دانند؛ اگرچه تعداد زیادی نیز یکی از محاسن نمایشگاه مطبوعات را دیده شدن فعالیت رسانه‌ها و نشاط سیاسی ـ اجتماعی می‌دانند. ثانیاً مطابق اعلام ستاد نماز جمعه تهران قرار است تا پایان سال‌جاری نماز جمعه در مصلای تهران برگزار شود. ثالثاً تأمین اعتبارات لازم برای برگزاری نمایشگاه به شکلی وزین هم از دغدغه‌های تعیین کننده است که امیدواریم حل شود.

حسین انتظامی افزود: در حال حاضر با چند گزینه مواجهیم که مشغول بررسی آنها هستیم. آیا نمایشگاه مطابق برنامه قبلی در اسفندماه و در مصلای تهران برگزار شود و یا با توجه به اقامه نماز جمعه در آنجا به وقت دیگری یا مکان دیگری موکول شود؟ بدیهی است اگر مکان عوض شود، مجبور به تغییراتی در سطح کار خواهیم بود.

وی ادامه داد: ظرف روزهای آینده و با رایزنی‌های بیشتر درباره اعتبار و مکان و همچنین کمک فکری از نمایندگان رسانه‌ها به طور دقیق، زمان و کیفیت برگزاری نمایشگاه را اعلام خواهیم کرد. با جهت‌گیری عمومی در سیاستگذاری‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصمیم‌گیری نهایی پس از مشورت با صنوف ذیربط خواهد بود تا تصمیم نهایی جامعیت بیشتری داشته باشد.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر ارشاد گفت: البته بیستمین جشنواره مطبوعات کار خود را از روز شنبه شروع کرده و فراخوان ارسال آثار اعلام شده است و مطابق برنامه زمان‌بندی این جشنواره، برگزیدگان نهایی در روز چهارم اسفندماه معرفی خواهند شد.

5757

کد خبر 332472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =