براساس آمار و اطلاعات رسیده از گمرکات سراسر کشورعملکرد تجارت خارجی ایران در ماه گذشته 4درصد بهبود یافت و ماه گذشته بهترین عملکرد تجارت خارجی ایران طی ماه‌های اخیر بوده است.

میزان تجارت خارجی جمهوری اسلامی ایران در ماه گذشته در مجموع 9 میلیارد و 655 میلیون دلار بوده که از این رقم 4میلیارد و 636 میلیون دلار به صادرات غیرنفتی ایران و 5 میلیارد و 19 میلیون دلار نیز به واردات اختصاص داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی گمرک جمهوری اسلامی ایران، بنابراین گزارش ارقام ثبت شده در گمرکات، بهترین بهبود در روند تجارت خارجی جمهوری اسلامی ایران طی ماه‌های گذشته را نشان می‌دهد و بازرگانان ایرانی در مجموع 2میلیارد و 21میلیون دلار بیشتر از آبان‌ماه مبادلات تجاری انجام داده‌اند.

همچنین آمارها نشان می‌دهد که در دو ماهه گذشته نیز، روند تجارت خارجی ایران با رشد همراه بوده است به طوریکه، رشد تجارت خارجی ایران در آبان‌ماه، یک‌درصد بوده و در مجموع برای صادرات غیرنفتی و واردات و درواقع کل تجارت خارجی ایران رقمی معادل 7 میلیارد و 634 میلیون دلار ثبت شد و این در حالی است که رقم ثبت شده برای مهرماه امسال 7میلیارد و 318 میلیون دلار بوده است.

این گزارش می‌افزاید، در نه ماهه سالجاری در مجموع 29میلیارد و 241میلیون دلار انواع کالا از جمهوری اسلامی ایران به سایر کشورها صادر و 33 میلیارد و 266 میلیون دلار وارد شده است. 

3939

کد خبر 332687

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =