زینه مدعی است پسران بن لادن در تهران در دو منزل در کنار یکدیگر که دارای حیاط نیز هستند؛ زندگی می کنند و از سیستم لپ تاپ البته بدون اینترنت نیز بهره مندند.

روزنامه الشرق الاوسط ادعا کرد زینه یکی از عروس های بن لادن قرار است به زودی برای پیگیری وضعیت پسران بن لادن و خانواده های آنان به تهران سفر کند.

به گزارش جهان وبه نقل ازالشرق الاوسط ، زینه همسر عمر پسر چهارم اسامه بن لادن رهبر شبکه القاعده اعلام کرد که درخواست صدور روادید برای ورود به ایران را ارائه کرده است. وی همچنین حل بن بست موجود درباره وضعیت ایمان یکی از دختران اسامه بن لادن را از دیگر اهداف خود در سفر به ایران دانست.

گفته می شود ایمان هم اکنون در سفارت عربستان در تهران به سر می برد و با به دست آوردن اوراق موقت خروج، قرار بود هفته گذشته به عربستان سعودی سفر کند.

ایمان  مدعی شده بود حدود یک ماه قبل از دست محافظان ایرانی خود فرار کرده و به سفارت عربستان سعودی در تهران پناهنده شده است.

مقامات ایرانی نیز چندی پیش گفتند سفارت عربستان وزارت امور خارجه ایران را از حضور زنی که مدعی است دختر بن لادن است، مطلع کرده بود.

وی اضافه کرد: پنج نفر از پسران بن لادن و خیریه (ام حمزه) از همسران بن لادن زیر نظر ماموران ایرانی در مجتمع مسکونی در حومه تهران اقامت دارند.

"جین فلیکس براون" زن 51 ساله انگلیسی که پس از ازدواج با "عمر" پسر بن لادن نام "زینه محمد" را برای خود برگزید همچنین گفت که به همراه هسمرش در روزهای گذشته توانسته اند با عثمان 27 ساله دیگر فرزند بن لادن در تهران سخن بگویند که وی نیز از حسن تعامل مقامات ایرانی با خود و برادرانش سخن گفته است.

زینه مدعی شد: پسران بن لادن در تهران در دو منزل در کنار یکدیگر که دارای حیاط نیز هستند؛ زندگی می کنند و از سیستم لپ تاپ البته بدون اینترنت نیز بهره مندند.

وی همچنین گفته است که از طریق تماس با مسئولان مربوطه در تهران فهمیده است پسران بن لادن از طریق گذرنامه های غیرسعودی و با نام های جعلی وارد ایران شده بودند.

عروس بن لادن همچنین از محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران به دلیل رفتار مناسب مقامات ایرانی با پسران بن لادن تشکر کرد.

براساس ادعای خانواده بن لادن، پنج نفر از پسران رهبر شبکه القاعده به نام های سعد (29 ساله )، عثمان (25 ساله)، فاطمه (22ساله)، حمزه (20 ساله) و بکر (15 ساله) به همراه خیریه (ام حمزه) یکی از همسران اسامه بن لادن هم اکنون زیر نظر ایران در این کشور هستند.

این افراد در زمان حمله آمریکا به افغانستان در سال 2001 میلادی از این کشور به ایران آمدند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 33909

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =