۰ نفر
۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۵:۵۳

ایسنا نوشت:

یک فوق تخصص آسم و آلرژی با اشاره به اینکه تاثیر داروهای ضد حساسیت جهت درمان آلرژی متفاوت است، گفت: درمان دارویی، باعث کنترل بیماری در فرد می‌شود، اما درمان قطعی محسوب نمی‌شود؛ بلکه واکسن درمانی، بهترین درمان آلرژی است.

دکتر مریم محلوجی راد، گرده افشانی درختان را مهمترین عامل حساسیت‌های آلرژیک در فصل بهار دانست و گفت: درختانی مانند سرو، چنار و اقاقیا با گرده افشانی باعث تشدید علایم آلرژی در افراد مستعد بیماری می‌شوند.

وی در خصوص مهمترین علائم آلرژیک گفت: این علایم شامل عطسه، آبریزش بینی، خارش گلو، گوش و چشم و در مواردی ریزش اشک و گرفتگی یا احتقان بینی است و کیفیت زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

این فوق تخصص آسم و آلرژی با تاکید بر اینکه پرهیز از آلرژن‌ها اولین اقدام درمانی این بیماری محسوب می‌شود، گفت: درمان دارویی دومین مرحله از درمان این آلرژی است، اما درمان قطعی محسوب نمی‌شود.

وی واکسن درمانی را بهترین درمان آلرژی دانست و افزود: تاثیر داروهای ضد حساسیت متفاوت است و مصرف صحیح داروهای ضد حساسیت آلرژیک در زندگی افراد تاثیر مستقیم دارد. مصرف نابجای آن می تواند باعث خواب آلودگی در زندگی روزانه فرد شود.

محلوجی راد با تاکید بر اینکه نسل جدید آنتی هیستامین‌های موضعی کارایی بسیار خوبی دارند، گفت: این داروها هیچگونه عارضه سیستمیک بر روی فرد ندارند در حالی که داروهای کورتیکواستروئیدی به دلیل عوارض بسیار زیاد به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، ژنتیک و محیط را مهمترین عوامل ایجاد حساسیت در افراد عنوان کرد و افزود: تاثیرات محیطی و ژنتیکی هر کدام ۵۰ درصد در ایجاد حساسیت‌های آلرژیک دخیل هستند، به طوری که عامل محیط در فردی که از لحاظ ژنتیکی مستعد ابتلا به حساسیت‌های آلرژیک است در ایجاد این بیماری تاثیر بسیاری دارد.

 

23503

کد خبر 351161

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =