۰ نفر
۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۶
کتاب‌هایی تازه از هفت نویسنده ایرانی

هفت کتاب تازه از نویسندگان ایرانی، شامل سه مجموعه داستان و چهار رمان، به دست نشر نیماژ، به بازار نشر آمد.

به‌گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،  نشر نیماژ، کتاب‌های «تعمید» نوشته‌ مسعود ریاحی (مجموعه‌داستان)، «دو زن زیبا» نوشته‌ آرام روانشاد (مجموعه‌داستان)، «سوفار» نوشته‌ افسانه احمدی (رمان)، «فروچاله» نوشته‌ زنب حبیبی (رمان)، «گذر» نوشته‌ نفیسه مرادی (رمان)، «خوکچه‌ بادنما» نوشته‌ احمد آرام (مجموعه‌داستان) و «تیراندازی طبق بخش‌نامه» نوشته‌ حسن بهرامی (رمان) را منتشر کرد.

مجموعه داستان «تعمید»، متشکل از ۹ داستان است که عنصر پیوند دهنده‌شان به‌یکدیگر، حرکتِ دایره‌واری‌ است از تراژدی به کمدی؛ و یا بالعکس. این کتاب ۹۰ صفحه‌ای با قیمت ۳۵۰۰۰ تومان در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

«دو زن زیبا» مجموعه داستانی متشکل از هشت داستان با محوریت زنان است که چند داستان آن در جوایز ادبی برنده شده‌اند؛ در تمامی داستان‌های «دو زن زیبا» با زنی مواجه می‌شویم که در مواجهه با یک موقعیت خاص در زندگی قرار گرفته و حالا باید راهی برای مقابله یا کنار آمدن با آن پیدا کند. این کتاب، ۹۰ صفحه دارد و با قیمت ۳۵۰۰۰ تومان به بازار کتاب عرضه شده است.

شخصیت اصلی رمان «سوفار»، زن نویسنده‌ای است که به‌طور کاملاً تصادفی با مرد ثروتمندی آشنا می‌شود و مرد از او می‌خواهد در ازای دریافت مبلغ چشمگیری، داستان زندگی‌اش را در خانه‌ قدیمی مرد در نیاوران بنویسد و از همین جا ماجرا آغاز می‌شود... افسانه احمدی در رمان تازه‌اش اثری خلق کرده است که می‌تواند انتظار طیف‌های مختلف روایت را برآورده کند؛ داستان زنان مستقل در دنیایی مردانه. این کتاب ۳۲۰ صفحه‌ای با قیمت ۹۸۰۰۰ تومان در دسترس علاقه‌مندان به رمان قرار گرفته است.

زینب حبیبی که پیش‌تر، از او رمان «مرزوحد» را خوانده بودیم، در رمان تازه‌اش یعنی «فروچاله»، شخصیتی را شکل می‌دهد که نظیرش را در داستان فارسی کم‌تر دیده‌ایم. دختری درگیر با اندیشه‌های عمیق که مسائلی سطحی دوره‌اش کرده‌اند... طنز ضمنی و زیرلایه‌ای رمان، لبخندی شاید تلخ بر لب مخاطب می‌نشاند. این کتاب ۱۱۶ صفحه‌ای با قیمت ۴۰۰۰۰ تومان به قفسه‌ کتابفروشی‌ها راه یافته است.

مهشاد مرده است. جسدش در وان حمام خانه‌اش پیدا شده و در طول رمانِ «گذر»، دوستِ مهشاد، فرانَک در پی کشف ناگفته‌هایی است که فکر می‌کند دلیل مرگ مهشاد را می‌تواند در آن‌ها بیابد. «گذر» روایتِ سرخوردگی‌ها و تنهایی‌های زنِ در جست‌وجوی استقلال در سال‌های پایانی دهه‌ هشتاد است. حکایتی که با گذشته پیوندی محکم دارد و تلاش زنان جوان تحصیل‌کرده برای گذر از گذشته و رهایی از آوارهای آن را متعین می‌کند. رمان «گذر»، ۱۴۶ صفحه است و با قیمت ۴۸۰۰۰ تومان به بازار کتاب عرضه شده است.

در «خوکچه‌ بادنما» از پسِ هر داستان، ارتعاشات نهادینه شده‌ای بیرون می‌زند، که آدم‌های داستان را از عمق بالا می‌کشد تا جراحت‌های زمانه بر پیکرهای شناورشان ملموس و باورپذیر شود.  در داستان‌های این مجموعه یک‌جور طنز سیاه ریشه دوانده است که پُل بین خیال و واقعیت را مستحکم نگه می‌دارد. «خوکچه‌ بادنما» ۱۹۰ صفحه است و قیمت پشت جلد آن ۶۹۰۰۰ تومان درج شده است.

«تیراندازی طبق بخش‌نامه» روایتی از شخصیتی خیال‌پرداز به نام تیرداد کوهستانی است که در یکی از گردنه‌های برف‌گیر سمیرم به‌دنیا آمده و بعد از سانحه به‌دلیل مرگِ پدر و مادرش او را به پرورشگاه برده‌اند. او که در نوجوانی آواره شده است، به استخدام محیط‌زیست گچساران درمی‌آید و از پشت چشمی‌های دوربینِ شکاریِ روسی‌اش به دخترکی زاگرس‌نشین دل می‌بندد؛ آیا دخترک وجود خارجی دارد؟ حسن بهرامی در رمان تازه‌اش که پیش از انتشار برگزیده‌ بخش رمان‌های منتشرنشده‌، جایزه‌ ادبی بوشهر شده، مرز خواب و واقعیت و فراتر از آن مرز مرگ و زندگی را پشت‌سر می‌گذارد... این رمان ۲۸۶ صفحه‌ای با قیمت ۹۵۰۰۰ تومان به کتابفروشی‌ها عرضه شده است.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 341690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =