۰ نفر
۳ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۶:۳۸
این جملات را به رئیس نگویید

بیان برخی از عبارت ها به رئیس می تواند جلوی پیشرفت شما در محیط کار را بگیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بهره گرفتن از راهکار "اندیشیدن پیش از سخن گفتن" همواره می‏تواند مفید باشد و البته وقتی پای معاشرت با رئیس در میان باشد، چنین راهکاری اهمیتی صد چندان می‏یابد چرا که از ارتقای شغلی و افزایش حقوق گرفته تا از دست دادن شغل، همگی وابستگی زیادی به نگرش رئیس در مورد شما دارند. پس برای اینکه حداقل در کلام باعث رنجش رئیس خود نشوید، بهتر است در مکالمات خود با او از بیان عبارات زیر پرهیز کنید:

1- "من به افزایش حقوق نیاز دارم"

مشکلات مالی خود را وارد مذاکرات در مورد حقوق نکنید چرا که این مشکلات ربطی به رئیس شما ندارند. روسا ترجیح می‏دهند حقوق کسی را افزایش دهند که برای آن ها کارایی بیشتری داشته باشد به همین خاطر وقتی که می‏خواهید درخواست افزایش حقوق کنید، به جای نالیدن از مشکلات مالی، بر روی توانایی های خود تاکید کنید.

2- "این ممکن نیست"

همواره با رئیس خود در مورد آنچه می‏توان انجام داد صحبت کنید. برای مثال به جای اینکه بگویید "امکان ندارد این کار تا دوشنبه آماده شود" بهتر است بگویید که "این کار تا چهارشنبه آماده خواهد شد و اگر امکان بهره گرفتن از نیروی بیشتری باشد، شاید تا دوشنبه نیز آماده شود."

3- "من نمی‏توانم همکارم را تحمل کنم"

شکایت کردن از یک همکار نزد رئیس بیشتر نشان دهنده ضعف شما است تا ضعف همکارتان. البته روسا دوست دارند که از مشکلات باخبر شوند اما اگر می‏خواهید در مورد بی نظمی ‏و یا عملکرد ضعیف همکارتان با رئیس صحبت کنید، بر روی مسایل کاری و حرفه ای تمرکز کنید و به هیچ وجه مسایل را شخصی نکنید.

4- "خوابم می آید"

سعی کنید با قهوه، چایی و یا هر چیز دیگری که به ذهنتان می‏رسد خود را سرحال نشان دهید تا اینکه با چهره ای خواب آلود و خسته برای رئیس تعریف کنید که دیشب تا دیروقت مهمانی بوده اید و یا فوتبال تماشا می‏کردید. حتی اگر روابط شخصی خوبی با رئیس خود داشته باشید بازهم عبارت "خوابم می‏آد" بر روی او تاثیری منفی خواهد گذاشت.

5- "من که هفته پیش به شما گفته بودم"

اینکه مسئله ای را به رئیس خود گفته باشید دلیل نمی‏شود که مسئولیت شما در آن مورد به پایان رسیده باشد؛ حداقل روسا که اینگونه فکر می‏کنند. پس اگر مشکلی هنوز پابرجا است و یا رئیس شما در مورد مسئله ای توضیح خواست، تمسک به بهانه هایی مانند اینکه موضوع را قبلا به او گفته اید، چندان به کارتان نخواهد آمد.

6- "نمی‏دانم"

اگر رئیس از شما سوالی پرسید که پاسخ آن را نمی‏دانید، جواب صحیح "نمی‏دانم" نیست بلکه بهتر است بگویید: "فورا می‏فهمم و به شما خواهم گفت".

3535

 

کد خبر 366888

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 14
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امیر A1 ۰۷:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۳
  ممنون از لبین اینهمه اراجیف در مورد غزه بالاخره یه مطلب بدردبخور دیدیم ممنون
  • مهدی IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۳
   14 21
   اگه با یه حیوون اینجور رفتار بشه هر کس یه کم فقط یه کم بویی از انسانیت برده باشه به اینها نمیگه اراجیف واقعا بعضیا از خود صهیونیستها پست ترن میدونی چرا....؟ واقعا انسان ها به کجاها که میتونن برسن .... واقعا وای بر ما .... از حیوانات هم پست تر داریم میشیم و شدیم ....
  • بی نام A1 ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۳
   14 18
   سعدی شیرازی: تو کز مهنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند آدمی
  • بی نام A1 ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۳
   10 10
   ایول کامنت
  • بی نام IR ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۳
   18 21
   برات متأسفم و فکر میکنم اونی که سزاوار وحشی گری های اسرائیله شمایی نه مردم مظلوم غزه
  • مهران میم A1 ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۳
   13 3
   امیر جان یکی از دلایل ترقی این است که در هر مسائلی موضع گیری متناسب با اون مسئله رو بگیری
  • برنا IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۳
   11 15
   فلسطین مساله ی اول همه ی انسان های واقعی است
  • سجاد IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۱
   0 1
   سلام اولا موضوع ربطی به غزه ندارد و درثانی باید میگفتید خیلی گیر میدن به مسئله غزه نه اینکه بگید اراجیف
 • بی نام FI ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۳
  38 13
  منبع؟
  • بی نام EU ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۳
   24 13
   حالت خوبه؟ حالا اگه منبع نداشته باشه نمیشه خوند؟ عقل که داریم با عقل خودمون میسنجیم ببینم حرف حساب هست یا نه
  • بی نام A1 ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۳
   17 8
   این چیزا دیگه منبع نمیخواد علوم انسانی قوانین نسبی دارند همه جا کاربرد ندارند شما هم میتونید یک مطلب بنویسید عکس اینا را بگی.
 • بی نام A1 ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۳
  52 2
  بهتره ادم خودش ریس خودش باشه
 • بی نام IR ۰۶:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۴
  13 0
  دست بوسی و پاچه خواری و در مدح شعر گفتن و .... که ما ایرانیها در آن استادیم را بعنوان آن چیزی که با گفت ،قید می کردید.
 • بی نام IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۴
  8 5
  عمده این مباحث وارداتی است و در ایران معنی ندارد. اصلا" علم روانشناسی توسط فروید و امثال ان برنامه ریزی و مطرح شده بر اساس اموزه های بودا و مسیحیت و یهودیت و اموزه های انها است و نه نژاد مسلمان و به خصوص ایرانی. در کل علوم هم اینگونه است و مسلمانان با مباحث پرت و پلا خود را مشغول و فقط میگویند دشمن ما را استعمار کرده و امثال آن پس چرا از اشددو علی الکفار استفاده نمیکنید تا ما انها را استعمار و نابودشان کنیم؟