فارس نوشت:

مدیر دفتر امور بانک سازمان هدفمندی یارانه‌ها با اشاره به جزئیات معیارهای مشمولان دریافت یارانه گفت:‌ پرداخت یارانه براساس مجموع درآمد خانوار خواهد بود.
مدیر دفتر امور بانک سازمان هدفمندی یارانه‌ها با اعلام اینکه مجموع درآمد اعضای خانوار، مجموع درآمد شغل اول و دوم، سود دریافتی سپرده‌های بانکی و درآمد از محل خانه‌ای که اجاره داده می‌شود، جزو درآمد ماهیانه افراد در اعلام درآمد در مرحله دوم ثبت نام از متقاضیان یارانه نقدی باید محاسبه شود، گفت: این کار پیش از اینکه اقساط ماهیانه وام‌های دریافتی از بانک‌ها حساب گردد، لحاظ می‌شود.

نرگس نجفی در گفتگویی رادیویی گفت: در مرحله دوم اجرای هدفمندی یارانه ها و در این مرحله ثبت نامی 5 گروه درآمدی تفکیک و تعیین شده است اما مشخص نیست که چه سقف درآمدی برای متقاضیان دریافت یارانه نقدی مطرح است.

مدیر دفتر امور بانک سازمان هدفمندی یارانه‌ها در پاسخ به این مطلب که جریمه 3 برابری برای افرادی که اطلاعات خود را نادرست اعلام نمایند، تعلق می گیرد، گفت: هر یک از مردم می دانند که دریافت یارانه در زندگی آنها تاثیر دارد یا خیر. تمکن مالی صرفا به این معنا نیست که فرد وضعیت مالی آنچنانی یا خانه و ماشین داشته باشد. هر کسی که احساس کند که دریافت یارانه مخفی تاثیر چندانی در زندگی و تامین معیشت آنها ندارد می تواند از دریافت یارانه انصراف دهد.

او در پاسخ به این سئوال که آیا بهتر نبود دولت کف و سقف برای درآمد افراد تعیین می کرد، گفت: دولت مبنا را بر اعتماد به مردم گذاشت تا از سرمایه اجتماعی در مردم استفاده کند. اعتماد به مردم از این جهت که مردم خود وضعیت زندگی شان را بهتر می دانند.

نجفی با بیان اینکه اطلاعات درآمدی برای این است که مشخص شود در کدام یک از این 5 گروه درآمدی قرار می گیرند، گفت: درآمد صرفا درآمد سرپرست خانوار نیست و منظور درآمد مجموع اعضای خانوار است، همچنین مجموع درآمد شغل اول و دوم باید محاسبه شود، یا اینکه سود سپرده های بانکی یا درآمد از محل خانه ای که اجاره داده می شود، جزو درآمد افراد حساب می‌شود، یعنی مجموع این درآمدها به صورت ماهیانه مورد محاسبه قرار می گیرد.

او گفت: پیش از اینکه اقساط ماهیانه وام های دریافتی از بانکها در محاسبات افراد برای اعلام درآمد حذف شود، مجموع حقوق دریافتی حساب شود و در اصل درآمد کل اعضای خانوار پیش از کسر اقساط ماهیانه ملاک است.

 

23231

 

کد خبر 347635

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۷:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  47 0
  حقوقهاي كارمندان وكارگران را بالاي 3 ميليون تومن بالا ببرند ملت نياز به يارانه ندارد ولي با اين وضع حقوقي وتورم وگراني واجاره سنگين خانه ومحصل ودانشجو وساير هزينه ها با اين حقوق 1200 تا 1600 كه نميتوان زندگي كرد ،آنوقت هزينه سنگين حامل هاي انرژي كه مطمئنا هردوره كمتر از 200 الي 300 هزار تومان نخواهد شد چگونه بايد پرداخت كرد؟اين كه زندگي نشد كه براي ما درست كردند!
 • بی نام A1 ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  33 0
  شما اگر آمار دقیق از وضع مالی ملت داشتید که نمی اومدید از ملت نظرسنجی کنید
 • بی نام IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  46 0
  دولت چه اصولگرا ، چه اصلاح طلب و چه میانه رو توانایی اجرای طرح های بزرگ را ندارد . برای آن سازماندهی نشده و کلا نقش هویج را بازی میکند و سر بزنگاه از ملت مایه میگذارد . الان اینطور که بوش میاد یارانه حداقل 80درصد مردم قطع خواهد شد . من نگران این شندر غاز نیستم . در طول این 3 سال هم عین پول تنها خرج پرداخت شارژآپارتمان و پول آب و برق و گاز شد اما برایم جای سوال است مسئولان محترم اگر اینقدر کشور محتاج است که علاوه بر قطع یارانه ها و بعد از گرانی 300 درصدی اخیر بازهم دولت چشم به افزایش حاملهای انرژی دارد که علاوه بر افزایش بهای پرداختی آنها بر خانوار سریعا توسط تولید و توزیع کنندگان کالا تا چن برابرش بر قیمتها افزوده خواهد شد ، خواهشا دم انتخابات دم از امید و مهرورزی مدرم داری نزنید . باتشکر
 • عدالت A1 ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  35 0
  are u kidding me بنارا بر اعتماد و احترام به مردم گذاشته اید و هرکس که نیاز ندارد ثبت نام کند 3برابر یارانه دریافتی جریمه می کنی؟ لفاظی هم بهتون نمیاد، بجای این صرفه جویی ها جلوی اختلاسها رو بگیرید، بجای این کارا وضعیت شغلی من و و امثال من رو که حدود دوسال هست که بلاتکلیفیم رو روشن کنید، یا اصلا نه فقط از خدا بترسید کافیه
 • بی نام IR ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  35 2
  یعنی جمع حقوق ماهیانه همه اعضای خانواده تقسیم بر تعداد اعضا؟