فارس نوشت:

امام جمعه موقت تهران با اشاره به بیانیه سخیف پارلمان اروپا گفت: این مذاکرات نباید آنها را به اشتباه بیندازد و فکر کنند می‌توانند به دین، فرهنگ و ارزش‌های ما دست‌اندازی کنند.

 حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران امروز در خطبه‌های نماز عبادی - سیاسی جمعه تهران به مناسبت‌های هفته جاری که در رأس آنها ولادت حضرت زهرا (س) است اشاره کرد و اظهار داشت: کرامت و محبوبیت حضرت زهرا (س) در قلوب همه مؤمنان از گذشته تا حال و آینده نشانگر عظمت یک بانو در اسلام است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه این نشان می‌دهد که خداوند در وجود بانوان امکانی قرار داده که می‌توانند به عالی‌ترین مرتبه‌ای که برای بشر منظور کرده است برسند، افزود: به تعبیر حضرت علی (ع) ایشان بقیةالنبوة است و در واقع استمرار نبوت و رسالت خاتم بود.

وی تصریح کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) با خطبه‌ها و فداکاری و قهرمانی‌های خود دین را تبلیغ کرد و با وجود حضرت علی (ع) بهانه‌ای برای کنار زدن ایشان و زاویه گرفتن از مسئله غدیر و ولایتمداری تا قیامت باقی نگذاشت.

صدیقی همچنین ضمن گرامیداشت ولادت امام خمینی (ره) یادآور شد: امام خمینی (ره) ولایت فقیه را بر عرصه زندگی دارای نقش و رسالت و حکومت‌های ساختگی شرق و غرب را تحت‌الشعاع قرار داد که امیدواریم شروع راهی که امام (ره) آغاز کرد شروع ظهور امام عصر (عج) باشد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه غرب در ارتباط با زن جز خیانت و تعرض هیچ خدمتی به جامعه زنان نکرده است، اظهار داشت: زن به عنوان ابزاری برای فروش کالا به شمار می‌رود و در واقع در دنیای غرب زن و مرد هیچ یک ارزش ندارند.

وی با تأکید بر اینکه دنیای غرب باید خجالت زده باشد از اینکه قدر و ارزش بشر را در حد حیوانیت پایین آورده و شیطنت و فریب را جایگزین ارزش‌های والای انسانی می‌کند، گفت: این ارزش‌ها هم ابدیت و هم این دنیای انسان را پاکیزه نگه می‌دارد.

صدیقی در ادامه سخنان خود به روز ارتش و همچنین تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: حضرت علی (ع) در منشور حکومتی خودشان به مالک اشتر 4 مدال را در این زمینه ذکر کرده‌اند که یکی از آنها دژ محکم است که با وجود آنها مردم پشتیبان و حفاظ دارند.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: همچنین حضرت علی (ع) این نیروها را مایه آرامش مسئولان می‌دانند که بازوی پرتوان آنها به شمار می‌رود؛ همچنین این نیروها مسیر و پل آرامش قلبی آحاد ملت هستند.

وی بر همین اساس به 8 سال و نیم اقتدار و حماسه توسط نیروهای سپاه و ارتش اشاره کرد و گفت: اینجا بود که رهبری نظام احساس سرافرازی و افتخار کرد و گروه‌های سیاسی و همچنین وابستگان اجانب باید بدانند اگر نیروهای مسلح مؤمن پشتیبان نظام نبودند شرارت بیگانگان بیشتر می‌شد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به مسئله انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای اظهار داشت: مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و متخصصان سازمان انرژی اتمی بیاناتی را ایراد کردند.

وی ادامه داد: مسئله انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای برای ما در عرصه‌های مختلف کارساز است و تأمین کننده نیازهای همه‌جانبه مردم چه در زمینه پزشکی، کشاورزی و سایر موارد به شمار می‌رود.

وی در عین حال دست یافتن به این انرژی صلح‌آمیز را نقطه عطفی در تمدن اسلامی عنوان کرد و یادآور شد: در واقع این اعتقاد راسخی است که می‌شود در دامن دین بود اما به شرق و غرب نیازی نداشت و اینکه احساس استقلال را برای کشورمان به وجود آورد که می‌توان بدون کمک دنیای استکبار روی پای خود ایستاد.

صدیقی با تأکید بر اینکه در مسئله هسته‌ای هیچ کدام از شرق و غرب دانشمندان ما را یاری نکردند، افزود: با اعتقاد، ایمان، جهاد و مجاهدت دانشمندان ما توانستند این علم را بومی و شرق و غرب را مبهوت کند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه ما ابتدا غنی‌سازی 20 درصد را نداشتیم و دنیا در موضوع راکتور هسته‌ای تهران با ما کنار نیامد و عهدشکنی کرد، اظهار داشت: آنها در این زمینه عقب‌نشینی کرده و آمریکا نیز کارشکنی می‌کرد اما در مدتی کمتر از آنچه فکر می‌کردند، دانشمندان هسته‌ای غنی‌سازی 20 درصد را به دست آورده و راکتور را به راه انداختند.

وی تصریح کرد: این یک پیروزی فرهنگی، اسلامی است و در واقع استقلال واقعی این است و آقا فرمودند ما به هیچ عنوان از دستاوردهایی که دانشمندان در مسئله صلح‌آمیز هسته‌ای به دست آوردند و تاکنون به دست ما رسیده عقب نشینی نمی‌کنیم بنابراین آب سنگین اراک و کانون‌های دیگر با فرمان نایب امام زمان (عج) به هیچ وجه تعطیل‌بردار نیست.

صدیقی با تأکید بر اینکه نباید فکر کنیم مسئله هسته‌ای موجب تحریم بود، یادآور شد: تحریم از زمان ابتدای انقلاب شروع شده است و با ضربه‌ای که فتنه‌گران زدند آنها جرأت کردند اینطور حرکت‌های غیرقانونی را انجام دهند. اگر دنیای استکبار بتواند چرخ‌های سوخت هسته‌ای ما را از کار بیندازد یقین بدانید چرخ تولید سرعت پیدا نمی‌کند و چرخ اقتصاد و تولید بیشتر گرفتار اختلال خواهد شد.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود به بیانیه سخیف و بی‌شرمانه پارلمان اروپا اشاره کرد و یادآور شد: آنها بعد از سالها تجربه خیال کردند وضع جدیدی پیش آمده و این مذاکره چه بسا آنها را به اشتباه انداخته است و فکر کردن به دین و فرهنگ ما می‌توانند دست‌اندازی کنند. آنها خود ناقض حقوق بشر هستند ملت ایران با استقامت در امر هسته‌ای و تقویت فرهنگ اسلامی در ابعاد مختلف جواب دندان‌شکنی را به اتحادیه اروپا، استکبار و آمریکا خواهد داد.

امام جمعه موقت تهران همچنین به سفر رییس جمهور به سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: سیستان و بلوچستان منطقه مرزی و حساس است که سیستانی‌ها در کنار بلوچ‌ها سالیان سال با آرامش و بدون درگیری در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و حضور دولت در آنجا مورد تشویق مقام معظم رهبری است.

وی یادآور شد: آشنایی رو در رو با مردم دلگرم کننده است و تواضع در حضور هیأت دولت در آنجا نیز مطلوب به شمار می‌رود؛ همچنین این سفر تشخیص اولویت‌ها و آشنا شدن با واقعیت‌ها هر منطقه را به دنبال دارد.

صدیقی درپایان به شعار امسال اشاره و خاطرنشان کرد: امسال سال فرهنگ نیز نامگذاری شده است باید بُعد حجاب و عفاف را مدنظر قرار داد و کاهش گناهان را داشته باشیم.

 

2323

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 350050

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =