ایسنا نوشت:

جمعی از اعضای هیأت مؤسس و شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با انتشار نامه‌ای خطاب به رییس‌جمهور، ضمن تاکید بر نیاز کشور به آرامش، خواستار پیگیری وضعیت رفع حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد شدند.

در بخشی از این نامه که به امضای جمعی از اعضای هیأت مؤسس و شورای مرکزی حزب اعتماد ملی رسیده، آمده است: «فضای امروز جامعه بیش از هر زمانی نیاز به آرامش دارد و هرگونه تلاش برای حاکم نمودن قانون و به گوشه راندن افراطیان، به نظام اسلامی و دولت خدمتگزار توفیقات بیشتری را برای خدمت به مردم می‌دهد.»

متن کامل این نامه بدین شرح است:

«جناب آقای دکتر روحانی

رییس‌جمهور محترم ایران اسلامی

با سلام، احترام و ادب

نظر به مسئولیت خطیری که بر اساس اکثریت مطلق رای مردم ایران در 24 خرداد ماه 92 بر دوش جنابعالی قرار گرفته است، مطالبات قانونی کسانی که حضرت عالی را مورد اعتماد خویش قرار داده‌اند و برنامه‌هایی که برای اداره کشور ارائه داده‌اید ما را بر آن داشت که به منظور حاکمیت قانون که بدیهی‌ترین مطالبات شهروندان از یک رییس‌جمهور حقوقدان است با توجه به صراحت قانون اساسی مطالبی را با شما در میان بگذاریم.

روشن است که استمرار حمایت شهروندان از رییس‌جمهور منتخب خود در گرو احساس همگانی بر پایبندی به برنامه‌ها، دفاع از حقوق ملت و تلاش در جهت تحقق مسئولیت‌های قانونی خود می‌باشد ولو اینکه به دلیل موانع پیش رو به نتیجه نرسد.

به عبارتی احساس تلاش در مسیر مطالبات جامعه توسط آن مقام و برنامه‌های ارائه شده، شهروندان را کفایت و اقناع می‌نماید.

جناب آقای دکتر روحانی

نیک می‌دانید که 24 خرداد و طلیعه حضور شما بر مسند ریاست جمهوری بازتابی از خواست و اراده ملی مردم بزرگ ایران است که خواهان توقف روند ناصواب گذشته و اصلاح وضع موجود بودند، شما بازتاب و تداوم جریان بزرگ تحول‌خواهی هستید که از انقلاب مشروطه به این سو درصدد تحقق و استقرار نظامی مردم‌سالار، پاسخگو و شفاف می‌باشد؛ جریانی که نهضت ملی نفت، انقلاب بزرگ اسلامی و حماسه دوم خرداد را آفرید. همانگونه که مستحضرید این جریان تاریخی در دو دهه اخیر خود را در قامت جنبش اصلاح‌طلبی متبلور ساخته و در راستای اهداف رهبرانی چون آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و سیدمحمد خاتمی و حضور همه‌جانبه احزاب اصلاح‌طلب توانست در این روز تاریخی مردم را برای شرکت فراگیر در انتخابات و رای به نامزد اصلاح‌طلبان به صحنه فراخواند و برگی زرین را در نظام جمهوری اسلامی ایران ماندگار سازد.

مروری بر شعارهای حامیان شما در هفته‌های پایانی منتهی به 24 خرداد در تهران و مراکز استان‌ها و همچنین برنامه‌های ارائه شده و بیانات جنابعالی در مناظرات انتخاباتی مؤید این واقعیت است.

اکنون که حضرتعالی با پشتوانه آرای میلیونی رأی‌دهندگان در جایگاه رفیع خدمت به مردم با عنوان رییس جمهور اسلامی ایران قرار گرفته‌اید، شاید بی‌مناسبت نباشد تا مروری کوتاه و گذرا به برخی از اصول قانون اساسی داشته باشیم.

اصل 113 قانون اساسی، رییس‌جمهور را مسئول اجرای قانون اساسی در کشور می‌داند و بر اساس سوگندی که طبق اصل 121 قانون اساسی یاد نموده‌اید، باید پاسدار قانون اساسی باشید و بر اساس بند هفت اصل سوم قانون اساسی "تأمین آزادی‌های سیاسی و اجتماعی در حدود قانون" یکی از وظایف دولت قلمداد گردیده است.

بر اساس اصل 9 این قانون پیش‌بینی شده است که حتی به بهانه استقلال و تمامیت ارضی کشور نمی‌توان آزادی‌های مشروع شهروندان را حتی با وضع قانون از آنها سلب نمود و بر اساس اصل 20 قانون اساسی "همه افراد ملت اعم از زن و مرد یکسان باید در حمایت قانون قرار بگیرند و از همه حقوق انسانی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با رعایت موازین اسلام برخوردار باشند".

بر اساس اصل 22 این قانون حیثت، جان، مال، حقوق، مسکن و شغل اشخاص باید از تعرض مصون باشد، مگر در مواردی که قانون تجویز می‌کند و بر اساس اصل 32 هیچکس را نمی‌توان دستگیر کرد، مگر به حکم و ترتیبی که قانون تعریف می‌کند و متخلف باید بر اساس قانون مجازات شود.

بر اساس اصل 33 قانون اساسی هیچکس را نمی‌توان از محل اقامت خود تبعید کرد یا از اقامت در محل مورد علاقه‌اش ممنوع یا به اقامت در محلی مجبور ساخت مگر در مواردی که قانون تعیین می‌کند و بر اساس اصل 37 قانون اساسی، اصل بر برائت است و هیچکس در برابر قانون مجرم شناخته نمی‌شود مگر اینکه جرم او در دادگاه صالح ثابت شود.

با عنایت به تصریحات قانون اساسی و همچنین توجه به خواست عمومی و رعایت مصالح کلی کشور که مستلزم آرامش، ثبات، یکپارچگی و نیازمند حاکمیت اعتدال خردورزی است، به نظر می‌رسد تداوم حصر آقایان مهدی کروبی، مهندس میرحسین موسوی و سرکار خانم زهرا رهنورد با این مبانی همخوانی نداشته و انتظار تجدید نظر در این باره می‌رود.

این شخصیت‌ها که بخش اعظم زندگی خود را صرف تلاش برای پیروزی انقلاب و ثبات آن کرده‌اند و به دلیل دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی که از روند اداره کشور در سال‌های گذشته داشته‌اند، دورانی که زیان‌های تحمیل شده آن به کشور بیش از هشت سال جنگ تحمیلی بوده است خود را نامزد انتخابات ریاست جمهوری نموده‌اند و پس از طی مراحل قانونی صلاحیت ایشان مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفته است، اینک نزدیک به سه سال در حصر قرار دارند.

نیک می‌دانید که درخواست پایان حصر و آزادی ایشان به عنوان یکی از مطالبات ملی شهروندان تلقی می‌شود که در هر فرصتی که حضرتعالی امکان ارتباط مستقیم با جامعه را پیدا می‌کنید، یک‌صدا آن را فریاد می‌زنند. حتی خوب یه یاد دارید که مهمترین شعار فعالین ستادهای انتخاباتی حضرتعالی که در محل سالن اجلاس سران برگزار شد، همین بود. حال بی‌توجهی به این مسأله در سخن و رفتار برخی از مسئولان دولت می‌تواند مهمترین ویژگی دولت امید را با پرسشی معنادار مواجه کند.

قطعاً رفع حصر و آزادی این عزیزان نه تنها موجب تلقی شکست نظام نخواهد بود بلکه موجبات همدلی، صفا و صمیمیت تمامی دلسوزان ملک و ملت را فراهم خواهد ساخت و نشان از خردگرایی و تدبیر نظام سیاسی بوده و موجبات رفع نگرانی و کینه‌ها را در پی خواهد داشت و از سوی دیگر موجب یأس و ناامیدی دشمنان کشور، مردم و نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.

انتظار از شما به عنوان رییس‌جمهوری حقوقدان، حاکمیت قانونی، دفاع از قانون اساسی و حمایت از حقوق ملت خواهد بود، بویژه اینکه حضور حضرتعالی در جایگاه "رییس شورای عالی امنیت ملی" تحقق این مهم را بیشتر فراهم می‌سازد؛ گرچه به خوبی واقفیم تصمیم‌گیری در این موضوع مستلزم هماهنگی میان دستگاه‌های مختلف نظام و سران سه قوه است. تدبیر و تصمیم شما و همکارانتان در دولت به دلیل محدودیت اختیارات قانونی و رفتارهای فراقانونی برخی از گروه‌های فشار به تنهایی رافع این مشکل نیست، اما در بررسی دقیق این ماجرا مشخص خواهد شد که برخی مسائل در جریان مناقشه‌های سیاسی و اجتماعی بیهوده به معضلات امنیتی بدل شده و به جای حل و فصل منازعه و کاهش سطح درگیری بر تعمیق زخم و تازه ماندن آن تاکید می‌شود که به هیچ وجه جایی در تدبیر و عقلانیت ندارد.

در زمانی که مردم کشور و جهانیان شاهدند حضرتعالی و همکارانتان در حوزه سیاست خارجی توانسته‌اید با پشتوانه رای مردم در خرداد ماه 92 و حمایت مقام رهبری انقلاب کشور را از آستانه ورود به یک بحران بزرگ خارج ساخته و آرامش و اعتماد عمومی را جایگزین آن سازید، انتظار می‌رود که این رویه حسنه را به عرصه سیاست داخلی تسری دهید تا بتوان با همدلی و اجماع عمومی که همواره مورد تایید و تاکید بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) بوده است، حرکت در چارچوب قانون اساسی و منافع ملی تبدیل به سیاست راهبردی دولت تدبیر و امید گردد.

ما امضاکنندگان این نامه، اعضای هیأت مؤسس و شورای مرکزی حزب اعتماد ملی که اکثراً از فعالین سیاسی و حامیان جنابعالی در انتخابات 92 بوده و مشتاقانه و مشفقانه دل در گرو موفقیت‌های دولت تدبیر و امید بسته‌ایم، اعلام می‌کنیم که برای تداوم و گسترش این توفیقات که خواست عموم دلسوزان کشور است از هیچ کوشش و همکاری دریغ ننموده و نخواهیم نمود و مجدداً بر این نکته تاکید وافر داریم که فضای امروز جامعه بیش از هر زمانی نیاز به آرامش دارد و هرگونه تلاش برای حاکم نمودن قانون و به گوشه راندن افراطیان، به نظام اسلامی و دولت خدمتگزار توفیقات بیشتری را برای خدمت به مردم می‌دهد.

بنابراین به روزمرگی افتادن، فراموشی مطالبات جامعه و برنامه‌هایی که وعده آن به مردم داده شده، اگر در موضع انفعال قرار گیرند، موجب تجری و حاکمیت جریان‌های افراطی و تندرو بر کشور خواهد شد که هرگونه ابتکار عمل را از دولت اعتدالگرا سلب می‌نمایند و از این منظر این انتظار وجود دارد که با رایزنی مجدانه با بخش‌های مختلف حاکمیت برای اخذ تصیم‌گیری مناسب و فعال کردن بحث در مراکز ذیربط تلاش شود که در ادامه تحولات مثبتی که از دوران انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در کشور پدید آمده در جهت اعتلا و اقتدار بیشتر نظام جمهوری اسلامی و تحقق خواست مردم گام‌های مؤثری برای رفع حصر و آزادی ایشان بردارند، بویژه آنکه خبرهای نگران‌کننده‌ای از سلامتی این بزرگواران و شاخص‌های سلامتی مبتنی بر گزارش‌هایی پاراکلینیکی و آزمایش‌های پزشکی به گوش می‌رسد و این موضوع رسیدگی عاجل به مسأله را بیشتر می‌طلبد.

توفیقات حضرتعالی در اجرای اصول قانون اساسی، حاکمیت قانون و توسعه همه‌جانبه، متوازن و پایدار کشور و خدمت به مردم شریف این سرزمین را از خداوند منان آرزومندیم.

بهمن ماه 1392»

/2727

کد خبر 334425

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 76
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  متاسفم اینها در خانه خود حصر هستند اگر نمیخواستند بفرستنشون سنگ بشکنند حداقل فرستاده میشدن برای خیاطی یا نجاری یا کاری مفیدی برای جامعه انجام بدن مفت میخوردن و میخوابن و بهریتن پزشکان رو در اختیار دارند
 • بی نام A1 ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  یادم هست در سال 88 در چندین صندوق از اعضای این حزب به کروبی رای ندادند رای این حزب حتی 300 هزار تا هم نیست نهایتا 10 هزار رای دارند
  • بی نام FI ۰۵:۰۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
   109 6
   اولا كه برآوردتان غلط است. ثانبا بالفرض كه ١٠تا راي هم ندارند، حصر غير قانوني و غير شرعي است چه براي اقليت چه براي اكثريت. بايد در دادگاه صالحه جرمشان اثبات شده باشد پيش از آن كه قصاص شوند!!
 • بی نام A1 ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  "این شخصیت‌ها که بخش اعظم زندگی خود را صرف تلاش برای پیروزی انقلاب و ثبات آن کرده‌اند" چه جوکی موسوی و زنش چه سابقه ای داشته اند؟ قبل انقلابشون مشخصه چه فکری داشتند
  • هادی -قم A1 ۰۴:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
   79 4
   لطفا کتاب بخوان. تا بفهمی. همین کتاب های چاپ مرکز اسناد انقلاب اسلامی یا حوزه هنری هم کافی است. می توانی خاطرات دکتر حسن حبیبی یا دکتر محمد مهدی جعفری یا هاشمی رفسنجانی یا خانم ها بهروزی و دستغیب را بخوانی . یا خاطرات بنی صدر و ابراهیم یزدی را. یا عناوین و تیراژ کتاب های انقلابی خانم رهنورد را در اسناد نهضت زنان مسلمان و مجله پیام هاجر اعظم طالقانی بخوانی.....
  • بی نام A1 ۰۴:۴۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
   68 25
   شما سن ات قد نمی ده
 • بی نام A1 ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  برای ما بندهای قانون اساسی رو میخونید؟ شماها خودتون تو سال 88 قانون رو قبول نکردید میشه بگید چرا در سال 88 میگفتید احمدی نژاد قانون رو رعایت نمیکنه و شماها برای قانون اومدید قانون رعایت نکردید؟
  • بی نام A1 ۰۲:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
   88 12
   كسي واسه شما بند قانون اساسي رو نخوند ، شما چكاره حسن مملكتي كه خودت قاطي مي كني ؟
 • بی نام IR ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  لطفا ما رو هم به این لیست اضافه کنید. خواهش می کنم نظرم رو منتشر کنید.
  • بی نام IR ۰۵:۰۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
   منم موافقم زودتر از حصر خارج و اعدامشون کنند (خبر انلاین منتشر کن )
  • majid A1 ۰۶:۰۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
   7 65
   خوبه خودش جوابشو داد تلاش برای حاکم نمودن قانون و به گوشه راندن افراطیان
  • میر A1 ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
   182 5
   در پاسخ به دوستی که گفته میر حسین رو اعدام کنن: شما و دوستان تون همیشه موافق هرج و مرج و آنارشی بوده و هستید. دوست دارید دیگران را بدون محاکمه اعدام کنید. دوست دارید دیگران را از بالای ساختمان به پایین پرت کنید. دوست دارید دیران را با ماشین له کنید. دوست دارید کلت بکشید و آزادانه شلیک کنید ولی باید به عرض تون برسونم که اینجا تگزاس دهه 1840 نیست. اینجا یه کشور ه که از حدود صد سال پیش تا به امروز دغدغه قانون مداری داره و اگر هرج و مرج طلبی شما و دوستان تون نبود حتما و قطعا وضعیت امروز ما به مراتب بهتر بود
 • مطیع امر رهبری A1 ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  درود بیکران بر شیر پاک خورده های اصلاحات. انشا الله با تدبیر دولت محترم و نظر مساعد رهبری بزرگوار این موضوع بزودی زود حل و این عزیزان در شب سال نو به آغوش گرم خانواده بر می گردند و یک بار دیگه جمهوری اسلامی رأفت اسلامی و منش و تدبیر رهبری رو به رخ جهانیان خواهد کشاند.
 • بی نام A1 ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  امیدوارم رفع حصر بشن و دنبال ماجراجویی و همچنین ایجاد هزینه برای دولت نباشند این دو نفر فکر می کردند در سال 88 نظام تسلیم خواسته آنها میشه و آها میتونند آرامش رو به کشور برگردونند و در حالیکه به محض حصر کسی به این دو اهمیت نداد فکر نمی کردند به چنین وضعی دچار بشن
 • بی نام A1 ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  امیدوارم که هرچه زودتر ازاد بشن
  • بی نام IR ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۶
   12 2
   انشاا...
 • بی نام A1 ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  تو وعده دادن دولت باید دقت میکرد این موضوع مربوط به قوه قضاییه هست و بس دخالت دولت استقلال قوه قضاییه رو زیر سوال میبره بهتره اول فکر میکردن بعد وعده میدادن
 • بی نام IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  ما هم منتظریم...........
 • جعفر IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  این نظر همه شهروندان نیستخوب بود به کشته های فتنه هم اشاره میشد واینکه کشور را به لبه پرتگاه کشاندندوخلاصه 9دی راهم فراموش نکنید/
  • اسمان فر IR ۰۶:۴۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
   115 8
   انقدر فتنه فتنه نکن .خون کشته شدگان بیگناه هم دامن قاتلین از هر دارو دسته ای که باشند هم گریبا ن گیرشان میشود تو نگران نباش.ما 9 دی را فراموش نمیکنیم تو هم سال 88 رو فراموش نکن . اگر خبر انلاین این ازادی را برای این یه نفر قایل هست که بیاد و هرچی از دهنش در میاد به بقیه بگه نظر من را هم باید منتشر بکنه.
 • بی نام A1 ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  خیانت
 • بی نام A1 ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  رئیس جمهور در سخنرانی درباره 9 دی که با حملات گسترده اصلاح طلبان افراطی همراه شد و همچنین سخنرانی چندین ماع قبل میان رزمندگان و همچنین 25 بهمن 89 تکلیف آفایون رو مشخص کرده : توبه
 • بی نام A1 ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  جناب اقای روحانی...ما بیصبرانه منتظریم
 • نرگس A1 ۱۷:۳۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  اعضای حزب اعتماد ملی لطفا نامه تونو پس بگیرید به ولله مردم راضی نیستند.اون افراد خیلی به ایران و ایرانی و حتی نسلهای آینده ضرر زدند فقط بخاطر خودخواهیشون. خواهش میکنیم.
  • بی نام A1 ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
   44 4
   ببخشيد شما جاى مردم صحبت نكنيد نرگس خانم...به مخالفين صحبتتون نگاه كنيد متوجه نظر مردم ميشيد.
  • محمد A1 ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
   50 5
   شما خيلي بيخود ميكني نظرتو به جاي نظر مردم ميگي .
 • بی نام A1 ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  قوه مجریه حق دخالت تو کار قوه قضاییه نداره بهتره اقایون اول قانون اساسی رو مطالعه کنن
 • زارع RO ۱۸:۲۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  امیدوارم این تقاضا برای رفع حصر از آن جنابان، بهانه ای برای آشوب به دست تندروان مدعی اصولگرایی ندهد. گمان می کنم اگر از خود آن جنابان پرسیده شود که: اگر آزادی شما سبب از دست رفتن همین دستاوردهای نیمه نصفه ملت شود، آیا حاضرید حصر ادامه یابد؟ پاسخشان تحمل حصر خواهد بود!
 • علی US ۱۸:۲۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  نزدیک غروب آفتاب است و من صبح را دوست دارم ...
 • بی نام IR ۱۸:۴۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  وقتی این اشخاص خواستند مردم هم باید درخواست خودشون رو اعلام کنن و آقایان آزاد بشن
 • بی نام A1 ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  اين انصاف نيست كه كروبي و موسوي تو حصر باشن و مسبب اصلي اتفاقات سال ٨٨ يعني احمدي نژاد ، آزاد باشه !
  • بی نام A1 ۰۴:۵۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
   موسوی و کروبی اعدام باید گردند
  • نازنین A1 ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
   8 157
   همین که تو قفسن باید خداشونم شاکر باشن.شما هم اگه واقعا دنبال آرامش کشورید پس بهتره اجازه بدید تو قفس بمونن چون ممکنه اگه بیرون بیان به سطل آشغالها و زباله ها حمله کنند
  • بی نام IR ۰۷:۲۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۶
   59 3
   نلزنین خانم نگران نباش کسی به تو و محل زندگیت حمله نمیکنه
 • بی نام A1 ۱۹:۱۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  رئیس جمهور محترم فردی برآمده از انقلاب است و خیلی صریح گفت باید اقایون باید توبه کنند و 9دی هم صحبتهای مهم انجام دادند که با حملات گسترده ضد انقلابهای منافق مواجه شد
  • بی نام IR ۰۳:۰۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
   76 11
   اگه اجازه بدهيد مردم واقعى تعدادشان را به نمايش بگذارند خيلى چيز ها معلوم مى شود!!!
 • بی نام A1 ۱۹:۳۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  خبرآنلاین منتشر کن کاملا واقعیته اینکه دیده شد از سلطنت طلبان و منافقین و تروریستها(ریگی و کومله و...) تا اصلاح طلبان و آمریکا و اسرائییل و... و.. همگی در کنار هم در سال 88 در یک صف بودند دلیلش این بود که در یک چیز همه متحد بودند و روی یک نقطه ائتلاف کردند: ضدیت و دشمنی با جانشین امام خمینی کبیر "رهبر معظم انقلاب"
 • یا منصور امت A1 ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  متن سخنرانی رئیس جمهور فعلی در 23 تیر 78 و 25 بهمن 89 پاسخی کامل به حزب اعتماد ملی هست این متن رو در اینترنت جستجو و مطالعه کنید
 • سجاد A1 ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  سران فتنه نتنها نباید رفع حصر شوند بلکه باید در دادگاه برای خیانت هایی که به کشور کرده اند پاسخگو و محاکمه شوند .
 • بی نام EU ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  مامردم نیزهمین درخواست رااز آقای روحانی داریم.
 • بی نام IR ۲۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  احسنت.
 • حسین A1 ۲۰:۲۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  مگه رفع حصر دست رئیس جمهور هستش؟ من هیچ وجه طرفداری خاصی نمیکنم اما این آدما هزینه های زیادی به مردم و کشور تحمیل کردند. خب اگه اینکارو بکنه و بخاد طرفدارای اینارو ساکت بکنه بازم از اون طرف سر و صدا بلند میشه که چرا این کارو کردی.
 • ali IR ۲۰:۳۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  زرشک.........................
 • خالد IR ۲۰:۳۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  الفتنة اشد من القتل صدق الله العظیم
 • hamed IR ۲۰:۵۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  به امید رفع حصرو ازادی
 • سامان IR ۲۰:۵۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  رفع حصر پس تکلیف هفت ماه بحران و ضرر و زیان اون چی میشه بهتر نگید رفع حصر بگید محاکمه به هر حال یا ادعای خودشون در سال 88 رو اثبات میکنند در غیر اینصورت به خاطر 7 ماه بحران افرینی و ضرر به کشور با یک ادعای دروغ مجرمند که باید محاکمه بشوند و نه رفع حصر
 • بی نام A1 ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  چیزی که برام هنوز عجیبه این است که با برخی طرفداران موسوی هم بحث کردم این است که کاملا قبول رای کروب همونه ولی چطور خودش رو به موسوی وصل کرد؟ شاید میخواست آبروریزی کمتری براش ولی خسرالدنیا و آخره شد
 • بی نام A1 ۲۱:۱۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  خدا لعنت اصلاح طلبان افراطی رو که با کارهاشون و همچنین تقاضاهاشون از آمریکا زمنیه تحریم ملت ایران رو فراهم کردند و این مشکلات رو برای ملت ایجاد کردند تحریم نفت و دارو ...
  • بی نام FI ۰۵:۰۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
   92 13
   اصلاح طلبان زمينه تحريم رو فراهم كردند يا آن مرد كه مي گفت آنقدر قطعنامه بدهيد تا قطعنامه دانتان پاره شود؟! جل الخالق!
  • بی نام A1 ۰۶:۰۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
   28 17
   بي نام پرچم فنلاند م.ه رو فراموش كردي؟
  • بی نام FI ۲۱:۲۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
   16 2
   والا ما از وسط تهران بدون فيلترشكن مي آييم خبر آنلاين پرچم فنلاند با صليب آبيش رو نشون مي ده!!!
 • مجید IR ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  چه فکری میکنن اینها. رو دارن ها
 • بی نام A1 ۲۳:۰۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
  107 7
  آقا ما عاشق حصر یم، ما عاشق... ما همان هستیم که تصمیم داشتیم با مدیریت جهانی قطعنامه دان قدرت های بزرگ را پاره کنیم.
 • mms IR ۰۳:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
  98 4
  رییس جمهور مسیول اجرای قانون اساسی در کشور است و در قانون اساسی چیزی به نام حصر وجود ندارد. بعضی از دوستان بد نیست متن خبر را خوب بخوانند بعد 5 تا 5 تا نظر بزارند
 • بی نام A1 ۰۳:۲۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
  96 5
  ملت با رای 19 ملیونیش شما افراطیا رو از صحنه بیرون کرد..شما هی میگید مردم راضی نیستند که رفع حصر بشه؟؟؟ رو که نیست ماشالا...
 • سعید ES ۰۴:۱۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
  70 3
  اونهایی که مدعی این جریانن که این موضوع ربطی به دولت نداره ماهم همینو میخوایم که زود به تخلفات آقایان موسوی کروبی احمدی نژاد رسیدگی بشه البته با درنظر داشتن اینکه این 4 سال بدون محاکمه بعضیا تو حصر بودن بعضیا .....
 • بی نام IR ۰۴:۲۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
  91 3
  چرا بعضيها ميخوان موسوي و كروبي رو به منافقها وصل كنن به والله خودشون هم ميدونن كه اونا هيچ ربطي به هم ندارن هر جا شلوغ بشه تو هر جاي دنيا يه عده خودشون رو قاطي ميكنن آخرتي هم هست اعتقاد داريد كه!لطفا منتشر كنيد
 • تقی IR ۰۴:۲۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
  14 72
  این جنایت کاران باید اعدام شوند.تا مردم اسوده خاطر شوند
 • فرشيد A1 ۰۵:۰۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
  130 8
  خيلي جالبه ... تا اين لحظه 22 كامنت از مخالفان رفع حصر انتشار پيدا كرده در حاليكه بيشترين منفي كامنت هاي موافق رفع حصر 14 مي باشد!!! ... برادران ارزشي مخالف! اينقدر خودتان را خسته نكنين كه هي كامنت بذارين و هي منفي بگيريد ... نظر مردم در همان كامنت اول مشخص مي باشد.
  • mms IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
   32 3
   تشکر از دقتت
 • بی نام A1 ۰۵:۵۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
  12 84
  واقعا براتون متاسفم کروبی موسوی اعدام باید گردد
  • رامین IR ۱۹:۱۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
   49 3
   اگرکروبی وموسوی اعدام شونداحمدینزادبایدقطعه قطعه شود
 • بی نام A1 ۰۶:۱۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
  98 2
  اگه بخوان اعدام کنند باید 14میلیون نفر دیگه روهماعدام کنند
 • بوشناس A1 ۰۷:۴۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
  11 76
  حزب بی اعتماد ملی لطفا از جانب مردم سخن نگویید.
 • بی نام IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
  77 5
  این لشگر سایبری چه فعال می شه اینجاها! ولی در جاهای دیگه مثه قصور شهرداری در قضیه مرگ دو زن در تجهیز نکردن ناوگان اتش نشانی، همه این لشگر یهو ساکت میشن!
  • خودم A1 ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
   66 3
   احسنت راست ميگي يه عده پول ميگيرند همين چيزهارو بنويسند (( اعدام بايدگردد ... )) ، حتي به نطرم تازه همين مثبت منفي ها هم توسط سايت تعديل ميشه وگرنه موافقان آزادي آقايان موسوي و كروبي فقط در اين سايت به هزاران راي ميرسه
  • بی نام A1 ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
   10 20
   توهم توطئه
 • بی نام IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
  129 2
  جالبه کاسبان فتنه امدن اینجا!
 • یک رفیق قدیمی IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
  24 0
  خلاصه پس از حصر در میان مگر نه حرف دهن مردم نمی انداختن چقدر سیاست مدارها زرنگن خداییش بیست سال پیش رابطه با آمریکا تابو بود خودشان خواستن مردمو همراه کردن
 • اقلید DE ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
  29 2
  با ید بیان و بگن تا مقصر اصلی احمدی نژاد محاکمه بشه !!!!!!!!!!! بخدا مقصر اصلی احمدی نژاد است کاری کرد ایران را برای 5000 سال به عقب برگرداند خدا از سرش نگذره .............
 • محمدعلی IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
  43 3
  یکی نیست به این جوونایی که فتنه فتنه میکنن یا کاسبای فتنه و همین کسایی که فتنه رو گرفتن و ول نمیکنن بگه این آقای موسوی خدمات زیادی به انقلاب و اسلام و ایران کرده،شما یک چهارمشون رو میتونین انجام بدین؟در زمان جنگ همین ایشون کشور رو اداره میکردن با اون وضع فلاکت بار.درسته که به این شکل در حصر باشه؟اونایی هم که هیچ کاری برای کشور نکردن تازه خیانت هم کردن راست راست راه میرن و کسی هم کاری باهاشون نداره.
 • بی نام A1 ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
  5 44
  اينايي كه توحصرهستنددقيقابخاطرهمان قانوني حصرشده اندكه شمادرسطرسطرنامه تان بلغورفرموده ايد
 • بی نام IR ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
  3 46
  با این نامه آنها نیز به زباله دان تاریخ میپیوندند!
 • داریوش US ۲۲:۰۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
  5 69
  حزب اعتماد ملی با این سینه سپر کردن برای سر دسته آشوبگران و فتنه گران یکدفعه بیاد در رابطه با آزادی سارقان مسلح - متجاوزین به عنف و قاچاقچیان هم نامه بده و درخواست کنه اونا هم آزاد شن چون اون تفلکیا هم بی گناه تو زندانند و برای سیر کردن شکمشون خلاف کردن !!!!!
  • بی نام IR ۰۵:۳۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۶
   67 4
   همین یک ماهه گذشته و ماجراهای حاج محمودتون و اتش خ جمهوری رو نگاه کن متوجه میشی کی از کی دفاع میکنه/ اون پرچم امریکا رو هم بردار / امریکاییها خیلی بهتر از امثال تو یه بی سواد و بی چاک دهن هستند .
 • بهزوزی EU ۰۵:۳۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۶
  8 46
  اگر تعداد کامنت معیار بود آقای عارف در انتخابات اول بود اما در واقعیت آنفدر اوضاع خراب بود و برای این که آبروی اصلاحات نرود به زور از وی خواستند کناره گیری کند و بجای وی از آقای روحانی که میدانستند رای میآورد پشتیبانی کردند بنابر این تعداد کامنت معیار نیست