۰ نفر
۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۳

مهر نوشت:

علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در راس یک هیات بلند پایه از مقامات اقتصادی کشور برای شرکت در اجلاس بهاره بانک جهانی و صندوق بین المللی پول به آمریکا سفر کرد.

نشست مشترک صندوق بین المللی پول (IMF) و گروه بانک جهانی(World Bank Group) همه ساله در دو نوبت و با حضور وزرای اقتصادی و دارایی کشورهای عضو برگزار می‌شود.

دستور جلسه این اجلاس موضوعاتی از قبیل متنوع‌سازی اقتصادی در اقتصادهای مبتنی بر منابع طبیعی، یارانه، تامین مسکن برای اقشار کم در آمد، حمایت از عضویت کشورمان در نهادهای بین‌المللی توسعه‌ای،حضور در اجلاس معاونین گروه ۲۴، ارایه گزارش کمک فنی «ایمنی حمل و نقل جاده‌ای» می‌باشد.

اجلاس بهاره در اواخر فروردین ماه و اجلاس پائیزه (سالانه) به طور معمول در اواسط مهرماه در واشنگتن برگزار و هر سه سال یک بار یکی از کشورهای عضو به عنوان میزبان اجلاس سالانه تعیین می‌شود.

اجلاس بهاره روزهای ۹ تا ۱۲ آوریل ۲۰۱۴ (برابر با ۲۰ تا ۲۳ فروردین ۱۳۹۳) برگزار می‌شود.

از مهمترین نشست های این اجلاس میزگردهای اقتصادی با حضور مقامات ارشد صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی، نشست وزرا و روسای کل گروه ۲۴، نشست معاونین گروه ۲۴، اجلاس کمیته پولی و مالی بین‌المللی (IMFC) و کمیته توسعه (DC) است.

در این اجلاس بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نمایندگانی از بانک مرکزی وزیر اقتصاد را همراهی می‌نمایند.

حضور مقامات بانکی و اقتصادی کشورها در این اجلاس فرصت مناسبی را فراهم می‌آورد تا ملاقات‌هایی میان روسای کل و سایر اعضای هیات‌های اعزامی از کشورهای مختلف در راستای افزایش ارتباط و همکاری های بانکی و اقتصادی فیمابین صورت گیرد.

 

45503

کد خبر 348117

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =