روزنامه اعتماد به دلیل چاپ مطلبی در صفحه اول، شماره 2146 روز 19 دی ماه خود تحت عنوان «مطبوعات، به صف، صف» به چاپ رسانیده که به استناد تبصره ماده 3 و بند 11 ماده 6 قانون مطبوعات تذکر گرفت.

به گزارش رجانیوز مطلب فوق‌الذکر، بخشی از سخنان معاون امور مطبوعاتی را در نشست با خبرنگاران با تقطیع جملات و حذف صدر و ذیل مطالب، به نقد مطلب تحریف شده پرداخته است.

این در حالی است که سخنان معاون مطبوعاتی مربوط به آن دسته از نشریات قانون‌ستیزی است که به ‌طور روال‌مند و با شیطنت‌های حرفه‌ای رسانه‌های استعماری می‌کوشند تا با برجسته‌سازی حواشی و بزرگنمایی یک خبر غیرمهم، خبرهای اصلی مملکت را بی‌اهمیت و حاشیه‌ای نشان دهند، یا اخبار مهم اشخاص درجه یک نظام را کوچک‌سازی کرده و برعکس اخبار اشخاص منزوی و ناراضی و مطالب حاشیه‌ای آنها را با بزرگنمایی و برجسته‌سازی به تقلید از رسانه‌های بیگانه، به عنوان خبر اول و با تصویر بزرگ منتشر می‌سازند.

محتوای مطالب مذکور، حاوی توهین، تمسخر، شایعه‌سازی و تخریب شخصیت حقوقی و ارگان‌های رسمی نظام است.

این تذکر به استناد تبصره ماده 3 «انتقاد سازنده را مشروط به دارا بودن منطق و استدلال و پرهیز از توهین، تحقیر و تخریب» مجاز می‌داند و همچنین بند 11 ماده 6 قانون مطبوعات که «پخش شایعات و مطالب خلاف واقع و یا تحریف مطالب دیگران» را جایز نمی‌شمارد، صادر شده است.

 

کد خبر 36000

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =