خانه ملت نوشت:

رییس کمیسیون برنامه بودجه ومحاسبات مجلس با تاکید بر اینکه قانون برنامه وبودجه متناسب با نیاز روز نیست،گفت: تدوین کنندگان قانون برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه ای بوده است که شاه با محوریت آمریکا تشکیل داده بود.
غلامرضا مصباحی مقدم با اشاره به اینکه قانون برنامه و بودجه کشور مصوب سال ۱۳۵۱ است گفت: بیش از ۴۰ سال از تصویب آن قانون می گذرد از این رو با توجه به تحولات ایجاد شده از جمله انقلاب اسلامی نیازمند تغییر وتحول است.

نماینده مردم تهران ری شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ،گفت: قانون برنامه و بودجه فعلی در دوران حکومت ستم شاهی وبا محوریت شاه و بر اساس نظام شاهنشاهی تهیه و تدوین شده است.

او گفت:تدوین کنندگان قانون برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه ای بوده است که شاه با محوریت آمریکا تشکیل داده بود.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس باتاکید بر این که قانون برنامه وبودجه متناسب با نیاز روز نیست ،گفت: درزمان بررسی لوایح بودجه به نواقص جدی در قانون برنامه و بودجه مصوب سال ۵۱ برمی خوریم از این رو ضروری است تغییرات جدی در این قانون اعمال شود.

مصباحی مقدم گفت: از آغاز شروع به کار مجلس نهم موضوع بازنگری در قانون برنامه و بودجه مطرح شد و کارگروهی بدین منظور تشکیل شد و نتیجه کار کارگروه این بود که طرحی تهیه ودر صحن علنی اعلام وصول شد و الان در اختیار کمیسیون است تا آن را بررسی کنیم .

نماینده مردم تهران،‌ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس گفت: دو طرح در راستای اصلاح قانون برنامه و بودجه مطرح است که یکی از سوی دیوان محاسبات و یکی از سوی مرکز پژوهش های مجلس ارایه شد که امیدواریم با گرفتن جهات مثبت هر دو طرح به یک طرح جامع و کاملی برسیم.

او گفت: اگر کلیات این طرح در صحن علنی تصویب و به کمیسیون برگردد شاهد تحولی در نظام بودجه و برنامه ریزی خواهیم بود.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بودجه ریزی عملیاتی را یکی از اجزای تغییر و تحول عنوان کرد و گفت:‌هدف داشتن قانون کارآمد و حذف بحث های اضافی در بودجه است.


45231

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 349695

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام US ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۷
  26 0
  واقعا متاسفم چرا الان به ياد اين نماينده محترم افتاده ؟
 • بانام IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۷
  19 0
  جالبه نماینده مردم در قوه مقننه به جای انیکه به ماهیت یک قانون و کاربردی بودن ان در زمان حاضر توجه کند به اینکه در چه زمانی نوشته شده توجه دارند. ضمنا این قوانین توسط متخصصین همین مملکت نوشته شده است نه توسط شاه و ...
 • ایرانی IR ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۸
  18 0
  مرا بخیر تو امید نیست شر مرسان مطمئنم اون قانون پخته تر بوده ودلیل ان اینست که اکثر قریب به اتفاق قوانین شما نهایت برای بازه زمانی کوتاه کاربرد دارند وحال که این قانون توانسته 42سال دوام بیاره مسلما باید جامع باشد