۰ نفر
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۵:۵۴

ایسنا نوشت:

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور از اهتمام ویژه دولت در زمینه کاهش خطرات امواج الکترومغناطیس از جمله امواج پارازیت‌ها خبر داد.

معصومه ابتکار در حاشیه دوازدهمین کنگره بین‌المللی ایمونولوژی و آلرژی ایران با بیان مطلب فوق گفت: می دانیم که امواج الکترومغناطیسی مخاطرات زیادی دارد و باید تحت استانداردها و ضوابط‌ قرار بگیرد. این موضوع بسیار مهمی است که باید در همه زمینه‌ها مورد توجه قرار بگیرد.

او همچنین بر نقش شوراها بر کاهش مخاطرات این امواج تاکید کرد و گفت: شوراهای شهر و شوراهای روستاها می‌توانند در بهبود زندگی مردم نقش مهمی داشته باشند. در بعضی شوراها هنوز کمیسیون محیط زیست نداریم اما امیدواریم تا پایان سال تمام شوراهای شهرها و روستاها برای محیط زیست، ساختاری مناسب تشکیل دهند.

او با اشاره به روز شوراها گفت: شورای شهرها می‌توانند در زمینه آلودگی، توسعه فضای سبز شهرها و اطراف شهرها و نظارت بر امواج الکترومغناطیسی نقش موثری ایفا کنند.

ابتکار همچنین با اشاره به اینکه از هر هفت نفر یک نفر بر اساس گزارش‌های سازمان جهانی بهداشت به علت آلودگی فوت می‌کنند، گفت: یکی از مهمترین گام‌ها حذف بنزین پتروشیمی بود که هم اکنون این بنزین در تهران هست و با بنزین استاندارد جایگزین شده است.

ابتکار در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره توزیع بنزین یورو چهار گفت: هم اکنون توزیع بنزین پاک را در دست داریم ولی در تلاشیم به سمت بنزین یورو چهار برویم.

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور همچنین از برگزاری جلسه‌ای با معاون اول رئیس جمهور درباره دریاچه ارومیه خبر داد و گفت: ابعاد زیست محیطی این دریاچه و تمام جوانب آن با رعایت همه مسائل اکونومیک در نظر گرفته شده است و در این پروژه با جلب مشارکت مردم برای توسعه پایدار کشاورزی منطقه و ارتقای زیست محیطی منطقه کار می‌کنیم.


23231

 

کد خبر 352304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۷:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۰
  20 0
  پارازيت ها را كلا حذف كند
 • بی نام IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۰
  9 0
  جوک قشنگی بود. مثل اینکه یه لیوان سم سیانور توی حلق یکی بریزن، بعد بگن تو قورت بده، ما حداکثر تلاشمون رو می کنیم که تأثیرش کم بشه خو اصن چرا باید پارازیت باشه که برادران سعی در کاهش تأثیرش بنماین؟
 • بی نام IR ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۱
  3 9
  از زمانی که شورای شهر بود هم فقط دغدغه پارازیت را داشت. ولی تمام نتایج مطالعات جهانی نشان داده که این امواجی که روزمره با انها مواجه ایم تاثیر منفی مشخص و معنی دار بر موجود زنده ندارد و نداشته. البته ممکن است بعد از مدت طولانی مثلا 30 سال و تماس دائم تاثیراتش را نشان دهد ولی در کوتاهمدت تاثیری ندارد. جز اینکه گاما یا ایکس یا نوترون و اشعه یونیزه کننده باشند. و ارتباط دادن سایر بیماریها مثل سردرد و سرگیجه و سقط جنین میتواند ناشی از منوکسید کربن و دی اکسید کربن و ذرات معلق 2.5 میکرون و سایر الاینده ها باشد.