مهر نوشت:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید از توهمات آماری خارج شویم، نسبت به بیکاری 10 میلیون نفری در آینده هشدار داد و گفت: یارانه ها بلایی بر سر کشور آورده که مسائل فراوانی را به دنبال داشته اما تصمیم جدید درباره یارانه ها، بازگشت به قانون و پرداخت سهم هر بخش است.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به همراه برخی معاونین این وزارتخانه به استان هرمزگان سفر کرده است گفت: یارانه ها بلایی بر سر کشور آورده که علاوه بر مسائل اقتصادی، مسائل فرهنگی و اجتماعی را نیز با مشکلاتی روبرو کرده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه باید بدون توهمات آماری کار کنیم اظهارداشت: اصلاح نگاه به فرهنگ کار می تواند نگاه افراد به کار را نیز اصلاح کند. امروز دولت برنامه ای برای خروج از رکود اقتصادی دارد و در اینباره رئیس جمهور دستوراتی را داده است.

ربیعی با اشاره به اینکه هرگونه آمارسازی ممنوع است و باید اطلاعات درستی به مردم بدهیم افزود: هرگونه دستکاری و اصلاح قانون کار در شرایط فعلی اشتغال نادرست است و من تاکنون یک گزارش از اینکه قانون کار باعث ایجاد اختلال در تولید شده باشد، ندیده ام.

وی با بیان اینکه 80 درصد قانون کار به نفع کارفرما تنظیم شده است خاطرنشان کرد: اگر قانون هدفمندسازی یارانه ها به درستی انجام می شد می توانست کشور را شکوفا کند، اما نشد. تصمیم در اینباره بازگشت به قانون و پرداخت سهم هر بخش است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه هرچه می خواهیم به گذشته برنگردیم و درباره آن حرف نزنیم، نسبت به بیکاری 10 میلیون نفری در آینده هشدار داد و گفت: چه شده که یک نفر مجبور می شود با مدرک لیسانس بیاید و بگوید دیپلم است تا یک شغلی به وی داده شود؟

3939

کد خبر 334345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • جلبک IR ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  36 0
  کلا باید بگی بیسوادم؛ چون من هر بیسوادی رُ میبینم حرف از چند میلیارد تومن میزنه ولی طرف با مدرک دکتری، فکر و کلامش حول و حوش چند ده میلیون تومن سیر میکنه !
 • علی IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  22 15
  قبل یارانه هاهم همین جوری بودربطی به یارانه نداره تمام
 • الهام A1 ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  32 4
  من کار میخوام.فوق لیسانس :((((((((((((
  • ليسانسه بي سواد A1 ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
   20 3
   يعني واقعا به فوق ليسانست اعتقاد داري؟
 • مهدی A1 ۰۵:۵۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
  34 0
  من مدیر یک مزرعه هستم با 25 نفر نیروی کارگری.دو تا از کارگرهام فهمیدم فوق لیسانس دارند و نگفته اند.هر کدام حدود یک میلیون حقوق میگیرند و راضی هم هستند.ولی من که خودم لیسانس دارم احساس خجالت و احترام نسبت به اینها دارم.ای کاش میتوانستم کار مناسبتری برایشان تدارک ببینم.
 • محمود EU ۰۶:۳۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۷
  1 0
  لیسانس دارم و ماهی با 3300000ریال در یکی از نمایندگیهای ایران خودرو کار میکنم در صورت اعتراض صاحب نمایندگی میگوید میخواهی کار کن نمیخواهی فرما لیسانس بیکار زیاد است یکی دیگه ...انهم در صورتی که بیشترین در امد را دارد.