مدیر "مایکروسافت استودیو" در حالی رئیس این بخش می شود که سکان ایکس باکس لایو، ایکس باکس موزیک و ایکس باکس ویدئو را نیز در دستان خود خواهد داشت.

 

اسپنسر با ایکس باکس وایر گفت: ادغام و نزدیک شدن این بخش ها به هم فرصت بسیار خوبی برای ابداع و نوآوری بیشتر را رقم خواهد زد و صنعت گیم و مایکروسافت متحول خواهد شد.

ساتیا نادلا مدیر اجرایی مایکروسافت از طریق ایمیل کارکنان خود را از تغییرات جدید مطلع ساخت و حالا فیل اسپنسر از لحاظ چارت سازمانی به تری مایرسون قائم مقام مدیر اجرایی در گروه عملیات سیستمها که ویندوز، ویندوز فون و ایکس باکس را دربر می گیرد، گزارش می دهد.

نادلا در ایمیل خود متذکر شده که اسپنسر با یوسف مهدی، رئیس بازاریابی و اداره استراتژی ایکس باکس، جورج پکهام، رئیس روابط مایکروسافت با کمپانی های شریک ایکس باکس(third parties) و مایک آنگویلو قائم مقام بخش توسعه سخت افزار ایکس باکس کار خواهد کرد.

نادلا در ایمیل خود تاکید کرده که ترکیب بخش نرم افزار و دارایی های محتوایی تیم ایکس باکس زیر نظر رهبری واحد، باعث رشد و تحول بیشتر بخش ایکس باکس می شود و سایر بخشها از جمله تبلت، پیس ی و تلفن را تحت تاثیر خود قرار می دهد و با ایجاد ارتباط وسیعتر با مشتری و توسعه محیط کلود در ایکس باکس سال پیش رو را سالی بزرگ برای طرفداران ایکس باکس می سازد.

فیل اسپنسر 25 سال است که برای مایکروسافت کار می کند  قبل از ورود به بخش رهبری مایکروسافت استودیودر سال 2008 ، در بخش Encarta  و Microsoft Money کار می کرد و بخش مایکروسافت گیم استودیو را راهبری کرده و گیم هایی مانند Halo، Gears of wars، Fable وForza را به صنعت گیم عرضه کرده است.

از ماه جولای سال گذشته که دن ماتریک از سمت پرزیدنت ایکس باکس کنار رفت (و مدیر اجرایی Zynga شد) این بخش رئیس نداشت. بلافاصله ایکس باکس با جولی لارسون گرین رئیس سخت افزار و گروههای استودیویی ، تغییرات سازمانی پیدا کرد و مایرسون رهبری سیستم عامل ایکس باکس را داشت تا اینکه لارسون پست جدید در ماه فوریه در مایکروسافت گرفت. مارک ویتن مدیر بخش اداره محصولات ایکس باکس نیز اوایل این ماه به کمپانی تجهیزات صوتی Sonos رفته و مایکروسافت را رها کرد.

نادلا اعلام کرده استفان الوپ قائم مقام گروه ابزارهای مایکروسافت می شود (معامله نهایی 7.17 میلیارد دلار خرید نوکیا تا آخر آوریل به اتمام می رسد) و الوپ با اسپنسر و مایرسون در پلتفورم ایکس باکس کار خواهند کرد.

 

منابع: ایکس باکس وایر، مایکروسافت

5656

 

 

 

کد خبر 347014

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =