فارس نوشت:

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران معتقد است در وضعیتی که پاکستان از توانایی لازم در خصوص حراست از حریم مرزهای مشترک با ایران برخوردار نیست، نسبت به واگذاری این وظیفه خطیر به ایران اقدام کند.
عوض حیدرپور با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: به گروگان گرفتن تعداد 5 نفر از مرزبانان جمهوری اسلامی ایران از سوی بقایای گروهک تروریستی ریگی به عنوان یک عمل غیرانسانی مطرح است و بر همین اساس تمامی دستگاه‌های متولی در حوزه مسایل امنیتی از نخستین ساعات وقوع این عمل نسبت به انجام مکاتبات و پیگیری‌های مداوم با مقامات پاکستان و سایر دستگاه‌های متولی در حوزه مسایل بین‌المللی اقدام کرده‌اند.

او گفت: جمهوری اسلامی ایران معتقد است در وضعیتی که پاکستان از توانایی لازم در خصوص حراست از حریم مرزهای مشترک با ایران برخوردار نیست، نسبت به واگذاری این وظیفه خطیر به ایران اقدام کند.

نماینده مردم شهرضا با اشاره به اینکه تداوم وضعیت کنونی در حوزه مرزهای ایران با پاکستان مشکلات و معضلات قابل توجهی را به همراه دارد، گفت: بر همین اساس نسبت به ارائه پیشنهاد واگذاری کامل مسائل مرزی این دو کشور به ایران اقدام شده است اما تاکنون پاکستان جوابی در این خصوص ارائه نداده است.

او با اشاره به انتشار اخبار شهادت یکی از مرزبانان ایرانی توسط گروگان گیران گفت: بر همین اساس انتظار می‌رود دولت پاکستان با درک اهمیت حل این موضوع بزرگ در آینده نزدیک نسبت به برخورد با این گروهک اقدام کند.

17231

 

کد خبر 346534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =