ایسنا نوشت:

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه باید در حوزه اجرای طرح کاداستر اهتمامی جدی صورت گیرد، گفت: با اجرای کامل طرح کاداستر، مشکل زمین‌خواری حل می‌شود.

کاظم جلالی با اشاره به حضور احمد تویسرکانی معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مرکز پژوهش‌های مجلس، گفت: یکی از کارکردهای این مرکز پایش لحظه‌ای مسائل کشور در حوزه‌های مختلف است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس، تصریح کرد: معتقدم هرچقدر بتوانیم تعامل مرکز پژوهش‌ها با دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های قوه قضاییه را افزایش دهیم، فعالیت‌های کشور با کیفیت بهتری انجام خواهد شد و در وقت و هزینه نیز صرفه‌جویی می‌شود.

وی ادامه داد: فضای همکاری و همگرایی که در کشور به وجود آمده می‌تواند در رفع مشکلات کشور موثر باشد و مبارزه با فساد و زمین‌خواری را به دنبال داشته باشد.

جلالی افزود: خوشبختانه اقدامات ثبتی در کشور به سمت شفافیت رفته است و باید سعی کنیم تا با گسترش فعالیت‌های الکترونیک در حوزه ثبت، کارهای غیرقانونی کم و حذف شود.

وی با بیان اینکه باید در حوزه اجرای طرح کاداستر اهتمامی جدی صورت گیرد، تصریح کرد: اگر اقدامات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با همکاری سایر دستگاه‌های کشور به خوبی پیش رود جلوی تعرضات به زمین‌های کشور گرفته می‌شود و با اجرای طرح کاداستر مستندسازی در مالکیت‌های خصوصی و عمومی با صدور اسناد رسمی انجام می‌گیرد که این امر از زمین‌خواری جلوگیری می‌کند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سال‌های اخیر روند مثبتی داشته است، تاکید کرد: امیدوارم که این روند همچنان ادامه داشته باشد چرا که تاثیرات خوبی در حوزه مالکیت کشور برجای خواهد گذاشت.

 

23503

کد خبر 351218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =