فارس نوشت:

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه هیچ فردی به خاطر بهایی بودن محاکمه نشده است گفت: بهائیانی که محاکمه شده‌اند متهم به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی هستند.
سید ابراهیم رئیسی در حاشیه گردهمایی مدیران کل ستادی و استانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جمع خبرنگاران در خصوص محاکمه بهائیان، گفت: ما بهائیان را دست‌ساخته انگلیسی‌ها می‌دانیم و اگر کسی از بهائیان مورد محاکمه قرارگرفته به اتهام جاسوسی برای رژیم غاصب صهیونیستی است.

او با بیان اینکه این افراد به خاطر بهائی بودن محاکمه نشدند بلکه آنان را به اتهام جاسوس بودن محاکمه کردند گفت: اتحادیه اروپا مسئله حقوق بشر در ایران را مطرح کرده در حالی که امروز نظام جمهوری اسلامی در جایگاه مدعی و نظام سلطه در جایگاه متهم قرار دارد.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه ما لیست بلندی از نقض حقوق بشر توسط حکومت‌های مختلف به‌ خصوص در آمریکا را داریم، گفت: رفتار فرانسوی‌ها با مردم آفریقا و رفتار آمریکائی‌ها در زندان ابوغریب نمونه بارز نقض حقوق بشر است.

او گفت: ما نسبت به بحث حقوق بشر مدعی هستیم اما متأسفانه دادگاه بین‌المللی عادلانه‌ای که تحت نظام سلطه نباشد وجود ندارد. مسئولان ما در مجامع مختلف این مسئله را باز‌گو می‌کنند اما رسیدگی آن باید در دادگاه بین‌المللی عادلانه صورت گیرد.

رئیسی گفت: امروز راه مقابله با نقض حقوق بشر مقاومت است و این راه همان راهی است که مردم لبنان و سوریه آن را طی می‌کنند.

 

45231

 

کد خبر 348639

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =