ایسنا نوشت:

با وجود اینکه بعد از ثبت نام برای دریافت یارانه در مرحله دوم اعلام شد که در اردیبهشت ماه به حساب تمامی متقاضیان یارانه واریز شده تا دولت با بررسی اطلاعات برای مراحل بعد تصمیم گیری کند شواهد نشان می‌دهد که یارانه خردادماه نیز به روال قبل به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

بعد از ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه 45 هزار و 500 تومانی در پایان فروردین ماه که تعداد نه چندان قابل ملاحظه انصراف دهندگان را در پی داشته و بیش از 73 میلیون نفر مجددا خواهان دریافت شدند مسوولان دولتی اعلام کردند که یارانه نقدی در اردیبهشت ماه نیز به تمامی متقاضیان پرداخت می‌شود تا در ادامه ضمن انصراف داوطلبانه دولت نیز اطلاعات را مورد بررسی قرار دهد.

این در حالی است که در اواسط اردیبهشت ماه بود که وزیر اقتصاد از تحلیل و جمع آوری اطلاعات ثبت شده خبر داد و اعلام کرد که هرچند برخی از افراد مخالف حذف دهک های توانمند از دریافت یارانه هستند اما براساس تکلیف مجلس مبنی بر اینکه فقط افراد نیازمند باید یارانه دریافت کنند دولت به این تکلیف عمل خواهد کرد.

بر این اساس یارانه نقدی اردیبهشت طبق روال هر ماه در بیست و دوم این ماه نیز به حساب ثبت نام کنندگان واریز شد.

اما مدتی قبل نمایندگان مجلس پایان خرداد ماه را به عنوان مهلت نهایی دولت برای غربالگری دریافت کنندگان یارانه نقدی و تعیین سقف درآمدی اعلام کردند که براین اساس انتظار می رفت خرداد نیز ماه دریافت یارانه برای تمام ثبت نام کنندگان چه نیاز مند و چه غیر نیازمند باشد.

از سویی دیگر اظهارات محمدباقر نوبخت-معاون برنامه ریزی رییس جمهور- نیز مبنی بر اعتماد دولت نسبت به درخواست متقاضیان دریافت یارانه بیانگر این موضع است که حداقل تا تصمیم نهایی در مورد غربالگری دریافت کنندگان که زمان مشخصی از سوی دولت برای آن تعیین نشده است، پرداخت یارانه به همه در ماه های پیش رو ادامه دارد.

بنابراین گزارش اگر تغییر خاصی در زمانبندی پرداخت یارانه ایجاد نشود تمامی 73 میلیون متقاضی ثبت نام کننده به همراه نیروهای مسلح که در پرداخت آن ها در ماه قبل مشکلی ایجادشده بود یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی خود را در بیست و دوم ماه جاری دریافت خواهند کرد البته با این توضیح که در مدت اخیر بیش از 23 هزار نفر از جمع ثبت نام کنندگان انصراف داده و از حساب خرج دولت در خرداد ماه خارج شده اند.

 

45231

 

کد خبر 359012

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • افشار RS ۰۵:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
  6 0
  تیتر رو خیلی با حال نوشتید ، اینقدر مردم بیچاره شدن که همه منتظر یارانه هستن و واقعا هم باید منتظر باشن
 • بی نام A1 ۰۵:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
  2 1
  آيا خرداد آخرين ماهي است كه به همه يارانه مي دهند يا ادامه دار خواهد بود؟
 • بی نام EU ۰۵:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
  2 0
  کاسه های خالی...دست های دراز...این بود زندگی؟؟
 • بی نام A1 ۰۵:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
  0 5
  سلام.ماه قبل یارانه نظامی هاواریز نشد.لطفاپیگیری کنید که آااین ماه پرداخت میشه یانه.آیاماه قبل که پرداخت نشده ،میشه یانه؟تشکر
 • بی نام IR ۰۶:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
  4 0
  سریع تر اقذام کنید، پول نداریم نون بخریم، محتاج ایم
 • رضا همایون A1 ۰۶:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۸
  4 0
  بسیارخوب. چون من روش حساب میکنم