تسنیم نوشت:

قائم مقام بانک مرکزی با اعلام اینکه در سال ۹۲ اعطای تسهیلات بانکی با ۲۰ درصد رشد همراه بوده است گفت: متأسفانه بخش زیادی از تسهیلات اعطایی سیستم بانکی به بخش تولید تزریق نشده است.

اکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی که به عنوان نماینده بانک مرکزی در جلسه عصر امروز کارآفرینان برتر کشور با دولت و مجلس که در کمیسیون تلفیق مجلس برگزار شده بود، حضور داشت، در واکنش به صحبت‌های امروز تولیدکنندگان مبنی براینکه سیستم بانکی تسهیلات مناسبی را به بخش‌های تولیدی ارائه نمی‌کند، اظهار داشت: سیستم بانکی طی سال گذشته علی رغم تمام رکود و تورم موجود در کشور تسهیلات اعطایی خود را به بخش‌های مختلف ۲۰ درصد افزایش داده است به نحوی که تسهیلات اعطایی بانک مرکزی در سال گذشته از ۱۹۵ هزار میلیارد تومان به ۲۳۶ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه به دلیل مشکلات و نوسانات موجود در جامعه حجم زیادی از این تسهیلات به سمت تولید هدایت نشده است، افزود: سیستم بانکی ۵۲ درصد تسهیلات در اختیار بخش‌های کشاورزی، صنعت و ساختمان قرار داده است، حال این سوال مطرح است که مگر بخش‌های مختلف نیازمند تسهیلات نیستند که تولید کنندگان گلایه می‌کنند به ما تسهیلات مناسب ارائه نشده و به بخش خدمات تسهیلات بیشتری اختصاص پیدا کرده است.

قائم مقام بانک مرکزی اضافه کرد: سیستم بانکی تمام تلاش خود را برای ارائه تسهیلات به بخش تولید انجام خواهد داد اما تولیدکنندگان نیز باید شرایط خود و شرایط سیستم بانکی را در نظر بگیرند.

به گزارش تسنیم، در ادامه صحیت‌های کمیجانی، فتحی‌پور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه به اعضای حاضر در این جلسه پیشنهاد می‌کنم تا یک کارگروه مشخصی برای بررسی معوقات بانکی و چگونگی اعطای تسهیلات بانکی با حضور نمایندگان تولیدکنندگان و وزرای اقتصادی دولت و نمایندگان مجلس برگزار شود گفت: با موافقت اعضا می‌توانیم این جلسات را هفتگی برگزار و ابهامات و مشکلات تولیدکنندگان و سیستم بانکی را مرتفع سازیم.

در ادامه صحبت‌های فتحی‌پور اعضای حاضر در جلسه کمیسیون تلفیق موافقت خود را با جلسات هفتگی تولیدکنندگان با نمایندگان دولت و مجلس اعلام کردند.

 

23503

کد خبر 360815

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =