احمدی‌مقدم: امروز هیچ تروریستی نمی تواند وارد کشورشود/ گردشگری نباید بستر ارتباطات غیر اخلاقی شود

فرمانده ناجا گفت: مجرمان پررو و حرفه ای در کشور داریم که باید فکری به حال این افراد شود چرا که این افراد اگر دستگیر و به زندان نروند روزگارشان نمی گذرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین سردار اسماعیل احمدی مقدم روز دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه فرمانده مرزبانی، معاون عملیات و رئیس پلیس آگاهی گفت: مرزبانی برای ما بسیار مهم است و با ساختار نویسی جدید اعتبار، نیرو و تجهیزات آن سه برابر افزایش یافت. امروز مرزها در کنترل پلیس است و این موضوع یک افتخار بزرگ محسوب می شود.


بخشهای از سخنان فرمانده نیروی انتظامی را به نقل از مهر،‌ نسیم و پایگاه اطلاع رسانی پلیس بخوانید؛

-پیش بینی می کنیم تا پایان برنامه ششم با نهایی شدن استقرار نیرو شاهد مرزبانی مطلوبی باشیم.

-خواست خدا بود که با وقوع اتفاقاتی مانند گروهک ریگی و ترانزیت مواد مخدر از کشور به مرزها توجه شود و روی آن سرمایه گذاری انجام شود. دورتا دور کشور ما مناطق بی ثباتی وجود دارد اما خوشبختانه ایران امروز در کمال امنیت است.

- اگر چندی قبل حرکت داعشی از مرز زابل انجام می شد ورود تروریست ها تا کرمان و یزد امکان پذیر بود اما خوشبختانه امروز هیچ تروریستی نمی تواند وارد کشور شود و دیگر امکان ورود کاروانهای مسلح و پایگاه و بارانداز برای قاچاقچیان وجود ندارد. در حال حاضر راهزنی و راهبندان در کشور نداریم.

- سردار قاسم رضایی فرمانده جدید مرزبانی در قرارگاه شرق و معاونت عملیات فعالیت کرده است. با توجه به این که ستاد کل در انتصاب فرمانده مرزبانی علاقمند داشت، نظر آنها نیز کسب و پس از بررسی ها سردار رضایی نزدیک ترین گزینه برای این پست بود. امیدواریم ظرف سه ماه آینده نیز ساختمان مرکزی مرزبانی آماده بهره برداری شود تا آسایشگاهی که اکنون ستاد مرزبانی است تخلیه و به کاربری اولیه خود برگردد.

- معاونت عملیات معاونت مادر در نیروی انتظامی است. بخش مهم هماهنگی میان پلیس در استانها و عملیاتهای مشترک مانند طرح نوروزی و امنیت انتخابات در این معاونت انجام می شود. خوشبختانه سردار بتولی معاونت جدید عملیات، در این حوزه اشراف کامل دارد.

- پلیس آگاهی ابزار کارآمدی نیروی انتظامی است. در بعد پیشگیری کلانتری ها وظیفه دارند که برخی مواقع موفق نیستند و مجرم مرتکب جرم می شود که پلیس آگاهی باید بسیار سریع به کشف جرم بپردازد چرا که کشف سریع جرم موجب پیشگیری می شود.

- در حال حاضر مجرمان پررو و حرفه ای داریم که اگر دستگیر و به زندان نروند روزگارشان نمی گذرد و این افراد کارشان این است که دستگیر شده و به زندان بروند و کشور باید فکری به حال این افراد بکند.

- تعداد پرونده های کشف نشده در پلیس آگاهی انگشت شمار است، خوشبختانه پرونده ای در این قرارگاه وجود ندارد و به نتیجه نرسیده و در زمان کوتاهی مجرمش دستگیر نشده باشد. در حال حاضر 15 هزار پرونده در لیس آگاهی مرتبط با جرایم خشن است که 95 درصد آنها کشف می شود. این در حالی است که 80 درصد پرونده های جرایم خشن بین 7 تا 14 روز کشف می شود. در مورد جرایم خرد نیز ماموران با شگرد شناسی به مجرم می رسند.

- اصل جابجایی بعد از 5 سال موجب پیشرفت می شود، انتقال سردار عبداللهی معاون امنیتی وزیر کشور به ستاد کل سرمنشاء این تغییرات شد و بر اساس قولی که به وزیر کشور داده بودم ایشان اعلام کردند سه گزینه را از ناجا انتخاب کردند که سردار ذوالفقاری ارجح تر است. من در روز اول دولت قول دادم که هر کسی را که از نیروی انتظامی خواستند در دولت مورد استفاده قرار دهم که وزیر کشور نیز اعلام کرد با واسطه با سردار ذوالفقاری صحبت کرده و ایشان نیز مخالفتی نداشتند ما نیز موافق بودیم چرا که نیروی انتظامی بازوی شورای امنیت کشور است و چه بهتر کسی از نیروی انتظامی در این حوزه وجود داشته باشد اما در مجموع می توان گفت تمام تغییرات رخ داده در نیروی انتظامی از جابجایی سردار عبداللهی شروع شد.

-  تورهای گردشگری نباید بستری برای رفتارهای سوء و ارتباطات غیر اخلاقی باشد. اگر مجامع صنفی به وظایف خود عمل کنند نیاز به مداخله پلیس نیست.

- اصناف صف اول کنترل و نظارت است و نیروی انتظامی به عنوان حامی با آنها همکاری کرده و زمانی که خللی انجام گرفته یا قصوری رخ داده باشد مداخله می‌کنیم

- در خرداد ماه امسال میزان سرقت 5 درصد نسبت به ماه پیش از آن کاهش داشته است.

- با بسیج جلسه‌ای داشته‌ایم چراکه آنها می‌توانند به ما به خصوص در بحث ناهنجاری‌های اجتماعی کمک کنند اما این مساله به معنای برخورد سلبی بسیج نیست چراکه در حوزه آموزش خانواده و... به صورت ایجابی فعالیت می‌کنند که کارگروه مشترکی از سوی معاونت فرهنگی بسیج و معاونت اجتماعی پلیس در راستای آگاه‌سازی خانواده‌ها ایجاد شده است، اما بسیج در کار عملیاتی و سلبی حضور نخواهد داشت.

- استانداری‌های شهرهای شمالی، وزارت کشور، اورژانس، امداد و نجات و... در اولویت هستند و نیروی انتظامی در بحث تسهیل ترافیک، تأمین امنیت و برخورد با ناهنجاری‌ها در طرح دریا فعالیت خواهد کرد.

47231

کد خبر 364068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۶
  11 4
  الان این گرا به دشمن نبود؟ یعنی داعش اگه بیاد نمی تونه دیوار رو منفجر کنه حرف هایی می زنید ولله.
 • مبین A1 ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۶
  11 6
  لطفا ضعفهای امنیتی را رسانه ای نکتید .انها را در جلسات امنیتی وبسیار محرمانه بررسی وکارشناسایی نمایید
 • بی نام IR ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۶
  44 8
  این مواد مخدر از انگلستان و توسط موسوی و کروبی وارد می شود.
 • دلواپس A1 ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۶
  38 1
  خیلی خیلی ببخشیدا آقای احمدی مقدم...میخواستم بدونم همون موقع هم چرا مرزهای ما باید اینقدر ولنگو باز بوده باشه که تروریست و خرابکار بتونه تا یزد هم بیاد؟؟؟؟؟....واقعن دست شما و ریگی و گروه جیش العدل و قاچاقچیان درد نکنه...آخه این چه فرمایشیه که شما میفرمایید خواست خدا بود که اتفاقات ریگی و قاچاقچیان و .... بیفته تا شما یاد امنیت مرزها بیفتید؟؟؟...این یعنی اینکه شما و همکارانتون در این چند سال نشستید که خدا 1 نفر به اسم ریگی و چند تا شرور رو خلق کنه تا شما متوجه بشید مرزهاتون امنیت نداره؟؟؟یعنی تا قبل از این اتفاقات امنیتی در مرزها نبوده؟... الان مرزهامون امنیت داره؟....واقعن جای تعجب داره خبر آنلاین هم که هیچوقت نظر من رو منعکس نمیکنی
 • ش A1 ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۶
  40 0
  دزدیده شدن 5 مرزبان ایرانی توسط خرزوخان.
 • فسقلى A1 ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۶
  7 0
  در خرداد ماه ميزان سرقت ٥درصد كاهش داشتهاين نشون ميده كه قشر زحمت كش سارق به جام جهانى علاقه مندن وشبا به جاى سرقت فوتبال مى بينن، مگه هنوزم گردشگرى داريم كه بخواد بستر چيزى هم بشه؟
 • رضا A1 ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۶
  3 1
  سردار جان تا وقتی زندان مثل هتل باشه البته که میخوان برگردن زندان اگر زندان انها جزایر خلیج فارس در تیر ماه وبدون امکانات ومخصوصا کولر باشه یه تجربه براشون کافیه
 • بی نام A1 ۰۵:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۷
  18 1
  بنظرم از حيث كارشناسي و استراتژيك ، هيچ الزامي وجود نداره كه قواي مسلح و انتظامي ، آمادگي و توانمندي خود را در ملاء عام آناليز و به مشاهده بگذارند ، ببينيد براي فوتبال همين جام جهاني ، مربيان چقدر محتاط و استراتژيك محور ، عمل ميكنند