مهرنوشت:

نماینده رئیس جمهور در شورای نظارت بر صدا و سیما گفت: دوره ریاست رئیس فعلی سازمان صدا و سیما به تدریج دارد تمام می‌شود و لازم نیست کسی برای این کار [تغییر رئیس این سازمان] تلاش بکند.
حسام‌الدین آشنا مشاور رئیس جمهور در امور فرهنگی در پاسخ به این پرسش که «برخی معتقدند مطرح کردن بحث‌هایی مانند تغییر مجری مصاحبه با رئیس جمهور و انتقادهای اخیر دولتی‌ها به صدا و سیما، سناریویی است برای تغییر رئیس این سازمان. نظر شما در این باره چیست؟» گفت: دوره ریاست رئیس فعلی سازمان صدا و سیما به تدریج دارد تمام می‌شود و لازم نیست کسی برای این کار تلاش بکند.
این اظهارات آشنا در حالی مطرح می‌شود که در روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر احتمال ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در سازمان صدا و سیما مطرح شده است. در همین حال و به گفته سیدمضان شجاعی کیاسری عضو شورای نظارت بر صدا و سیما، دوره ریاست عزت‌الله ضرغامی در این سازمان اردیبهشت 93 به پایان می‌رسد.
حسام‌الدین آشنا در روزهای اخیر هم در یادداشتی در صفحه فیسبوک خود ضمن انتقاد از رویکرد صداو سیما نسبت به بی‌توجهی به نامه اخیر خود به ریاست این سازمان با استناد به قانون اساسنامه صدا و سیما لزوم فراهم شدن شرایطی برای احقاق حق افراد حقیقی و حقوقی که در برنامه‌های صدا و سیما حقی از آنها تضییع شده یا نسبتی به آنها داده شده، مورد تاکید قرار داده بود.
نماینده رئیس جمهور در شورای نظارت بر صدا و سیما دو روز پیش هم در سخنانی در مراسم رونمایی از کتاب «پایان تک‌صدایی» با انتقاد از ایجاد وقفه 90 دقیقه‌ای در پخش مصاحبه زنده رئیس جمهور گفته بود: این اقدام توسط شخص رئیس سازمان صد و سیما و با مدیریت مستقیم وی انجام شده است و بعد از آن، رئیس سازمان صدا و سیما موضوع را به شورای نظارت بر این سازمان ارجاع داده تا از ایشان دفاع شود. گویی این شورا، شورای نظارت برصدا و سیما نیست، بلکه شورایی برای دفاع از صدا و سیما مقابل قوای دیگر است.
آشنا همچنین گفته بود: از نگاه رئیس سازمان صدا و سیما، شورای نظارت برای این سازمان جلسه‌ای تشریفاتی است که هر دو هفته یک بار برای گپ زدن و گعده کردن تشکیل می‌شود. انگار این، شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما نیست، شورای نظارت صداوسیما بر رئیس‌ جمهور است.
17231

کد خبر 340631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۶:۴۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  35 2
  اینجوری نگو .یک دوره دیگه تمدید میشه ها ! از ما گفتن
 • میلاد A1 ۰۷:۴۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  53 5
  ضرغامی بای بای،،ضرغامی بای بای
 • بی نام IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  29 3
  در کل تو کشور ما شوراهایی که برای نظارت بر یک سازمان و یا یک فرد تشکیل می شود با گذشت زمان در جهت حمایت از آن فرد یا سازمان تغییر رویه می دهند.
 • بی نام IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  39 2
  مهم اينه كه بعد از ضرغامي يكي از هم فكرهاي اون در جبهه پايداري نياد كه اگه بياد واويلا ....
 • حمیدرضا IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  25 4
  چقد خوشحالم
 • رضا IR ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  1 9
  من نمی دونم ضرغامی چجور اینو سوزونده که تا هر روز یه مصاحبه بر علیهش نکنه روزش شب نمیشه
 • رضا IR ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۶
  1 7
  تو هم یه روز دورت تموم میشه