استاندار سیستان و بلوچستان اعلام کرد: مقدمات لازم برای عرضه و فروش سوخت به قیمت آزاد در مرز ایران و افغانستان با ایجاد یک تانکر 20هزار لیتری فراهم می‌شود.

به گزارش ایرنا، مهندس " علی محمد آزاد" عصر جمعه در بازدید از مرز ایران و افغانستان در منطقه "قورقوری" شهرستان هیرمند اظهارداشت: بنا به نیازهای موجود، ساماندهی وضعیت عرضه سوخت و همچنین مقابله با پدیده شوم قاچاق سوخت، تانکر 20 هزارلیتری برای فروش سوخت به قیمت آزاد در منطقه مرزی قورقوری ایجاد می شود.

وی اضافه کرد: قاچاق سوخت از جمله پدیده های نازیبایی است که خسارت های مختلفی را به کشور وارد می کند که با ساماندهی وضعیت عرضه سوخت می توان از تبعات آن جلوگیری کرد.
آزاد گفت: با ایجاد مقدمات فروش آزاد سوخت، افغان ها می توانند سوخت مورد نیاز خود را در یک چرخه کاملا قانونی و مشخص تهیه کنند.

مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان در این بازدید گفت: افغان ها برای تامین سوخت به این سوی مرز مراجعه می کنند و درخواست تامین سوخت دارند.
" اخترمحمد کهرازهی" اظهارداشت: بسترسازی قانونی برای عرضه سوخت در این مرز می تواند از بسیاری از مشکلات جلوگیری کند.

قورقوری یکی از روستاهای شهرستان هیرمند در 35کیلومتری شرق دوست محمد مرکز شهرستان مرزی هیرمند قرار دارد.
به گزارش ایرنا، استاندار سیستان و بلوچستان روز جمعه به منظور بررسی مسائل مرزی از چند نقطه مرزی ایران و افغانستان در شهرستان هیرمند بازدید کرد.

شهرستان مرزی هیرمند واقع در منطقه سیستان در 240کیلومتری شمال زاهدان قرار گرفته است.
منطقه سیستان از شهرستان های زابل، زهک و هیرمند در شمال استان سیستان و بلوچستان تشکیل شده است.

کد خبر 33663

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =