ایرنا نوشت:

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت که باید ساز و کاری پیش بینی شود تا اشعاری که مجوز گرفته دیگر نیاز به بررسی دوباره نداشته باشد.
به نقل از معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی علی مرادخانی در دیدار با اعضای شورای شعر و ترانه گفت: هر فردی بر اساس حقوق شهروندی و مدنی خود می تواند شعری را برای بررسی به شورا ارایه کند.

در این نشست محمدعلی بهمنی عضو شورای شعر پیشنهاد داد فضایی برای پرسش و پاسخ و ارتباط دو سویه اعضای شورای شعر با مخاطبان این شورا فراهم شود چرا که در این زمینه برپایی کلاس های آموزشی بسیار موثر است.

همچنین اعضای شورای ترانه درباره صدور مجدد مجوز برای اشعار اجراهای صحنه ای که یک بار در قالب آلبوم مجوز گرفته اند سخن گفتند و خواستار رفع این مشکل برای کاهش حجم بررسی درخواست ها شدند.

در این نشست پیروز ارجمند، مدیرکل دفتر موسیقی، با بیان این که برای یاری اعضای شورای ترانه در بررسی اشعار، مشاور مذهبی پیش بینی شده است، گفت: مواردی وجود دارد که شعر درخواست کنندگان توسط شورای ترانه تایید نمی شود و افراد برای مجوز پافشاری می کنند که برای رفع این مشکل یک شورای بازنگری پیش بینی شده است.

او ادامه داد : سامانه الکترونیکی این شورا هم آماده شده است و از ابتدای اردیبهشت ثبت درخواست تنها از طریق فرم های اینترنتی امکان پذیر است.

ارجمند گفت: همچنین اشعاری که پیش از این از شورای شعر و ترانه مجوز گرفته اند نیز بر روی سامانه قرار می گیرند تا امکان تطبیق برای متقاضیان وجود داشته باشد.

در این دیدار پیروز ارجمند، مدیرکل دفتر موسیقی، مرتضی باقرنژاد، مشاور اجرایی معاونت هنری، عباس کی منش، سعدالدین ستوده، حسین آهی، محمدعلی بهمنی، ناصر فیض، سعید بیابانکی، فاضل نظری، یاور همدانی، پرویز بیگی و محمود دست پیش حضور داشتند.


45231

 

کد خبر 349739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =