ایسنا نوشت:

رئیس ستادکل نیروهای مسلح اظهار کرد: مدیریت جهادی، مدیریت زائیده شده در دوران جهاد در کشور ماست و مدیران جبهه‌های دفاع مقدس الگوهای مدیریت جهادی‌اند.

سرلشکر بسیجی سیدحسن فیروزآبادی در جمع مقامات لشکری با اشاره به بیانات فرمانده کل قوا و نامگذاری امسال به نام "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی"، گفت: اسلام انسان را به عنوان خلیفه خدا و قابل پرورش تا حد اعلای انسانیت و قابل رشد می‌شناسد و اقتصاد را در خدمت عبودیت و رشد و پرورش انسان می‌خواهد؛ حکومت را هم برای رشد و پرورش انسان می‌خواهد، بنابراین فرهنگ به عنوان زیربنا باید که به طوری جدی مورد توجه همه بخش‌ها قرار بگیرد.

بخشهایی از سخنان فیروزآبادی:
-عزم ملی که مقام معظم رهبری فرمودند، اول فرهنگ را شکل می‌دهد، بعد این فرهنگ ناب اسلامی که با عزم ملی شکل می‌گیرد، اقتصاد اسلامی را تحقق می‌دهد. عزم ملی هم چیزی نیست که تزریقی باشد، عزم ملی که از مرتبه اول عنایت حضرت پروردگار را می‌خواهد و خدای متعال به این ملت عنایت کند. دوم، لطف حضرت صاحب‌الزمان (علیه‌السلام) و سوم، ارث امام خمینی(ره) است. ارث امام خمینی یعنی آنچه که امام به این ملت یاد داد. ایمان، وحدت کلمه توجه به احکام اسلامی، توجه به محرومان و غفلت نکردن از عدالت، مبارزه با فقر و فساد و تبعیض، اینهاست که عزم ملی را می‌تواند مستحکم کند و به میدان بیاورد.

-مدیریت جهادی، مدیریت زائیده شده در دوران جهاد در کشور ماست. در جهاد سازندگی این مدیریت متولد شد و رشد کرد، در همه ابعاد و همین مدیریت در دفاع مقدس آبدیده شد و مدیران جبهه‌های دفاع مقدس الگوهای مدیریت جهادی‌اند و بعداً هم ثابت کردند در قرارگاه بازسازی خاتم که صدها پروژه عظیم را در کشور اجرا کردند و امروز دارند اجرا می‌کنند و نقشی که مدیران جبهه‌ای جنگ که جدا از ملت و دولت ایران نیستند.

-ما دو اسوه مهم مدیریت جهادی در کشور داریم که در جلو چشم همه ملت است. ما در نیروهای مسلح هم مبانی حرکتمان باید همین چیزها باشد و این شعار هم، شعار امسال نیست، برای امسال نیست چنانکه سال امام علی برای سال امام علی(ع) نبود بلکه تا جاودانگی بود. سال امام خمینی برای آن سال نبود بلکه برای تمام تاریخ بود، این شعار هم یعنی اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی این یک شعار جاودانه است برای انقلاب اسلامی و همیشه این بردار حرکت انقلاب اسلامی است.

-ما باید شاخص‌هایش را تعریف کنیم در همه برنامه‌هایمان بیاوریم و بر این مبنا حرکت کنیم. ما در نیروهای مسلح باید این کار را انجام دهیم. دولت در تمام وزارتخانه‌ها همین کار را باید بکند، قوه قضائیه در تمام سیستم باید همین کار را باید بکند، روحانیت در نظاماتش باید همین کار را بکند و مؤسسات خصوصی هم معتقد به انقلاب و همراه مردمند باید همین مسیر را اتخاذ بکنند آن وقت می‌شود عزم ملی. عزم ملی در استقبال امام خمینی خودش را نشان داد. چطور در استقبال امام خمینی مردم از سراسر کشور جوشیدند تا رودخانه عظیم استقبال از امام خمینی آن سیل عظیم جمعیت با آن شوق عظیم به وجود آمد این شکل به وجود آوردن عزم ملی است.

-فراخوان ولی امر است، فراخوان ولی امر فراخوان خداست، اطیعواالله و اطیعواالرسول و اولی الامر منکم، فراخوان امام زمان علیه السلام است آن هم حجتی علیکم یعنی ولی فقیه حجت من بر شما است هرچه گفت باید عمل شود. سوم این است که در آن عزم ملی است وقتی یک چیزی ملی شد یعنی همه‌کس، مثتنی نیست. چهارم این است که در برابر دشمن مشترک هستیم.

-ببینید این جبهه‌ای که اروپایی‌ها گرفته‌اند یعنی اینکه ما با اساس ملت ایران و اعتقاداتشان مخالفیم. تازه اروپایی‌ها که در بین غربی‌ها از همه به ما نزدیک‌ترند این جبهه را گرفته‌اند حالا آمریکا که شیطان بزرگ است و صهیونیسم که روح شیطان هست ببینید چه حالی دارند. خوب این اقتضای این است که همه ما دستمان را به هم بدهیم. بنابراین، دلائل محکمی وجود دارد برای این عزم ملی و البته ما اعتقادات روشنی هم داریم؛ خدای متعال وعده کرده که از مؤمنان حمایت کند، دفاع کند. خداوند متعال فرموده است که با جماعت هستیم یعنی با عزم ملی هستم، برکت می‌دهم، روح اولیای بزرگ خدا ملت ایران را یاری می‌کند، شهدا حامی و یار این ملت هستند و از همه مهم‌تر ما چهارده معصوم پاک را هادی و حامی خودمان داریم که در دنیا و آخرت ما را شفاعت می‌کنند. خوب موفق می‌شویم پیش می‌رویم.

 

45231

 

کد خبر 347859

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سلامي A1 ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  29 16
  سلام بر فيروز آبادي گل . راه امام و رهبري و مردم يكي مي باشد خداوندا ما شرمسار اسلام و ايران مكن
 • جلیل EU ۰۵:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  22 3
  سلام اقای فیروزابادی ما از ارث امام خمینی که گفتید یعنی توجه به محرومان وغفلت نکردناز عدالت ومبارزه با فساد وفقر وتبعیض کوتاهی زیادی کردیم انشاالله بتوانیم این چند کلمه از امام را ادامه دهنده باشیم بخصوص فقر که مایه همه تباهیها است ا