۰ نفر
۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۳

ایرنا نوشت:

وکیل مدافع مدیران مسوول روزنامه های توقیف شده بهار و آسمان آخرین وضعیت پرونده این روزنامه ها را تشریح کرد.
جمال خندان کوچکی درباره آخرین وضعیت پرونده مدیر مسوول روزنامه بهار گفت: پنج فروردین ماه جاری، با ارایه لایحه ای، به حکم شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران در رابطه به این پرونده اعتراض کردیم.

وکیل مدافع روزنامه توقیف شده بهار گفت: پرونده برای رسیدگی در مرجع تجدید نظر، به دیوان عالی کشور ارسال خواهد شد.

روزنامه بهار با رای شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران به شش ماه توقیف و سعید پور عزیزی مدیر مسوول این روزنامه به 91 روز حبس تعزیری محکوم شده است.

روزنامه بهار اول آبان ماه سال گذشته مقاله ای را با عنوان « امام؛ پیشوای سیاسی و یا الگوی ایمانی؟» منتشر کرد و سپس به دلیل برخی مطالب آن مقاله، مسوولان این روزنامه با انتشار نامه ای در تاریخ چهارم آبان ماه از توقف خودخواسته انتشار «بهار» خبر دادند.

ششم آبان ماه با حکم هیأت نظارت بر مطبوعات روزنامه بهار توقیف و پرونده آن به قوه قضاییه ارسال شد.

شعبه چهارم دادسرای فرهنگ و رسانه، مدیر مسوول روزنامه بهار را احضار و برای وی قرار وثیقه صادر کرد که به علت فراهم نبودن وثیقه و پایان وقت اداری، سعید پورعزیزی در بازداشتگاه دادسرای اوین زندانی و در نهایت شامگاه سیزدهم آبان ماه با تودیع وثیقه 200 میلیون تومانی آزاد شد.

دادگاه رسیدگی به اتهامات مدیر مسئول روزنامه بهار 15 دی ماه به اتهام اشاعه فحشا و منکرات و انتشار تصاویر خلاف عفت عمومی، فعالیت تبلیغی علیه نظام، نشر مطالب خلاف موازین اسلامی، ایجاد اختلاف مابین اقشار جامعه، اهانت به دین اسلام و مقدسات آن، پخش شایعات و مطالب خلاف واقع و انتشار مطالب علیه اصول قانون اساسی در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی سیامک مدیر خراسانی و با حضور اعضای هیات منصفه مطبوعات برگزار شد.

خندان کوچکی همچنین درباره آخرین وضعیت پرونده روزنامه آسمان گفت: طبق آخرین پیگیری هایی که از دادستانی تهران داشتم، کیفرخواست این روزنامه هنوز صادر نشده است و منتظر تصمیم دادسرا هستیم.

عباس بزرگمهر مدیر مسئول روزنامه آسمان اول اسفند ماه سال گذشته با اعلام جرم دادستانی تهران به علت انتشار مطلبی با موضوع قصاص به شعبه 12 دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد.

پس از ارایه توضیحات، بازپرس شعبه 12 دادسرای فرهنگ و رسانه برای بزرگمهر قرار وثیقه 300 میلیون تومانی صادر کرد که به علت پایان وقت اداری برای تودیع وثیقه، وی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

در نهایت، وثیقه صادر شده از سوی دادسرا در قالب یک سند ملکی تودیع و نامه آزادی بزرگمهر به اوین ارسال و مدیر مسئول روزنامه توقیف شده آسمان شامگاه چهارم اسفند ماه از زندان آزاد شد.

 

23231

 

کد خبر 347499

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • امیر IR ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۶
    4 0
    زندانی سیاسی آزاد باید گردد