فارس نوشت:

ده نمکی با بیان اینکه هیچ وقت از پولی که از فروش فیلم‌هایش بدست آورده سطح زندگی خود را ارتقا نداده است گفت: بعضی‌ها نوشتند من لکسوس سوار هستم. در صورتی که اینطور نیست و یک ماشین تویوتای معمولی دارم.

مسعود ده نمکی کارگردان موفق فیلم سینمایی «معراجی‌ها» در برنامه رادیویی «رادیو من» رادیو جوان با بیان اینکه فیلم سینمایی «معراجی‌ها» اکنون به مرز چهار و نیم میلیارد تومان فروش رسیده است گفت: این فیلم محصول سینمای جمهوری اسلامی ایران است و در واقع تهیه کننده اصلی آن شبکه اول سیما بود. به هر حال با توجه به این مسئله بود که ما توانستیم تبلیغات زیادی در تلویزیون داشته باشیم. هرچند من اعتقاد ندارم که تبلیغات فیلم ما بیش از فیلم‌های دیگر بود.

عدالت در تبلیغ فیلم‌های اکران نوروزی در تلویزیون به خوبی رعایت شد

وی افزود: به نظر من عدالت در تبلیغ فیلم‌های روی پرده سینما در تلویزیون به خوبی رعایت شد. البته ما مدت زمان بیشتری نسبت به سایر فیلم‌ها روی پرده سینما هستیم. حدود ۲ هفته بیشتر از بقیه فیلم‌ها. به هر حال تبلیغات بخشی از هزینه‌های هر فیلمی است و قطعاً همه فیلم‌ها برای تبلیغات هزینه‌های خاصی را کنار می‌گذارند و ما هم از این قاعده مستثنی نبودیم.

ده نمکی خاطرنشان کرد: من سر فیلم قبلیم یعنی رسوایی خیلی خیلی کمتر از معراجی‌ها تبلیغ داشتم اما دیدیم که آن فیلم هم فروش خوبی کرد. تبلیغات جزئی از فیلم است و کسی که فیلم را می‌سازد نمی‌تواند بی تفاوت از کنار این مسئله رد شود.

تهیه‌کننده «خط ویژه» هم از بزرگان تبلیغات است

ده نمکی با انتقاد از رضا کیانیان که اعتقاد داشت چگونگی پخش تبلیغات فیلم‌های سینمایی در تلویزیون به عدالت رعایت نمی‌شود گفت: به نظر من خود آقای کیانیان هم می‌داند که فیلم‌ها با پول بیت‌المال درست می‌شود و مثلاً می‌دانند که تهیه‌کننده فیلم خط ویژه خودش یکی از بزرگان بخش تبلیغات در کشور است. پس از نفوذ خود استفاده کرده و حتی در تلویزیون‌های استانی هم روزی ۳۰ بار تبلیغ فیلمش پخش می‌شود.

فیلم‌هایی که مردم برای دیدن آن به سینما هجوم می‌برند یکبار هم از تلویزیون پخش نشده است

کارگردان فیلم سینمایی «اخراجی‌ها» تاکید کرد: اینطور نیست که هر فیلمی که در تلویزیون تبلیغ می‌کند صد در صد فروش بالایی هم خواهد داشت. شما فیلم‌هایی را بعضاً در سینما می‌بینید که مردم برای دیدنش هجوم می‌برند اما یکبار هم در تلویزیون تبلیغ آن فیلم پخش نشده است. خودم فیلم رسوایی را در عید سال گذشته داشتم. این فیلم با فیلم‌های «حوض نقاشی»، «قاعده تصادف»، «تهران ۱۵۰۰» و «رژیم طلایی» در نوروز سال گذشته رقابت می‌کرد؛ آن هم بدون تبلیغ و دیدید که فروشش از آن فیلم‌ها بیشتر شد.

هیچوقت از فروش فیلم‌هایم سطح زندگی خود را بالا نبرده‌ام

ده نمکی در ادامه این گفت‌وگو با بیان اینکه هیچ وقت از پولی که از فروش فیلم‌هایش بدست آورده سطح زندگی خود را ارتقا نداده است گفت: بعضی‌ها نوشتند من لکسوس سوار هستم. در صورتی که اینطور نیست و یک ماشین تویوتای معمولی دارم. بعضی همه دنیایشان در چارچوب خانه و ماشین می‌گذرد در صورتی که اینطور نیست. در فیلم رسوایی یک دیالوگی را نوشته بودم که می‌گفت «ببینید سیگار شما را می‌کشد یا شما سیگار را» که این هم همان است. برخی سوار ماشین می‌شوند اما در اصل این ماشین است که سوار آن‌ها شده است. من سعی کرده‌ام که همیشه من باشم که سوار ماشین باشم.

وی ادامه داد: خوب است که آدم حتی یک پراید داشته باشد اما خودش باشد که ماشینش را مدیریت کند نه اینکه ماشین و پول و مادیات او را مدیریت کنند. عده‌ای هستند که حتی پلاستیک ماشین خود را هم نمی‌کنند تا نشان دهند چقدر اهل مادیات هستند.

برای امرار معاشم خیلی از پول‌هایی که سر فیلمسازی بدست آورده‌ام هزینه نمی‌کنم

ده نمکی خاطرنشان کرد: من یک کاری را در حوزه کتاب انجام دادم و یک فرهنگ‌نامه ۸۰ جلدی را که در مجموع حدود ۱۰۰۰۰۰ صفحه دارد و ۲۰ سال روی آن کار کردیم و زحمت برد. من هر چه پول از سر سه گانه‌های اخراجی‌ها درآوردم سر این پروژه هزینه کردم که به نظرم بزرگترین مرجع ما برای جنگ و دفاع مقدس است. من برای امرار معاشم خیلی از پول‌هایی که سر فیلمسازی بدست آورده‌ام هزینه نمی‌کنم.

خانه‌ام رهنی است

کارگردان فیلم سینمایی «رسوایی» در خصوص هزینه‌های ماهانه خود گفت: من چون خانه‌ام رهنی است و از اجاره و اجاره دادن همیشه می‌ترسم به سمت اجاره کردن خانه هرگز نرفته ام و هر خانه‌ای که در آن باشم را حتماً رهن می‌کنم. به جز این مورد هزینه خورد و خوراکم در ماه حدود یک میلیون تومان است. خیلی وقت‌ها هم شده که دخل و خرجم با هم جور در نیامده. اصولاً هر کس کار فرهنگی می‌کند دخل و خرجش جور در نمی‌آید.

وی در این رابطه تصریح کرد: زمانی که مجله داشتم حتی در دادن حقوق بچه‌هایی که در مجله کار می‌کنند هم مشکل داشتم. من یادم می‌آید اولین زمانی که دخل و خرجم کم آمد زمانی بود که تازه از جنگ برگشته بودم. من وقتی رفتم جنگ محصل بودم و وقتی جنگ تمام شد و برگشتم به خانه، هیچ شغلی نداشتم. آن موقع در محله نظام آباد زندگی می‌کردم و رویم هم نمی‌شد که از پدرم پول بگیرم. اولین بار که در جنگ زخمی شدم دست کردم در جیبم و دیدم پول‌های درون جیبم هم خونی شده است. یک پنجاه تومانی آن زمان در جیبب من بود که برای خودش خیلی پول بود. آن پول را دوست داشتم تا آخر عمر برای خودم نگه دارم چون برایم خاطره‌ای از جنگ بود. اما به قدری فشار مالی روی من آمده بود که با پنبه و الکل خون‌های روی آن پنجاه تومانی را پاک کردم تا بتوانم آن پول را خرج کنم و زندگی خود را با آن بگذرانم.

کل مبلغ فروش فیلم‌هایم ۳۰ میلیارد، برابر با بودجه ساخت صد فیلم سینمایی در کشورمان می‌شود

ده نمکی که کارش را از چاپ مجله و فیلم‌های مستند شروع کرده بود با بیان اینکه گاهی پیش آمده تا از کارم خسته شوم اضافه کرد: من همین الان هم خسته‌ام و دیگر رغبتی برای فیلم‌سازی ندارم. به هر حال فیلم‌ها و بخصوص فیلم‌هایی که من ساختم همه فروشش را روی هم بگذاریم حدود ۳۰ میلیارد می‌شود و این ۳۰ میلیارد برابر با بودجه ساخت صد فیلم سینمایی در کشورمان می‌شود.

وی افزود: ولی این بی مهری‌هایی که به من می‌شود و این کنایه‌هایی که به من می‌زنند مرا دل‌سرد کرده است. آدم از کسانی حرف‌هایی را می‌شنود که اصلاً توقع ندارد. من از اینکه مورد قضاوت قرار بگیرم ناراحت نیستم اما قضاوت باید با انصاف همراه باشد. همه می‌دانند درآمدهایی که من از ۵ فیلمی که ساخته‌ام متعلق به خود بدنه اصلی جامعه سینمایی کشور است. خودم که تهیه کننده فیلم‌هایم نبودم. تهیه کنندگان من از همین جامعه سینمایی کشور بودند. اما بعضاً انتقادهای بی رحمانه‌ای که به من و فیلم‌هایم می‌شود تمام خستگی‌ها را روی تن من باقی می‌گذارد.

* «معراجی‌ها» توانست سینما قدس را ار بسته بودن نجات دهد

ده نمکی ادامه داد: همین فیلم «معراجی‌ها» با وجود‌ اینکه اکنون مدت زیادی است که روی پرده‌های سینما است، توانست سینما قدس تهران را در میدان ولیعصر از بسته شدن نجات دهد.‌ این سینما پول دستمزد کارگران و آب و برقش را نداشت بدهد و فیلم معراجی‌ها به سینما قدس تهران کمک کرد تا تعطیل نشود. شما می‌دانید تعطیل شدن سینما‌ها چه ضربه‌ای به بدنه فرهنگ کشور می‌زند و ما جلوی‌ این ضربه را با فیلم «معراجی‌ها» گرفتیم. حالا سینمایی‌ها عوض‌ اینکه از ما به خاطر‌ این کار تشکر کنند مدام به ما کنایه می‌زنند.

* «ورود آقایان ممنوع» و «دربند» بلیت نیم بها داشتند

این فیلمساز بیان کرد: اگر بلیت نیم بهایی برای معراجی‌ها در نظر گرفته شد به خدا فقط برای‌ این فیلم نبود بلکه‌ این بلیت نیم بها به همه فیلم‌ها اختصاص پیدا کرد. تهیه کننده‌های دیگر هم مثل فیلم «ورود آقایان ممنوع» و «دربند» در سالیان گذشته از همین روش بلیت نیم بها استفاده کردند. اما حالا که ما استفاده می‌کنیم بلندگو بر می‌دارند و آنقدر علیه ما فضا را مسموم می‌کنند که انگار قتل انجام داده‌ایم. شخصی مثل رضا کیانیان می‌آید و جلوی دکتر قالیباف شهردار تهران انتقاد می‌کند که چرا او از فیلم ما حمایت کرده؟ چرا انقدر با غرض ورزی به همه چیز نگاه می‌کنید؟ شهردار تهران اگر حمایتی کرده به طور کل به جامعه سینما بوده است.

وی خاطرنشان کرد: بیایید موضوع را کلی‌تر ببینیم. انقدر جزئی‌نگری برای سینمای ما اصلا خوب نیست. بخش اعظمی‌ از فیلم‌هایی که همین رضا کیانیان بازی کرده از پول دولت بوده. حرف در‌ این خصوص زیاد و درد‌های زیادی دارم که بخاطر همین فعلا از سینما رنجیده‌ام.

نشریه‌ام توسط اصلاح طلبان توقیف شد

ده نمکی تأکید کرد: اولین نشریه پرمخاطبی که داشتم شلمچه بود که توسط اصلاح طلبان توقیف شد. بعد از آن نشریه جبهه را تولید کردم با تیراژی دوبرابر نسبت به شلمچه که‌ این نشریه را هم اصولگرایان توقیف کردند. من از هر دو جناح ضربه خورده‌ام. تصمیم گرفتم به کشاورزی روی بیاورم. بگویم کار فرهنگی کردن ما دیگر بس است. وقتی هم چپ و هم راست من را می‌زنند آدم ترجیح می‌دهد کاری در‌ این حوزه نکند. اما بعدش فهمیدم من آدم زندگی معمولی نیستم که بخواهم با کشاورزی و مرغداری زندگی خود را بگذرانم. دوباره برگشتم و فیلم‌های مستند «فقر و فحشا» را ساختم و بعد از آن هم «کدام استقلال و کدام پرسپولیس» را و مردم در آن زمان نشان دادند وقتی حرفی دارای ارزش باشد آن را هر طور که باشد می‌بینند و می‌شنوند. خیلی‌ها می‌گفتند که این دو مستند مخاطب خاص دارد، اما همه مردم به هر نحوی آن را دیدند و از آن استقبال کردند و خوششان آمد. بعد از‌این دو مستند به سمت سه گانه اخراجی‌ها رفتم و بعدش هم رسوایی و معراجی‌ها. اما واقعا کم آورده‌ام و دیگر نمی‌خواهم فیلم بسازم.

این کارگردان موفق سینما در پایان صحبت‌هایش تاکید کرد: همه می‌دانند تنها کسی که فیلم‌هایش با حمایت بخش خصوصی ساخته شده من هستم. یعنی خود سینمایی‌ها می‌دانند که فیلم‌های من فروش می‌رود پس می‌آیند روی من و‌ ایده‌ام سرمایه گذاری می‌کنند تا فیلم ساخته شود.

 

23503

کد خبر 348963

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 79
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • پیام IR ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  50 5
  "عدالت در تبلیغ فیلم‌های اکران نوروزی در تلویزیون به خوبی رعایت شد" به قول فامیل دور من دیگه حرفی برای گفتن ندارم.
 • بی نام A1 ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  71 10
  دقت کردین امثال ده نمکی سلحشور خیلی فقیرن بعدم خبر خیلی خوبی بود که دیگه فیلم نمیسازی
 • بی نام IR ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  39 3
  عزیزم تویوتای معمولی رو خیلی ها حتی تو خواب هم نمیتونند ببینند ما داریم کجا میریم ای خدا
 • بی نام US ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  14 2
  لا اله ال الله...
 • حمید3 A1 ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  16 2
  باور کردیم استاد
 • بی نام A1 ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  67 11
  نشریه برای چی نیاز دارید؟ صدا و سیما در بست در اختیار اصولگرایان است. بفرمایید بهره ببرید شبکه هم که خیلی زیاد دارد...
 • محمد حق IR ۱۶:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  53 9
  شما به فکر تاسیس بانک باشید
 • محمد ابراهیمی A1 ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  67 8
  خدا کنه تکذیب نشه که دیگه نمی خواد فیلم بسازه...
 • بی نام IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  52 7
  من که هر وقت تلویزیون رو روشن کردم تبلیغ معراجی ها بود عدالت واقعا رعایت شد تازه داستان این فیلم هم خیلی آبکی بود.
 • بی نام IR ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  34 2
  خداروشکر
 • بی نام RO ۱۷:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  72 60
  برادر ده نمکی شما تنها به خودتون تعلق ندارین شما کسی هستین که فضای مقدس جبهه ها رو با زبان امروزی به جوانان نشون دادین. نباید زخم زبان های خناسان با فیلم های بیفروششون شما رو از میدان بیرون کنه اونها همین رو میخوان تا جای شما رو بگیرن. شما مزدتون رو از مردم گرفتین و همین برای شما عالیه که پرمخاطب ترین فیلم های تاریخ سینمای ایران رو دارین
  • بی نام A1 ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۵
   11 4
   احترام به نظرتون جای خودش ولی من دو چیز رو متاسفانه بر جسته می بینم در فیلم های آقای دهنمکی، 1. توهین به فضای مقدس جبهه، 2. استحضا مردم با ترکیب کردن فیلم با یک کمدی صرف که حدودا 45 دقیقه از فیلم رو داره، و پس از اون یک درام یعنی مردم رو با یک کمدی به پای سینما میکشونه تا اون چیزی که می خواد رو با یک درام نشون بده،
 • حسین DE ۱۷:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  26 3
  دستت در نکنه عمو جان. تو رو به خیر مارو به سلامت
 • بی نام IR ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  23 2
  خیلی هم خوب ببین قرار شد دیگه فیلم نسازی زیر حرفت نزنیا...
 • بی نام RO ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  19 0
  این بی مهری‌هایی که به من می‌شود و این کنایه‌هایی که به من می‌زنند مرا دل‌سرد کرده است. خدا از سر این بی مهر ی کنندگان به "غریب الغربا"ی حاتمی کیا نگذره
 • مهدی A1 ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  27 4
  واقعا خوشحالم. فیلم نساختن آقای ده نمکی اتفاق بزرگ و بسیار مثبتی برای سینمای ایرانه. ایشون با استفاده از گردآوری تمام مولفه های فیلمفارسی ها و با گرداوری همه بازیگر؟ان مردم پسندی مثل خانم شاکردوست، اکبر عبدی که حیف که هنرش رو در راه پول خرج کرد... حیایی و... و شناختی که از مخاطب داره تونسته فیلمهای بی نهایت سخیف و مخاطب خاص پسند بسازه. حالا اشکال این کار کجاست؟ اینکه مخاطب سینما سطحی تر رو میکنه که کرده.
 • بی نام A1 ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  27 3
  مشک آنست که ببوید نه ...خداییش خصوصیات اخلاقی این آقایون خیلی شبیه هم هستش. همه از خود راضی و تافته جدا بافته. متاسفم
 • ali IR ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  32 7
  آقای ده نمکی مام از شماخسته شدیم.این هایی که شما میسازی فیلم نیست.آقای حاتمی کیا میگه اگه مرتضیشهیدآوینی بود حتما با کارگردان از ارزشیها بودتبریزیبرخورد میکرد.آقای حاتمی کیا اگه مرتضی شما بود با اخراجی هایی که جنگی شما سالها داری تلاش میکنی معرفی کنی به جوانان را زیر سوال برده ،برخورد نمیکرد؟ من جنگ و مردونگی جنگ از آزانس شیشه ایی شما کمی درک کردم بعنوان ی دهه هفتادی اما اخراجی این درک را خراب کرد با کلی ابهام گذاشت..حالا شما از اخراجیها که اوج توهین آن به جنگ اخراجی های3 بود دفاع کن عمو ابراهیم.
 • بی نام A1 ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  48 5
  این همه نشریه اصلاح طلب که توقیف میشه چرا شما دادت درنمیاد؟
 • خوشحالیها A1 ۱۷:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  14 1
  خوشحالمون میکنی
 • معین A1 ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  باید گریست بر حال سینمایی که موفقش امثال آقای ده نمکی باشد
 • مصطفی IR ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  38 5
  من که صبح تا شب زیرنویس فیلمهای شما رو می بینم بعد عدالت رعایت شده ، عجب11
 • بی نام A1 ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  32 4
  اگه یه تصمیم درست تو عمرت گرفته باشی همینه نساز آقا جان دیگه نساز...
 • زهرا A1 ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  22 3
  آقا دمت گرم از اولم نباید فیلم میساختی بیخودی جنجال درست کردی
 • مجید A1 ۱۸:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  12 1
  لطف میکنید
 • بی نام A1 ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  29 4
  مگه ايناكه تاحالاساختي فيلم بوده؟
 • بی نام A1 ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  14 2
  منم موافقم که تو فیلم نسازی
 • بی نام IR ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  16 1
  وای که چقدر تو مظلومی
 • محمدحسین IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  18 1
  مردم خودشون چشم داشتن دیدن عدالتو تو تبلیغاتمن دیگه حرفی ندارم...
 • يزدي IR ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  21 3
  به قول استاد پرويز پرستويي.. خداوند به همه ي ما صبر عطا كنه
 • بی نام A1 ۱۸:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  38 3
  "بعضی‌ها نوشتند من لکسوس سوار هستم. در صورتی که اینطور نیست و یک ماشین تویوتای معمولی دارم." منظورتون اینه یک تویوتا لندکروزر وی8 معمولی دارین؟؟ در یک چیز شک ندارم... اینکه حرفهایی که شما زدین رو هیچکس در سینمای ایران نزده...نه اینکه بلد نباشه؛ جرأت و حمایتش رو نداره
 • بی نام GB ۱۸:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  13 2
  حقته
 • رضا A1 ۱۸:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  9 33
  آقای دهنمکی دوست داریم. لطفا دوباره فیلم بساز.
 • ناصر میرزاخانی A1 ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  32 3
  خدا را شکر...کاش زودتر به این نتیجه میرسید
 • بی نام GB ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  23 2
  برادر من همون بهتر كه فيلم نسازي. بليط مجاني ميدن ادارات و سازمانها بعدش ادعاي پر فروشي دارن.
 • جواد IR ۱۹:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  18 2
  هورا اخراجی و معراجی و اینا با شوخی های خنک و سطح پایین تموم شد بلخره.
 • سعید IR ۱۹:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  87 14
  خبر خوبی بود که دیگه فیلم نمیسازه.....
 • بی نام IR ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  19 3
  همون بهتر كه فيلم نسازه. كه آبروي هرچي بچه رزمنده رو برد
 • بی نام A1 ۱۹:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  200 9
  آقوی همسایه یعنی شما داغوووون شدیا آقو داغوووون
 • بی نام A1 ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  چون شرمنده شما هنرمند فیلم ساز نیستد تا کی میخوای با مسخره کردن مردان جنگ ایران فیلم بسازی مخصوصا این اخری که پاش خوابت میبره واقعا عجیبه
  • فرشید IR ۰۷:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۵
   17 0
   با توجه به انصراف عده ای بی شمار از دریافت یارانه ایشان در صدد تهیه فیلم "انصرافیها" هستند.
 • بی نام IR ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  هی میگه خوب فروش کرد چیپس و پفک و نوشابه هم تو این مملکت خوب فروش میکنه.
  • محسن IR ۱۹:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
   82 4
   والا...
  • بی نام A1 ۲۰:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
   79 16
   اقا خوب فیلمهاش میفروشه یه عده هم میبینن به خدا ملت خودشون میرن سر اخراجی های سه سر پا نگاه میکردن درسته فیلمهاش سطح پایین اما مردم دوسدارن
  • بی نام A1 ۲۱:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
   17 48
   خوب شما نگاه نکن فیلم ایشون رو. وقتی پای حرف باشه همه میگید ببین چی میگه نبین کی میگه ولی اینجا اینطوری میگید. فیلماش خوبه شاید خودش خوب نباشه نمیدونم. مردمم وقتی میبینند میگند خوبه.
  • بی نام RU ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۵
   5 1
   ایول
  • بی نام IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۵
   7 1
   شاید قسمت اول اخراجی ها بین فیلمای جنگی نگاه جدیدی داشت ولی وقتی یه مجموعه فیلم با طنز شخصیت به این سبک بخواد ساخته بشه خود رزمنده هام دیگه صداشون در میاد. شما فضای فیلمای مرحوم ملاقی پور با این فیلما مقایسه کن فقط
 • محمدحسن A1 ۲۰:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  15 0
  خدا رو شکر
 • بی نام IR ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  8 1
  شما لطفا شفاف باش و از زمانهایی که فرهنگ رو خشن تر هم دنبال میکردی بگو البته اگه پشیمون شدی و عذرخواهی کنی میبخشمت.
 • بی نام LB ۲۰:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  15 0
  بهتر......
 • بی نام A1 ۲۰:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  14 4
  دستت درد نکنه فیلم نساز پس.قول دادیا
 • بی نام EU ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  35 3
  الامم در حال كشاورزي هستيد داريد فرهنگ و هنر مملكت را شخم مي زنيد
 • محمد A1 ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  14 1
  متاسفانه فیلمهای آقای ده نمکی فقط برای گیشه ساخته میشه ضمنا همون بهتر که فیلم نسازه تا افراد بیشتری سر فیلمبرداری کشته نشن.
 • پویا A1 ۲۰:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  12 0
  مسعود خان از دوران شیشه شکنی سینماها هم یه چیزی میگفتی برادربد بود نه؟
 • حمید EU ۲۰:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  25 2
  تو نساز ما ازت حمایت میکنیم
 • مريم IR ۲۱:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  12 0
  واى چه خوب راست ميگى ديگه نمى خواى فيلم بسازى؟؟؟ خدايا شكرت
 • بی نام IR ۲۱:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  35 4
  ازینکه این خبر در بخش سینما آورده شده اول جا خوردم، آخه دهنمکی و سینما؟ آقای دهنمکی عزیز، فروش فیلم های جنابعالی چند عامل داره که بنظرم مثبت نیستند، اول اینکه شما به مسایلی پرداختید که قبل از شما هیچکس اجازه شوخی کردن با اونها رو نداشت، در نتیجه برای همه جالب میشه بدونن چی داره فیلم، همه فیلم های دفاع مقدس به از جان گذشتگی رزمندگان و سختی جنگ پرداختند ولی شما با طنز و بیشتر مسخره کردن فیلم ساختید، دوم اینکه شما زمانی مجوز این فیلم هارو گرفتید که بزرگان سینما در قهر بسر میبرند، سوم اینکه اصولا ژانر طنز در ایام تعطیلات بیشتر فروش میکنه، تا مثلا حوض نقاشی که اشک آدمو در میاره. اصولا جوک آدمو به وجد میارهمورد اول در مورد مستندهاتون هم صادقه سینما هنر هفتمه، آیا در فیلم های شما هنر جایی داره؟
 • بی نام A1 ۰۲:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  27 2
  امیدوارم سر حرفت باشی دیگه فیلم نسازی
 • محمد جواد ✓ IR ۰۳:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  9 32
  همیشه پشت مردان موفق حرف وحدیث بسیار است ..تازه باید خوشحال باشی که ازت انتقاد می کنند ...چون می فهمی که چقدر تاثیر گذار در عرصه فرهنگ هستید....پس ناراحت نباش ...بذار دیگران ناراحت باشند ...با این فیلم های مزخرفشون ...که خیلی هم ادا دارند ؟
 • حمید A1 ۰۳:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  11 1
  یه مصاحبه دیدم با افرادی که سر معراجی ها داغون شده بودند تو اون اتفاق انفجار و هنوز از اون موقع تا حالا خونه نشین هستند و چیزی جز یه احوال پرسی ساده از شما نخواستند .
 • بی نام IR ۰۳:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  13 1
  خدا را شکر هجویات ساختن و پول و امتیاز گرفتن این آٔقا تمام شد.. چون میدونه دیگه این آخرین بار بود از رانت استفاده می کرد و رفقا نمی تونن بلیطهای تحمیلی به مدارس و خانوادت ها بفروشند در انظار رسانه ها
 • بی نام IR ۰۳:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  8 0
  از تيترتون مشخصه كه خبر مال خبرگزاري فارسه. وگرنه خودش گفته نشريه بعديشوهم راستي ها توقيف كرده اند
 • بی نام IR ۰۳:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  13 1
  آقای ده نمکی این کارو با ما طرفدارانت نکن اشک خوشحالی
 • بی نام A1 ۰۳:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  14 1
  با پول دولتی پول میسازی همون فیلم رو برای دولتی های می فروشی این همه تیزر هم تو صدا وسیمای خودتون ملی پخش میشه خیلی عدالت رعایت میشه. میشه گفت ره صدساله رو یه شبه پیمودی
 • مهدى IR ۰۴:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  19 1
  خسته شديد ؟تشريف مى بريد ؟ كجا؟تشريف داشتيدبفرما چايي دوم اقا شام باش عذر مى خوام مى شه بفرماييد وقتى توى دوره اقاى خاتمى شش هفتا روزنامه اصلاح طلبا بسته مى شه وديگه هم باز نمى شه مجله شمارو چه جورى اصلاح طلبا بستن؟
 • بی نام IR ۰۴:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  49 4
  با صحبت هاي آقاي ده نمكي آدم دلش كباب ميشهاينهمه اخلاص،واقعاً محشره من از مسئولين ميخواهم خواهش كنم يارانه ايشان قطع نشود وحتما پرداخت شود وجزء دهك اول قرار دهند
 • بی نام A1 ۰۴:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  7 6
  متاسفانه نظام و انقلاب افراد مناسبی برای تبلیغ و دفاع ندارن.نمونه اش همین آقای ده نمکی.ایشون جوری فیلم میسازه که بیشتر به هجو دفاع مقدس و رزمنده ها شبیه تا دفاع و اسطوره سازی ازشون.درحالیکه هالیوود از فجایع رقم خورده در جنگهای امریکا در چهارگوشه جهان چنان اثاری خلق میکنه که بیننده در هرجای دنیا نسبت به شخصیت ها و سبک زندگی امریکایی احساس تعلق و همزادپنداری میکنه
 • بی نام IR ۰۴:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  17 1
  تويوتا معمولي؟؟؟؟؟؟
 • سورنا A1 ۰۴:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  20 2
  من که خدا رو شکر معراجی ها رو ندیدم و نخواهم دید. راستش هنوز بابت دیدن رسوایی پشیمونم. رسوایی یه فیلم شبه هندی بی محتوا بود که از واقعیت ها بسیییارررررررررررر فاصله داشت
 • بی نام IR ۰۵:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  10 1
  "من آدم زندگی معمولی نیستم....." کاملا مشخص بود
 • kordo A1 ۰۶:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  11 0
  من اخرشو نفهمیدم که گفت واقعا کم آورده‌ام و دیگر نمی‌خواهم فیلم بسازم ایشون با این حرکت داره به سینما لطف میکنه یا اینکه تهدید ؟؟؟؟؟؟
 • سعید IR ۰۷:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  18 2
  واقعا کم آورده‌ام و دیگر نمی‌خواهم فیلم بسازم/ چه خبر خوبی امیدوارم تکذیب نشود
 • بی نام A1 ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  30 2
  کسی جواب این سئوالها را می دونه : 1 چرا اکثر فیلمهای آقای ده نمکی اکران نوروزی می شوند؟ از جمله همین "معراجیها" ولی خیلی دیگه از فیلمها که توی جشنواره فجر هم حضورداشتند و جایزه هم گرفته بودند اکران نوروزی نمیشوند؟ 2 وقتی اکثرسینماهای شهرستانها به نمایش یک فیلم اختصاص یافته مثلا وقتی شهرستانی یک یا دو سینما دارد و تمام ایام نوروز هم فقط همین فیلم در آنها اکران شدهآیا تماشاگر انتخاب دیگری هم میتواند داشته باشد؟
 • بی نام IR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  9 3
  اقای ده نمکی فیلم نساختی که تله تئاتر ساختی اصلا سطح فیلمت بالا نبود
 • مریم ... A1 ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  12 2
  من که حوصله دیدن و خواندن فیلم ها و حرفهای این اقا را ندارم لطفا بگین که تیتر درسته تا از خوشحالی بال در بیارم.
 • بی نام IR ۱۹:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  6 1
  ممنون میشیم
 • فاطمه سادات IR ۲۲:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۴
  9 3
  شما چه ساده اید. تازه خونه زندگیش میلیاردی شده . ول کنه بره
 • بی نام A1 ۰۳:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۵
  12 1
  این بزرگترین خدمتیست که به سینمای ایران می کنید
 • بي نام A1 ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۵
  2 2
  بزرگترين داور فيلمها مردم هستن و از فروش فيلمها مشخصه به ده نمكي نمره قبولي ميدن تو مملكت حسود زياده از فيلمهاي ازدواج طلاق ديگه خسته شدن ميخوان شاد باشن