توصیه‌های آیت‌الله سبحانی به دست‌اندرکاران مراسم اعتکاف

خبرگزاری ایسنا نوشت:

آیت‌الله سبحانی با بیان این‌که «اعتکاف بستر و زمینه مناسبی برای ایجاد تحول روحی در جوانان و مردم است» گفت: باید در این ایام از خطبای برجسته و با سواد استفاده شود.

این مرجع تقلید در دیدار اعضای ستاد مرکزی اعتکاف با تاکید بر این‌که «اعتکاف نباید به ماه رجب منحصر و محدود شود» گفت: پیامبر(ص) در ایام ماه مبارک رمضان و رجب معتکف می‌شدند و وقتی هم فرصتی برای َآن حضرت ایجاد نمی‌شد در سال بعد آن را جبران می‌کرد.

وی با اشاره به نقش اعتکاف در معنویت و تهذیب روحی و فکری جوانان و مردم تصریح کرد: تزکیه و تعلیم دو برنامه اسلام برای دین‌دار شدن مردم است و اگر می‌خواهیم ایمان مردم تقویت شود باید قلب‌های آنان آماده باشد.

این مرجع تقلید با بیان این‌که «اعتکاف سبب پاک شدن قلوب می‌شود» گفت: اعتکاف تذکر دائمی را به انسان آموزش می‌دهد و به انسان یاد می‌دهد که از ذکر خدا غافل نشود.

این استاد برجسته حوزه علمیه با تاکید مجدد بر این‌که «اعتکاف به ماه رجب محدود نشود» اظهار کرد: این ظرفیت عظیم مردمی و استقبال فراوان از این مراسم نشان می‌دهد که چنین امکانی با برنامه‌ریزی مناسب فراهم است.

این مرجع تقلید با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای تباهی جوانان گفت: امروز ابزار تباهی و گمراهی بیش از گذشته در دسترس جوانان است لذا باید برنامه‌های معنوی نیز پربارتر از گذشته باشد و از این گونه برنامه‌ها بیشتر استفاده شود.

سبحانی با تاکید بر تقویت معنویت و ایمان جوانان برای مقابله با مشکلات و تهدیدات داخلی و خارجی ادامه داد: اعتکاف بستر و زمینه مناسبی برای ایجاد تحول روحی و فکری در جوانان است و می‌توان با بهره‌مندی درست از این ظرفیت ارتقاء فرهنگ و معنویت نسل آینده را رقم بزنیم.

این مرجع تقلید با توصیه به دست‌اندرکاران اعتکاف اظهار کرد: برای پربار شدن برنامه‌های معنوی این ایام از خطبا و وعاظ برجسته استفاده شود.

این مرجع تقلید همچنین با اشاره به حکم فقهی محل اعتکاف افزود: برای برگزاری اعتکاف نیاز به مسجد جامع نیست و همین‌که مسجد محل اعتکاف به گروه خاصی تعلق نداشته باشد کفایت می‌کند.

/6262

کد خبر 353060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =