۰ نفر
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۰

ایرنا نوشت:

 وزارت دفاع روسیه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: نظامیان روسی که در رزمایش اخیر در استان های مرزی راستوف، بلگرود و بریانسک با اوکراین شرکت کرده بودند از امروز عملیات بازگشت به داخل پایگاه های خود را آغاز کرده اند.
در اطلاعیه وزارت دفاع روسیه آمده است: ˈسرگئی شایگوˈ وزیر دفاع روسیه دستور ترک منطقه و بازگشت نیروهای شرکت کننده در رزمایش غرب کشور را صادر کرده است.

در حال حاضر پرسنل شرکت کننده در رزمایش، مقدمات ترک منطقه را فراهم کرده و برخی واحدهای نظامی هم به سوی مراکز استقرار دائمی و پادگان های خود حرکت کرده اند.

قرار است بخش عمده تسلیحات و نیروهای نظامی با قطار به مراکز خود منتقل شوند. در مجموع 40 هزار نفر در این رزمایش که بیش از یک ماه به طول انجامید، شرکت کردند.

کاخ کرملین روز گذشته نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرده بود ˈولادیمیر پوتینˈ رییس جمهوری روسیه به نیروهای روس پس از رزمایش در سه منطقه مرزی با اوکراین، دستور بازگشت به پایگاه های نظامی دائم را داده است.

در بیانیه کرملین آمده است: پوتین به وزیر دفاع دستور بازگشت سربازان مشغول رزمایش نظامی در مناطق مرزی ˈروستوفˈ، ˈبریانسکˈ و ˈبلگرودˈ اوکراین به پایگاه های نظامی دائم خود را صادر کرده است.

ناتو و آمریکا در یک ماه اخیر بارها برای خروج نیروهای روسیه از مناطق همجوار مرزی با اوکراین فشار وارد آورده بود.

26149

کد خبر 356067

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =