رسول منتجب نیا در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا گفت:

 در کشور ما  مجموعه‌ای وجود دارد که با هر انگیزه‌ای و به هر بهانه‌ای مسئله اختلاف و ایجاد شکاف را دنبال می‌کند. آنها که نان خود را در دعوا، ‌اختلاف و تشنج می‌بینند اگر یک روز مردم خواب راحت داشته باشند و بحرانی درکشور وجود نداشته باشد، گویی گمشده‌ای دارند.

وی با اشاره به اینکه هویت افراطیون با تشنج و اختلاف گره خورده است، گفت: منافع مادی این گروه نیز اقتضا می‌كند که مردم را درگیر اختلافات کنند تا در کشور قدم مثبتی برداشته نشود. البته تنها خدا می‌داند که این گروه از چه منبعی تغذیه می‌شوند که اینگونه مردم را به جان یکدیگر می‌اندازند.

منتجب‌نیا با اشاره به روی کار آمدن دولت روحانی با استفاده از نیروهای معتدل و شعار اعتدال یادآور شد: هر چند که برخی از اصلاح‌طلبان نیز از حضور کمرنگ خود در دولت انتقاد دارند، اما ما همواره به آنها می‌گوییم که چون شعار دولت اعتدال است اجازه بدهید که از همه نیروها استفاده شود تا در کشور آرامش ایجاد شود. حتی در این شرایط هم روزی وجود نداردکه این گروه تندرو چندین حاشیه و مسئله برای دولت ایجاد نکنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر اینکه افراطیون با عناوین مختلف اغلب از بودجه بیت‌المال ارتزاق می‌کنند، گفت: گروه‌های تندرو دشمن امنیت و آرامش در کشور هستند، آنها زندگی‌شان با آشفته کردن خواب مردم می‌گذرد و به قول یکی از نمایندگان مجلس کاسب‌کار هستند.

منتجب‌نیا با اشاره به مسائل سال 88 و اینکه عده‌ای تلاش می‌کنند هر روز بر این مسئله دامن بزنند، گفت: قوه قضاییه تنها مرجعی است که باید در این زمینه حکم بدهد، وقتی اصل بر برائت است امروز متاسفانه هر کس می‌خواهد از حق دفاع کند، از سوی این عده متهم به اصحاب فتنه می‌شود.

منتجب‌نیا یادآور شد: در یکی از دانشگاه‌های کشور اساتید دانشگاه،‌ دانشجویان و کارکنان آن طومارهایی نوشتند و اعلام کردند که خواستار تغییر رئیس دانشگاه هستند. این فرد پس از این اعلام کرد که مخالفین من جمعی از اصحاب فتنه هستند. متاسفانه این مسئله در کشور عادی شده و هر کس به خود اجازه می‌دهد که از این عنوان در مواقع مختلف استفاده کند. به نظر می‌رسد در آینده نیز اگر دزدی را دستگیر کنند و یا مفسدی را بگیرند، بگویند او از اصحاب فتنه است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه استفاده از کلید واژه «فتنه» به ابزاری برای تسویه حساب و نان خوردن گروه‌هایی تبدیل شده است، گفت: تا چه زمانی ما باید شاهد چنین دکان بازی‌هایی باشیم. امیدواریم قوه قضاییه با این مساله برخورد کند. اگر قرار است برخوردی با کسی صورت گیرد، باید به شکل شفاف اعلام شود. درغیر این صورت سکوت قوه قضاییه به معنای رضایت تلقی می‌شود.

وی افزود: یکی از وظایف قوه قضاییه پیشگیری از وقوع جرم است. بنابراین باید با این جرم بیّن و آشکار که تهمت زدن به دیگران است برخورد کرد.

منتجب نیا ادامه داد:صرف‌نظر از افرادی که محبوس و یا در حصر هستند، متاسفانه روی برخی از افرادی که آزادانه زندگی می‌کنند نیز علامت سوال‌هایی از سوی برخی گذاشته شده است. این مسئله ظلم بزرگی است چرا باید مقامات عالی کشور در این رابطه سکوت کنند. شیطنت‌هایی تحت عنوان انتصاب فتنه به برخی از شخصیت‌های کشور  برای مردم قابل تحمل نیست.

وی تاکید کرد: مسئولان کشور که دارای عقل سیاسی هستند، باید جلوی فتنه‌گری‌های واقعی این افراد را بگیرند، چراکه این اقلیت افرادی هستند که از عنوان فتنه برای تسویه‌حساب استفاده می‌کنند و به هر کسی که نتواند جیب آنها را پر کند، برچسب فتنه می‌زنند.

1717

 

کد خبر 362648

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۷:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۸
  2 23
  شما هم خیلی زیرک هستیا خود شما باعث حساسیت یه سری جوان و انقلابی میشید با حمایت و پست دادن به افرادی که در فتنه ظلم کردن و کشور رو داشتن به آتش میکشیدن حالا شما حرف از آرامش و جنجال میزنید
 • حسین IR ۰۰:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۳
  1 0
  البته این که یک عده کاسبکارانه ، نان خور این واژگان هستند و هستی خود را در همین فضا می بینند و در آّب های گِل آلود صید ماهی می کنند، امری بدیهی است. اما اینکه متاسفانه برخی از ما هم بی مزد و مواجب مدافع این کسبه بازار پر رونق تهمت و افترا و دروغ هستیم، جای تاسف دارد. دین خویش و آخرت خود را برای منافع دیگران هزینه کردن، عجیب به نظر می رسد. والا گوهر حق و میزان عدل علی را گذاشتن و بی تعصب ، حق و ناحق را با این میزان سنجیدن و بعد فارغ از نان و نشان ها از حق دفاع کردن که نشان مسلمان بودن و شیعه علی بودن است. اما امان از سادگی، تعصب، نام ها نشان ها