فرمانده نیروی انتظامی دزفول از کشف 772 قطعه شی باستانی از قاچاقچیان اشیای عتیقه و تاریخی در این شهرستان در شمال استان خوزستان خبر داد.

سرهنگ پاسدار "ایرج نادبی زاده " به ایرنا گفت: این اشیا شامل 700 سکه قدیمی مربوط به دوران ساسانی - اشکانی و بعداز آن ، 50 قطعه شی شامل ظروف سفالی، گردنبند، دستبند و مجسمه و 22 قطعه شکسته اشیای سفالی و مسی است.

وی افزود: قدمت این اشیائ باستانی از سوی کارشناسان میراث فرهنگی بین دو هزار تا سه هزار و 500 سال تخمین زده شده اند که در بین آنها مجسمه الهه چهارپا مربوط به دو هزار 600سال پیش را می توان نام برد.

سرهنگ نادبی زاده زمان کشف این اشیائ با ارزش تاریخی را طی 25 روز گذشته اعلام کرد و گفت که این اشیا با تلاش نیروهای پلیس شهرستان دزفول به دست آمده اند.
فرمانده نیروی انتظامی دزفول افزود: همچنین بیش از سه هزار سکه تقلبی از کلاهبرداران و قاچاقچیان کشف شده است.

وی گفت: این سکه ها با این ترفند خاص که فردی خود را به عنوان چوبانی که گنجی دیده و دنبال مشتری می گردد افراد را فریب داده و با نشان دادن یکی دو سکه طلای ساختگی و جلب اعتماد آنها، اقدام به کلاهبرداری و فروش سکه های تقلبی به فریب خوردگان می کردند.

فرمانده نیروی انتظامی دزفول خاطرنشان کرد که در این ارتباط 8 نفر اعضای دو باند قاچاق اشیای عتیقه و تاریخی و کلاهبرداران سکه های تقلبی توسط ماموران انتظامی دستگیر شده اند.

اشیای تاریخی و سکه های تقلبی به همراه سایر کشفیات نیروی انتظامی شامل مقادیری طلا و جواهرات، خودروهای مسروقه، موتورسیکلت، تجهیزات دریافت تصاویر ماهواره و انواع سلاح های جنگی و شکاری طی نمایشگاهی در محل اداره آگاهی دزفول به نمایش گذاشته شده اند.

کد خبر 33609

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =