فارس نوشت:

اکبر ایزدی رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: بر اساس قانون ، پرداخت یارانه نقدی در دوره جدید منوط به ثبت نام است و اگر هموطن عزیزی به یارانه احساس نیاز نمی کند و متقاضی نمی شود ، بداند که ثبت نام نکردن به منزله انصراف از دریافت یارانه نقدی محسوب می شود.

او گفت : در مدت 10 روز سرپرستان خانوارهای متقاضی باید بر اساس اولین رقم سمت راست شماره کارت ملی به سامانه مراجعه و ثبت نام کنند.

ایزدی گفت: هموطنان متقاضی که اولین رقم سمت راست شماره کارت ملی آنها صفر است ، روز بیستم باید مراجعه کنند و کسانی که اولین رقم سمت راست شماره کارت ملی آنها 1است روز بیست و یکم ثبت نام می کنند و تا روز بیست و نهم با رقم 9 ثبت نام کامل می شود.

او گفت: هموطنانی که به هر دلیل در موعد مقرر نتوانند ثبت نام کنند می توانند روز های سی ام و سی و یکم ماه جاری ثبت نام را کامل کنند.

ایزدی گفت : درگاه ثبت نام همان سامانه www.refahi.ir و روش ثبت نام نیز صرفاً اینترنتی است و مراجعه حضوری نیز ویژه هموطنانی است که به شبکه اینترنتی دسترسی ندارند و می توانند با در دست داشتن شماره ملی و کدپستی به مراکز و دفاتر کمیته امداد ، سازمان بهزیستی ، دفاتر پیشخوان دولت پلیس +10 و دفاتر فناوری اطلاعات (آی سی تی) روستایی مراجعه و در آنجا به صورت اینترنتی ثبت نام کنند که هماهنگی شده است و در کمترین زمان ثبت نام می شود.

مدیر عامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها درباره ثبت نام نیروهای مسلح نیز گفت: نیروهای مسلح به دو گروه تقسیم می شوند که یک گروه با افراد معمولی در دوره اول ثبت نام کردند همچنان مانند مورد اول به سامانه مراجعه و ثبت نام می کنند اما گروه دوم که به لحاظ شغلی در وضع خاصی قرار دارند به یگان ها و محل کار خود مراجعه و ثبت نام می کنند.

ایزدی با اشاره به اینکه دولت برای ارتقای نظام سلامت ، گسترش بیمه های اجتماعی و بهبود فضای محیط زیست کلانشهرها تلاش می کند، از مردم خواست با انصراف از دریافت یارانه ، امکانی را فراهم کنند که این یارانه در اختیار افراد نیازمند قرار گیرد.

او ادامه داد : اطلاعات کاملی را در سازمان هدفمند سازی یارانه ها جمع آوری و به روز کرده ایم و البته دولت بنایی بر حذف افراد در مرحله اول ندارد اما امیدواریم هموطنان در ثبت نام دریافت یارانه شرکت نکنند.

ایزدی گفت: با سامانه سازمان هدفمند سازی یارانه ها که 43 بانک اطلاعاتی اکنون به صورت کامل در ان وجود دارد ، می توانیم تصمیم گیری کنیم اما در فرمی که برای این مرحله طراحی شده است 5 سقف درآمدی را مشخص کردیم که شامل سقف درآمدی ماهانه کمتر 600 هزار تومان ، 600 هزار تا یک میلیون تومان، یک میلیون تا 2 میلیون تومان ، 2 میلیون تا دو و نیم میلیون تومان و بالاتر از دو و نیم میلیون تومان که همه اینها مشخص است و لحاظ می شود.

او گفت: البته سطح درآمدی یکی از مولفه هایی است که می تواند در بانک اطلاعاتی ما اثرگذار باشد و مجموع کل درآمدها شامل شغل اول، شغل دوم ، اجاره بها و سود سهام قبل از پرداخت اقساط بانک است و همه دارایی ها را حساب کردیم.

ایزدی درباره میزان تغییر قیمت کالاها و خدمات در مرحله دوم هدفمندسازی یارانه ها گفت : دولت تصمیم ندارد با شیب تندی قیمت ها را افزایش دهد.

او با اشاره به اینکه منابع حاصل از انصراف از دریافت یارانه نقدی به سمت و سویی می رود که در زندگی مردم اثرگذار است، گفت: در پایان سال گذشته هزار و 800 میلیارد تومان به وزارت بهداشت دادیم تا صرف ارتقای نظام بهداشت شود و امسال هم 750 میلیارد تومان به سازمان سلامت ایران دادیم تا افرادی که پوشش بیمه ای ندارند، زیرپوشش بیمه قرار گیرند.

ایزدی گفت: به مردم اطمینان داریم و حتماً اطلاعات درست را درج می کنند اما بانک های اطلاعاتی ما کامل است و اگر نیاز باشد می توانیم راستی آزمایی کنیم ، زیرا قانون به ما اجازه داده است و برای کسانی که اطلاعات نادرست بدهند تا 3 برابر یارانه دریافتی ؛ جریمه پیش بینی کرده است.

 

23231

 

کد خبر 347638

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 21
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۷:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  191 0
  ما یارانه نخواستیم شما هم ارزش ریال به دلار را به 3 سال فبل بر گردانید. 1 دلار برابر با 10000 ریال
 • بی نام A1 ۰۷:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  56 1
  چه گستاخانه ملت رو تهدید می کنه.
 • بی نام A1 ۰۷:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  55 0
  این همه سال به ملت اطلاعات غلط دادید کیی شما رو جریمه کرد؟
 • ايران A1 ۰۷:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  38 0
  اگر اطلاعاتشون كامله پس ثبت نام يارنه يه بازي جديده چه ثبت نام بكني چه نكني اين خوشونن تصميم ميگرين كي بگيره كي نگيره
 • بی نام IR ۰۷:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  42 0
  باز هم تحدید باز هم مردم حق ندارنند اعتراض کنند هر کاری که ما میگویم هر حرف ما می زنیم درست است و مردم همه دروغ گو هستن و چیزی نمی فهمند بابا بسه
 • منصوره IR ۰۷:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  55 3
  یارانه حق همه استتتتتتتتت چه فقیر چه پول دار.. مثه پول نفت که اگر به دست مردم میرسید هیییییییییییییییییییچ فقیری توی ایران نمیموند با این افزایش قیمت حامل های انرژی و مواد غذایی و دکتر و بیمارستانو کوفت و زهر ماررر همه مردم بدبختند
 • محمد A1 ۰۷:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  5 0
  تا حالا دیدین دولتی از مردم خودش بخواد از حق خودشون بگذرن؟ از عجایب هفت گانه ! در ضمن شما که اول می گفتین ما یارانه رو می دیم به خودتون تا مدیریتش کنین ، حالا میگین لطفا یارانه نگیرین .
 • محمد A1 ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  5 0
  أقايون دولتی خجالت بکشید و مردم رو تهدید نکنید با این وضع بد زندگی و معاش مردم که این همه پرشور تو انتخابات شرکت کردند و به تغییر رای دادند ولی دوباره همون آش و همون کاسه
 • بی نام IR ۰۸:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  3 0
  کارمندا باید چجوری فرم رو پر کنن، مبلغی که کلی روی حکم میخوره یا مبلغی که بعد از کسورات قانونی به دست افراد میرسه، چون درامد واقعی پولیه که عملا به دست کارمند میرسه
 • علی نیکی IR ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  1 0
  من حاضرم 10 برابر یارانه دریافتی تا حا لامو بدم ولی دست از سر کچل ما بردارید
 • بی نام A1 ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  8 0
  اگر توانستید درامد بازاریان را درست محاسبه کنید من یارانه ام را به شما می بخشم اگر هم نتوانستید عوام فریبی نکنید خلاص.
 • مهرداد IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  5 1
  بانک اطلاعاتی ما کامل است......////////؟؟؟؟؟؟؟؟ راست میگه بنده خدا ، برا همین کامل بودنه که تا الان 80 میلیون یارانه میگرفتند و پول دارا سبد کالا گرفتند و کارگرها با شرف استحقاق نداشتند..... کم کم این دولت هم داره راه اون دولت عوام فریب و ........ در پیش میگیره ؟؟؟؟؟؟ وامصیبتا
 • بی نام A1 ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  3 0
  حضرت علی وقتی بیت المال را تقسیم می کرد از خود که امیر مومنان بوده تا خادم و فقیرترین افراد بطور مساوی از بیت المال بهره مند می شدند .الان این پول یارانه ها از کدام جیره و مواجب می خواهد تقسیم شود که دولتیان تشخیص بدهند چه کسی مستحق است و چه کسی نیست . اگر این پول بابت بیت المال است باید همه بطور یکسان بهرمند شوند و یا انکه به هیچ کس نباید داده شود .در عوض به گفته اقای بی نام ارزش ریال را به چهار سال قبل برگردانند کلی لطف کرده اند
 • بی نام IR ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  99 0
  اگر اطلاعات شما کامل است چه نیازی به ثبت نام مجدد . میتوانستید غیر واجدین شرایط را حذف کنید .
 • بی نام A1 ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  3 0
  یعنی یه بچه هم از این استدلال خنده اش می گیره، آخه اگه شما میتونین تشخیص بدین که طرف اطلاعات اشتباه وارد کرده چرا بهش یارانه میدین که حالا بخواین جریمش کنین
 • رضا IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  6 0
  جریمه برای چی 90 درصد مردم زیر خط فقر هستن پس اینت همه پول به جیب کی میره یکی جواب منو بده!!!
 • نیما IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  1 3
  رئیس محترم سازمان هدفمندی بدانید که ملت ایران ملتی پرافتخار و با عظمت و محب اهل بیت و ولایت است لذا این مردم را تهدید به جریمه و ... نکنید
 • بنده خدا IR ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  5 0
  طبق موازین اسلام خرج خونه با مرد خونه است و حتی بایستی نفقه هم به عیالش تقدیم کنه و زن هم اگر درآمدی داشته باشه میتونه برای خودش پس انداز کنه و وظیفه ای نداره که کمک خرج زندگی باشه با این اوصاف با چه منطقی درآمد خانوار را برای دریافت یارانه محاسبه میکنند و درآمد کل اعضاء خانواده رو با هم جمع میکنند.آقا من میگم آیا این اساساً درسته؟ جواب شرع رو چی میدین.
 • رضا A1 ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۷
  49 0
  شعارهاتون یادتون رفته.اونموقع میگفتید این حق مردمه،پول نفته............. حالا میگید اگه بگیرید جریمه میکنیم............. این جریمه هایی که الان داریم میدیم به حسابه کیه؟
 • بی نام IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۸
  4 0
  اگر میخواید اشتباه وارد نکینم لطفا بخودتون زحمت بدید همینجا در این صفحه تشریف بیاورید جواب دهید که میزان دریافتی خالص سرپرست 700 هزار تومان است در کدام گزینه ثبتش کند و فقط هم همین میزان درامد در ماه را دارد ؟
 • majid A1 ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۸
  1 0
  انتخابات رییس جمهوری بعدی کی میشه دقیقا؟