۰ نفر
۲۲ تیر ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۵
با سینما کارت وارد سالن شوید

مدیرعامل موسسه سینما شهر از تجهیز سینماهای سراسر کشور به سیستم کارتخوان تا عید فطر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهندس مجید مسچی در گفت‌و‌گو با سایت سازمان سینمایی جزئیاتی را از نحوه اجرایی شدن طرح سینماکارت ارائه کرد.

سینما کارت برای کارکنان سازمان‌ها

سینماکارت یک کارت اعتباری متصل به سیستم شتاب بانکی است. سازمان سینمایی قراردادی با بانک آینده منعقد کرده که بر اساس آن، صدور کارت و نصب کارت‌خوان در سینماهای سراسر کشور بدون دریافت وجه توسط این بانک انجام شود.

کارکرد این کارت‌ها برای کارکنان ادارات است تا به نوعی سینما وارد سبد کالای کارمندان شود.

برخی سازمان‌ها به دکتر حجت‌الله ایوبی مراجعه و اعلام کردند که آماده‌اند به نوعی سینما را وارد سبد کالای کارکنانشان کنند.

فهرست کارکنان این ادارات به ما ارائه می‌شود و کارت سینما به نام آنان صادر خواهد شد.

افزایش 20 درصدی اعتبار سینماکارت

سازمان مربوطه مبلغی را به این کارت‌ها واریز می‌کند هر میزانی که این سازمان برای کارکنان واریز کند 10 درصد بانک آینده و 10 درصد نیز سازمان سینمایی به این مبلغ می‌افزاید.

بنابر این اگر به عنوان نمونه یک وزارتخانه برای کارکنانش 100 هزارتومان موجودی در سینما کارت واریز کند این مبلغ با احتساب 10 درصد سازمان سینمایی و بانک آینده، به اعتبار 120 هزار تومانی می‌رسد و صاحب کارت می‌تواند از اعتبار 120 هزار تومان برای سینما رفتن استفاده کند.

سینماکارت مختص سینما رفتن

صاحبان سینماکارت تنها از طریق این کارت‌ها می‌توانند اقدام به خریداری بلیت سینما کنند و نمی‌توانند اقدام به خرید کالاهای دیگر کنند. همچنین این کارت‌ها تنها از طریق کارتخوان‌های نصب شده در سینماها قابل استفاده است.

قرارداد برای صدور کارت سینما و نصب کارتخوان‌ها در سراسر کشور منعقد شده است.

متاسفانه برخی سینماداران تصور می‌کردند نصب این کارت خوان‌ها به منظور آگاهی از میزان فروش سینمای آنها و ارائه گزارش این آمار به اداره مالیات است درصورتی که در این باره با آنان صحبت کرده و درباره کارکردهای این کارت‌خوان‌ها آنان را توجیه کردیم. بر اساس برنامه ریزی های انجام شده امیدواریم تا عید فطر، کارت خوان سینما در اکثر سینماهای سراسر کشور نصب شده باشد.

امکانات بیشتر برای دانشجویان

در برنامه بعدی خود در نظر داریم در توافق با امور رفاهی دانشگاه‌ها، برای دانشجویان درصد بیشتری از 20 درصد لحاظ کنیم.

در نظر داریم برای دانشجویان کارت‌های 50 هزار تومانی در نظر بگیریم و با احتساب درصد در نظر گرفته شده، دانشجو بتواند از 60 هزار تومان اعتبار گرفته شده برای رفتن به سینما استفاده کند.

ممکن است که این کارت ها با هزینه کمتر از 50 هزار تومان در اختیار دانشگاه ها قرار داده شود تا از این طریق دانشجویان بتوانند با هزینه کمتری این کارت ها را تهیه کنند.

نگاه فرهنگی در تهیه سینماکارت

تهیه سینماکارت بیشتر جنبه فرهنگی برای سینما دارد. شاید این کارت اقتصاد سینما را متحول نکند اما درصدی از کارمندان از طریق این کارت ها به سینماها می‌آیند.

در مرحله اول قرار شده برای تمامی کارمندان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سینما کارت 100 هزار تومانی تهیه و به آنان اهدا شود.

57243

کد خبر 365063

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۲
    0 3
    بانک قحط بود؟