ایسنا نوشت:

معاون اشتغال وزیر کار گفت: تا سال 1400 نزدیک به 10 میلیون نفر آماده ورود به بازار کار می‌شوند که باید برای آنها برنامه شغلی پیش‌بینی کنیم.

حسن طایی در نخستین جلسه کارگروه سه جانبه ملی اظهار کرد: در حال حاضر قشر حقوق بگیر با مشکل افزایش هزینه‌های زندگی و جبران آنها روبرو است به همین منظور برای تعیین حداقل دستمزد باید سه مولفه بهره وری، هزینه‌های زندگی و شرایط اقتصادی را در نظر بگیریم.

وی پایین بودن سهم دستمزد و پرداخت‌های غیر مزدی درآمد ملی در ایران را مورد اشاره قرارداد و افزود: در بحث حقوق و دستمزد باید به سمت کارآمدی دستمزد برویم و هرگونه افزایش مزدی را با توافق کارگر و کارفرما تعیین کنیم.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تا سال 1400 بین 9 تا 10 میلیون نفر آماده ورود به بازار کار خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: به گفته کارشناسان در حدود هفت میلیون نفر از این افراد جذب بازار کار خواهند شد که باید برای آنها برنامه مدون شغلی پیش‌بینی کنیم.

طایی پیشنهاد تحول بنیادین در بازار کار ایران را مطرح کرد و گفت: لزومی ندارد که در ایران دارای یک نوع دستمزد باشیم و با رکود تورمی موجود باید از حداقل دستمزد عبور کنیم.

وی با تاکید بر لزوم انعقاد قرارداد میان کارگر و کارفرما افزود: ممکن است که قراردادهای حقوقی در سال آینده همچون سال جاری منعقد شود ولی آنچه مسلم است وجود قرارداد کار است که باید بسته شود.

معاون وزیر کار در پایان با تاکید بر حفظ کرامت نیروی انسانی و امنیت شغلی کارگر گفت: امنیت نیروی کار باید تامین شود و شاغلان در کشور به سرمایه‌های اجتماعی تبدیل شوند.

3939

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 337393

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حميدرضا A1 ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۹
  3 1
  تا 8 روزش هم قابل پيش بيني نيست . . . بعد شما ميفرمائيد تا 8 سال ديگه . . . . !!!!!!!!!!!!!
 • سحر EU ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۹
  6 1
  برای جوانانی که هم اکنون آماده ورود به بازار کار هستند چه تدبیری اندیشیده شده است؟!!
 • سید IR ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۰
  2 1
  با حقوق روزی شانزده هزار تومان چه فایده ایی دارد