ایرنا نوشت:

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طبق برنامه، تا سه ماه آینده تمام دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی برچیده و به جای آن کارت الکترونیک برای بیمه شدگان صادر می‌شود.

علی ربیعی روز دوشنبه در آیین افتتاح پلی‌کلینیک شهید ناصر فاتق در مشهد از مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی کشور خواست تا این اقدام را به عنوان نهاد پیشتاز بیمه‌ای در کشور و با هدف ارتقای خدمات‌رسانی به مردم سریع‌تر عملیاتی کند.

وی اظهار کرد: سایر سازمان‌ها‌ی بیمه‌گر نیز پس از تامین اجتماعی و با فاصله زمانی مشخص باید کارت الکترونیک را جایگزین دفترچه‌های درمانی بیمه‌شدگان کنند.

وی در ادامه گفت: امسال سازمان‌های بیمه‌گر، چه بیمه تامین اجتماعی که در برنامه‌ها پیشرو است و چه سایر بیمه‌ها، روزهای شیرینی برای مخاطبان خود در پیش خواهند داشت.

وی بهبود زندگی کارگران، مسکن کارگران و درمان کارگران زیرپوشش تامین اجتماعی کشور را از اهداف و برنامه‌های مهم این سازمان برشمرد.

ربیعی با تاکید بر عملیاتی کردن شعار «بیمه کارآمد و مسئول» افزود: در این راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گام‌های اساسی بر خواهد داشت تا در مسیر سلامت به سویی پیش برویم که برای بیمار هیچ چیز اضافی بر رنج بیماری تحمیل نشود.

وی بیان کرد: از سوی دیگر رضایتمندی باید تا حدی گسترش یابد که کارگران تامین اجتماعی به واسطه ارتقای خدمات‌دهی، رنج بیماری خود را فراموش کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی توجه دولت به حوزه رفاه و تامین اجتماعی را نویدبخش تحول در این حوزه ارزیابی کرد و گفت: ارتقای رفاه مردم و رسیدگی به مشکلات آن‌ها در این بخش نه نتها وظیفه قانونی بلکه تکلیف اخلاقی، دینی و انسانی مسئولان این وزارتخانه است.

ربیعی با بیان اینکه ما وارث سازمان سیاست‌زده و رو به افول هستیم، افزود: اکنون تامین اجتماعی به لحاظ خدمات‌رسانی با ضریب زاویه‌ای بسیار مناسب در حال رشد است.

به گفته وی، سازمانی که در دولت پیشین با کسری بودجه مواجه بود، امروز چهار هزار میلیارد ریال برای گسترش رفاه و درمان بیمه‌شدگان اختصاص داده است.

وی از آغاز عملیات اجرایی ۲۵ مرکز درمانی سرپایی و سه بیمارستان زیر پوشش تامین اجتماعی در سطح کشور طی سال جاری خبر داد و گفت: دو مرکز سرپایی از این طرح‌ها در شهرستان‌های درگز و خواف استان خراسان رضوی اجرا خواهد شد.

وی بیان کرد: امسال پنج بیمارستان وابسته به تامین اجتماعی در سطح کشور افتتاح می‌شود و یک هزار تخت نیز به تخت‌های بیمارستانی زیرپوشش این سازمان افزوده خواهد شد.

وی ادامه داد: هم اکنون تیم و مسئولانی که در تامین اجتماعی و وزارت رفاه فعالیت دارند، فداکار، باهوش و زحمت کش بوده و روحیه برادری در این سازمان حاکم شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان این مراسم با بیان خاطره‌ای از دوران کودکی و پدر کارگرش در حالی که اشک در چشمانش حلقه زده بود، تاکید کرد: از صمیم قلب از خدا می‌خواهم که هیچ سفره کارگری خارج از غذا نماند.

وی گفت: امید است بتوانیم با اجرای برنامه‌های پایدار فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری در خصوص مقابله با فقر، فساد، تبعیض و گسترش سلامت در کشور را جامه عمل بپوشانیم.

در آیین افتتاح پلی کلینیک شهید ناصر فاتق که به مساحت حدود دو هزار و ۵۰۰ متر مربع در منطقه قاسم‌آباد مشهد واقع شده، نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، معاونان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استاندار خراسان رضوی حضور داشتند.

 

17503

کد خبر 358202

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مستضعف NL ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۲
  19 0
  جناب وزیر نفرمودند اینبار چند باید پیاده بشیم برای خدمتی که از سابقه اش هم زمان زیادی تو دنیا میگذره؟
 • بی نام A1 ۱۸:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۲
  3 5
  بسیار عالی جلوی سو استفاده گرفته میشه ... خواهشا قبوض کاغذی رو هم حذف کنید میلیارد ها تومن ماهانه خرج الکی نکنید
 • ایرانی RO ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۲
  14 0
  آفتابه لگن هفت دست شام و نهار هیچی. چه فرقی داره کارت و دفترچه بیمه اگر راست میگین خدمات و سرویس دهی رو بهتر کنید .از وجوهی که به اجحاف از بیمه شده در بیمارستانهای ملکی سازمان اخذ میشه جلوگیری کنید