مهر نوشت:

مرضیه افخم سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به قطعنامه پارلمان اروپا اظهار داشت: اقدام پارلمان اروپا در تصویب قطعنامه و طرح ادعاهای بی‌اساس حقوق بشری سازنده نیست و با روند جاری تحرکات همخوانی ندارد و غیر واقع بینانه است.

افخم افزود: در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپایی گام‌های اولیه و قابل تاملی برای حل و فصل مسائل پیش روی دو طرف برداشته‌اند، موضع‌گیری حقوق بشری پارلمان اروپا و طرح موضوعات غیر واقعی بخصوص در مورد انتخابات ایران مردود و غیرقابل قبول است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: لزوم احترام و درک پارلمان اروپا نسبت به باورهای دینی، تاریخی و فرهنگی کشورها امری اجتناب‌ناپذیر بوده و پارلمان اروپا برای کمک به رفع دغدغه حقوق بشری در سطح جهان بطور اساسی و بنیادین مانع شود که حقوق بشر به عنوان ابزاری سیاسی مورد استفاده قرار گیرد.

افخم یادآور شد جمهوری اسلامی ایران با الهام از تعالیم دینی و اسلامی، حفظ و رعایت حقوق شهروندان و ارتقاء حقوق بشر را بطور جدی دنبال می‌کند و طرح ادعاهای یک طرفه؛ بی اساس و غیرمستند در این زمینه مطمئنا کمک کننده نخواهد بود.

 

45503

کد خبر 347172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  4 4
  با این کوتاه اومدن های دولت در مقابل پر رو بازی های غربی ها باید شاهد توهین ها و دستورات بیشتر باشیم...بالاخره باید مقدمات تحریم از نوع حقوق بشری کلید بخوره...
 • بی نام A1 ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  1 2
  هرچی شما خوشت میاد اگه اروپا بگه درسته اما هرچی باهاش حال نکنی بده
 • بی نام A1 ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۴
  0 6
  قطعا معیار اروپا برای انتخابات با ما فرق دارد. این حق اروپاست که دوست داشته باشد براساس معیارهایش، انتخابات برگزار شود.