سردار اسماعیل احمدی مقدم گفت: پلیس به صورت مرتب در حال تحول است و ما توانستیم یک سازمان غیرالکترونیکی را به سازمان الکترونیکی تبدیل کنیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ،سردار احمدی مقدم روز چهارشنبه در همایش ملی تربیت و آموزش پلیس اظهار داشت: نیروی انتظامی یک سازمان تکنوکرات است و علاوه بر مسائل نظامی دارای بروکراسی است. پلیس به صورت مرتب در حال تحول است و ما توانستیم یک سازمان غیرالکترونیکی را به سازمان الکترونیکی تبدیل کنیم.

وی همچنین گفت: دیگر مثل قدیم دانشگاه رویا نیست و ما نیز سعی کردیم در نیروی انتظامی با همکاری دانشگاه علمی کاربردی طرح دانش را ارتقا دهیم. نظام قدیم طبقاتی است و در آن نظام تلاش می شد درجه داران به گروه افسران راه نیابند چرا که به اشتباه فکر می کردند درجه دارها فاقد استعداد علمی هستند.

به گفته رئیس پلیس کشور نباید اساس نظام ترفیعات در نیروی انتظامی بر اساس سنوات باشد چرا که نظام ترفیعات کنونی به انباشت درجات منجر می شود.

احمدی مقدم همچنین گفت : نمی توانیم سرگرد و سرهنگ تولید کنیم و بعد بگوییم ستاد باید کوچک شود. نظام ترفیعات باید دچار تحولی اساسی شود که افراد به سرعت بالا نیایند و بر اساس شایستگی ها درجه دریافت کنند. بخش عمده ترفیع باید بر اساس تربیت و آموزش باشد.

وی با انتقاد از برخی نیروهای پلیس که فقط به فکر درس خواندن هستند، گفت: برخی در نیروی انتظامی هستند که شغلشان فقط درس خواندن است و معلوم نیست آنها چه زمانی خدمت می کنند. آنها به پلیس آمده اند که فقط کتاب بخوانند و گاهی نیز با سوء استفاده زمان تحصیل را طولانی تر می کنند.

احمدی مقدم در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه نیروی انتظامی از تحصیلکرده های بیکار استفاده می کند، تاکید کرد: یکی از مشکلات کشور تحصیلکرده های بیکار هستند که تخصص بیشتر این افراد با پلیس همخوانی دارد. می توانیم از این افراد که به رشته های مورد نیاز ما نزدیک تر هستند، استفاده کنیم. استفاده از تحصیلکرده های بیکار خیلی بهتر از این است که یک دانشجو را از صفر، 4 سال آموزش دهیم.

رئیس پلیس کشور با اعلام اینکه باید کاری کنیم که از ظرفیت های علمی کاربردی ایجاد شده در نیروی انتظامی استفاده شود، افزود: نیروهای پلیس باید دانش خود را هر روز افزایش دهند.

وی با تاکید بر توجه به ابعاد جسمانی و معنوی افزود: سال گذشته 70 شهید تقدیم انقلاب کردیم و این در حالی است که 350 نیرو در حین خدمت فوت کردند. میزان سنوات خدمت نیروی انتظامی 12 تا 15 سال است و ما سازمانی جوان محسوب می شویم اما این میزان مرگ و میر زیاد است. شرایط خدمتی، فشار روحی، روانی و جسمی باعث ایجاد بیماری ها و مرگ نیروها می شود.

4646

 

کد خبر 359592

برچسب‌ها