مهر نوشت:

معاون اروپا و آمریکا، در خصوص چشم انداز مذاکرات هسته ای گفت: ما آمادگی داریم جهت رفع نگرانی های مشروع عمل کنیم. ولی این کار می بایست در عین حفظ حقوق ملت ایران صورت گیرد. در این راستا هیچ سایتی تعطیل نخواهد شد و غنی سازی اورانیوم به عنوان حق مسلم ایران ادامه خواهد یافت.

مجید تخت روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه در نشستی مشترک با سفرای کشورهای عضو اتحادیه اروپایی آخرین نقطه نظرات و دیدگاههای جمهوری اسلامی ایران را در خصوص مسایل مهم بین المللی، منطقه ای و دوجانبه تشریح کرد.

وی گفت: توافق ژنو و «برنامه اقدام مشترک»، زمینه را برای کار اقتصادی با اروپا از جمله در ارتباط با صادرات پتروشیمی، واردات مواد غذایی، دارو و اقلام پزشکی فراهم کرده است. هیأت های اقتصادی به ایران آمده و می آیند و باید فرصت های موجود برای همکاری اقتصادی که از آن دو طرف منتفع می شوند را بررسی کنیم.

معاون اروپا و آمریکا، در پاسخ به سؤالی در خصوص چشم انداز مذاکرات هسته ای ذکر کرد: «هفته آینده برای شروع مذاکرات مرحله نهایی به وین خواهیم رفت. قصد داریم این مذاکرات را هم مانند مرحله قبل با جدیت و حسن نیت انجام دهیم و امیدواریم طرف مقابل نیز حسن نیت لازم را داشته باشد. ما آمادگی داریم جهت رفع نگرانی های مشروع عمل کنیم. ولی این کار می بایست در عین حفظ حقوق ملت ایران صورت گیرد. در این راستا هیچ سایتی تعطیل نخواهد شد و غنی سازی اورانیوم بعنوان حق مسلم ایران ادامه خواهد یافت.»

روانچی در بحث سوریه و در واکنش به اظهارات برخی سفرا، عملکرد دولت آمریکا و سازمان ملل در برگزاری کنفرانس ژنو2 را مورد سرزنش قرار داد.

وی همچنین آمادگی کشورمان را برای تداوم ارائه کمکهای انسان دوستانه و کاهش آلام مردم سوریه اعلام و تأکید کرد در عین حال لازم است روی مسأله اصلی که یافتن راه حل برای توقف جنگ و حل و فصل بحران از طریق مذاکره بین دولت و معارضین است تمرکز نمود.

2929

 

 

کد خبر 337671

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۶:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۱
  0 0
  سایت ها تعطیل نمی شوند فقط فیلتر می شوند! ;)
 • بی نام IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۱
  0 0
  آمریکا تو دهنت میزنیم جان کری ملعون برو به درک
 • روووووووحانی دوست A1 ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۱
  0 0
  حتی اگر ادامه بیابد بهتر است اعلام نکنید .با این کارتون دارید اونها را مجبور میکنید حتی اگر نادیده بگیرند دیگه نخواهد گذاشت.آخه این حرف کجاش سیاست است آقای عراقچی دارید پته ما را میریزی رو آب .شما این حرف را به جهت خوراک داخل میزنید تا آرومشون کنید اما اونها را وادار میکنید به سختگیری بیشتر