تسنیم نوشت:

سخنگوی انجمن صنفی کارگران ایران با اشاره به برگزاری جلسه امروز شورای عالی کار گفت: تعیین دستمزد ۹۳ دستور جلسه امروز شورای نیست و آسیب شناسی واحدهای تولیدی مشکل دار در دستور کار این جلسه شوراست. 

هادی ابوی  با اشاره به اینکه تصمیم‌گیری درباره ساختار چندشرکت صنعتی دستور جلسه امروز شورای عالی کار است گفت: یکی از آن شرکت‌های صنعتی مهتاب خراسان است که در راه‌‌اندازی مجدد قرار است تغییر ساختار‌ آن مورد بررسی قرار گیرد.

 وی ادامه داد: معاونت روابط کار آسیب شناسی واحدهای تولیدی مشکل دار را در دستور کار خود دارد و قرار است مشکلات واحد های تولیدی در مناطق و استانها بر اساس اولویت در استانداری‌ها کارشناسی شود. یعنی از طریق تشکیل کارگروهای تخصصی و مشارکت تمامی دستگاههای ذیربط استانی, مشکلات واحدهای مختلف مورد بحث قرار گرفته، بررسی و دسته بندی شود.

ابوی تاکید کرد: نگاه معاونت روابط کار این است که اگر با نگاه کارشناسی و فنی واحد های مشکل دار  عارضه یابی شود، شاید کمبود نقدینگی در مشکلات ردیف آخر قرار گیرد.

سخنگوی انجمن صنفی کارگران ایران تاکید کرد: بهبود تکنولوژی، تغییر ساختار،بهبود روشهای تولید ، بهره‌گیری از فناوریها و نوآوریهای جدید، بکارگیری مدیریت نوین و استفاده از تکنیکهای بهره وری، ساز و کارهای بهتری برای حل مسائل واحدهای مشکل دار هستند.

 ابوی اظهار کرد: بر اساس اولویت استان‌ها طرح‌های مشکل‌دار و در عین حال دارای ظرفیت، شناسایی و مشکلاتشان بررسی خواهد شد که امروز جلسه شورای عالی در این راستاست.

وی تاکید کرد: اما جلسه‌ی دیگر شورای عالی اواخر این هفته است که به طور دقیق مشخص نیست دستور کار جلسه چه خواهد بود اما به نظر می‌رسد که بخشی از بررسی‌های دستمزد 93 در جلسه بعدی شورای عالی کار باشد.

3939

کد خبر 335001

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =