مدیر برنامه آنفلوآنزای وزارت بهداشت از آغاز واکسیناسیون آنفلوآنزای نوع «آ» از امروز خبر داد.

ایسنا نوشت:

دکتر محمود سروش با بیان این که بیمارانی که در اولویت دریافت واکسن آنفلوآنزای نوع آ قرار دارند با اخذ تاییدیه از پزشک معالج خود، می‌توانند برای واکسیناسیون آنفلوآنزای نوع آ به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند، تاکید کرد که امضای رضایت نامه از سوی متقاضی دریافت واکسن برای انجام واکسیناسیون آنفلوآنزا «آ» الزامی است.

سروش با اشاره به عوارض احتمالی ناشی از واکسیناسیون آنفلوآنزای نوع «آ» گفت: عوارض محل تزریق مانند درد، قرمزی محل تزریق و تب از عوارض احتمالی این واکسن است. مدیر برنامه آنفلوآنزای وزارت بهداشت تاکید کرد: افرادی که به زرده تخم مرغ حساسیت دارند نباید این واکسیناسیون را انجام دهند.

 سروش با بیان اینکه 350 هزار دوز واکسن آنفلوآنزای نوع آ توسط آزمایشگاه کنترل غذا و داروی وزارت بهداشت تایید کیفی شده است، گفت: منتظریم تا آزمایشگاه کنترل غذا و داروی وزارت بهداشت کیفیت دیگر واکسن‌های وارداتی را به منظور استفاده گروه‌های در معرض خطر، مشخص کند.

مدیربرنامه آنفلوآنزا با بیان این که زنان باردار نیز در اولویت بعدی واکسیناسیون آنفلوآنزای نوع آ قرار دارند، گفت: از آنجا که واکسن مورد استفاده این گروه باید فاقد افزودنی باشد، بررسی‌ها برای ورود این واکسن به منظور استفاده زنان باردار در حال انجام است.

گفتنی است؛ پرسنل پزشکی و ارائه دهندگان خدمت به بیماران مبتلا به آنفلوآنزای «آ» و همچنین گروه‌های پرخطر شامل بیماران دیالیزی، تالاسمی ماژور، بیماران کبدی و مبتلایان به سرطان تحت شیمی درمانی یا رادیوتراپی، جانبازان شیمیایی، بیماران پیوندی شامل پیوند مغز استخوان، کلیه، کبد، قلب و ریه در اولویت دریافت واکسن آنفلوآنزای «آ» قرار دارند.

کد خبر 35817

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =