۰ نفر
۱۶ دی ۱۳۸۸ - ۰۹:۰۲

محمود عباس باز هم حماس را متهم کرد.

محمود عباس رهبر تشکیلات خودگردان فلسطین سفر دوره‌ای خود به کشورهای منطقه را آغاز کرده‌است .مردی که از چند ماه پیش کناره‌گیری خود از شرکت در انتخابات آتی در فلسطین را اعلام کرده است،همچنان در قد و قامت یک رئیس سفر می‌کند و در جامه مرد شماره یک فلسطین ،مذاکره می‌کند .
از زمان روی کار آمدن بنیامین نتانیاهو تا‌کنون مذاکرات در بن‌بست کامل قرار گرفته‌است. محمود عباس امروز به کویت رسید. رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با رهبران کویت ضمن بررسی آخرین تحولات منطقه از پیوستن کشورهای حوزه خلیج فارس به تلاش‌های میانجیگرانه مصر جهت تحقق آشتی ملی فلسطین استقبال کرد.
محمود عباس، که در چارچوب سفرهای دوره‌ای‌اش به کشورهای عربی، منطقه‌ای بعد از مصر و دوحه به کویت سفر کرده با شیخ صباح احمد الصباح، امیر کویت دیدار کرد. تحولات منطقه و جهان و روابط دو جانبه محور این گفتگوها بود.


محمود عباس با تاکید بر ضرورت لغو محاصره نوار غزه تاکید کرد که تشکیلات خودگردان فلسطین تمام تلاش خود را برای تحقق این امر به کار می‌بندد.
محمود عباس در خصوص مذاکرات آشتی ملی گفت: حماس با برگزاری انتخابات مخالف است آنها در گذشته انتخابات را حرام می‌دانستند اما پس از پیروزی در انتخابات آن را حلال دانستند و اکنون نیز معتقدند که این انتخابات حرام است. من عملا با اعمال فشارهایی روبه‌رو بودم حتی آمریکا از من خواسته بود که سند آشتی ملی را امضا نکنم اما من این سند را امضا کردم.

عباس افزود: برای اعراب سه احتمال در رویارویی با اسراییل وجود دارد یکی روی آوردن به جنگ است که اگر خواستند می‌توانند بجنگند و من به شخصه هرگز نخواهم جنگید؛ دوم این که نه صلح و نه جنگ را بپذیرند و وضعیت به روال فعلی باقی بماند؛ گزینه سوم نیز صلح است. من از آنها می‌خواهم اگرگزینه چهارمی دارند ارایه دهند.

 

کد خبر 34943

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =